Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Harminc éves anyuka vagyok, a...

Harminc éves anyuka vagyok, a kisfiam a testtömegindex alapján kórosan elhízott. Ő 8 éves 133cm 45kiló. Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Sajnos a kedvenc étele a tészta,ezenkívül semmien zöldséget nem eszik meg,csak a főtt répát.Gyümölcsöt eszik,de csak banánt almát narancsot mandarint és nyáron dinnyét.emgondoltam,hogy nagy a baj,mert csaka pocija nagy,az is olyan formás az apukájának és a nagyapjának is ilyen a pocija.
2009. szept. 30. 18:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Mindenképpen sport,de semmiképpen ne súlyzós,mert a csontrendszere még fejlődik,és nem szabad súllyal terhelni.
2009. okt. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszadónak.Kértem orvosi tanácsot, ő is azt mondta mind ti.Nagyon hálás vagyok,minden jót!
2009. okt. 5. 09:00
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
az én barátom ugyanezzel a gonddal küszködött kisgyerekkora óta. 7-8 évesen kapott egy lila biciklit, és nagyon megszerette. 16 éves korára profi sportoló volt, majd nyolc évvel később letette a mester vizsgát kungfuból, és most edzősködik. szóval sport. sokat adhatsz a gyerekednek, ha beiratod valami izgalmas sportra.
2009. okt. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiam is kis golyó volt mint egy lassított felvétel és egy óriás családi pizzát egyedül meg bírt enni, soha nem evett egészségesen, sírt ha normális kaját adtam neki, aztán tudod nem foglalkoztam vele, most 15 éves és tök jó alkata van, 180 centi magas és nem vézna, olyan jó... nem lehet eröltetni a sportot sem és én is hiába sportoltam, nem érdekelte. Szóval majd magától fog sportolni, majd ha a csajok cikizik, akkor közös erővel tudsz neki segíteni. Egyébként a Norbi sztori nem egyedi, sok gyerek elhízott. Szóval egy kis idő és magától fogja kérni a segítséget és akkor könnyebb és eredményesebb lesz, ne utáltasd meg magad, ha már pici korától ilyen, szerintem nem baj. Hidd el, jobban mutat a fiad, mint egy gebe gyerek. És ne utáltasd meg magad a gyerekkel azért, mert szerinted túlsúlyos. Nem vagyunk egyformák és lehet 10 év múlva szüksége lesz erre a kondira. Azt szabályozhatod, hogy sokat menjetek kirándulni, pl. olyan sok vár van magyarországon, meg kilátó... ha diétáztatod picit, az ne legyen megalázó a gyermeknek, nem az ő hibája.
2009. okt. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenknek a választ,az utolsó válaszoló lelket öntött belém.Kicsit egészségesebben táplálkozunk,és ez már az emésztésén is meglátszik,már naponta van széklete,ez eddig hetente fordult elő.Már egy kilóval könnyebb.Mégegyszer köszi.
2009. okt. 19. 08:24
 26/26 anonim ***** válasza:
Szia, az utolsó vagyok. Tudod én mit csináltam a fiammal? Mondtam neki, oké, hogy nem akar sportolni és nem akar egészséges kaját, de ha testével ilyen mostohán bánik, legyen, de akkor a tanulásban sokkal többet várok el tőle. Így fordult elő, hogy ugyan meg nem mozdult "átszellemült buddha" volt a beceneve és 5 évesen folyékonyan olvasott. Míg a többi gyerek nyögdécselt, ő már túl volt a Harry Potter első részén. Szóval a lényeg, mondtam neki, ha a fizikai megterhelést nem akarja, akkor muszáj az agyát, mert ne legyen már átlagos kövér gyerek, akkor legyen legalább okos, olvasott, művelt...és most tudod hogy a középfokú nyelVvizsgájára hogy tanul? Mint a kisangyal és nem kell nógatni. MIután 15 éves lett és a csajok is érdeklik, magától elkezdett sportolni. Ennyi. Nem minden gyerek egyforma és biztos vagyok benne, Te is megtalálod azt, amiben a Te gyereked különb a többitől. Soha ne foglalkozz azzal, ki mit mond. Hidd el, az, aki a legjobban játsza az agyát hogy mennyit sportol a gyereke, és milyen ügyes, csinos, lehet kettő szót nem tud a gyerekével beszélgetni. Soha ne aggódj azon, hogy mit csinálsz jól, vagy mit nem, a gyerekeddel legyen őszinte kapcsolatod és ha az a kapcsolat kicsit magasabb testömegindexszel van megáldva, na bumm...
2009. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!