Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért szokták írni itt bizonyo...

Miért szokták írni itt bizonyos étrendekre, hogy sok a szénhidrát? Hogy lehet egyáltalán sok?

Figyelt kérdés

Ha a kalória limit alatt van, akkor nem mindegy, hogy az étel hány százaléka szénhidrát?


(fogyás szempontjából!)


2020. jan. 27. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, mi a célod a fogyással. Hogy csak imán súlyt veszíts, vagy zsírt is. Álltalában az ember fitt és sportos alakot szeretne, vagy legalábbis kevesebb zsírt. A szénhidrát az zömmel valamilyen cukor, ami nagy mennyiségben hízlal (raktározza a szervezet), viszont ugye kisebb mennyiségben kell (tüzelőanyag).

Az izomépítéshez fehérje szükséges, ezért szoktak diétánál törekedni rá, hogy minél több fehérjét és minél kevesebb szénhidrátot vigyünk be (én pl. tipikusan szeretek sok szénhidrátot enni -édességet - de ezzel talán nem vagyok egyedül).

2020. jan. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na de van olyan étel ami szénhidrátból és fehérjéből is viszonylag sokat tartalmaz, ilyen például a bab...

De rengeteg glutén tartalmú dolog is tele van fehérjével és szénhidráttal egyaránt...


Ha valaki a meghatározott kalóriánál nem visz be többet, visz be valamennyi fehérjét is, illetve nem egésznap a kanapén döglik, akkor az szerintem fogyni fog, méghozzá zsírból...

2020. jan. 27. 23:22
 3/10 anonim válasza:
68%
Azért, mert nem csak az lenne a cél, hogy lefogyj, hanem, hogy közben egészséges is maradj, ahhoz pedig el kell kerülni az egyoldalú táplálkozást.
2020. jan. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na de nem azt szokták mondani, hogy néha egyen szénhidrátot, néha pedig mást...

Hanem azt, hogy vagy csökkentse minimumra, vagy teljesen zárja ki az étrendjéből.


Pont, hogy ez az egyoldalú(bb) táplálkozás.

2020. jan. 28. 09:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem te valamit nagyon félreértettél. Itt az oldalon én mindig napi 90-100 g szénhidrátot olvasok sz. csökkentett diéta esetén. Ezalatt ketogén diéta, amiről megoszlanak a vélemények. De igazából szinte lehetetlen is úgy étkezni, hogy ne vigyél be egyáltalán szénhidrátot. Csak nem mindegy hogy az feldolgozott, gyors felszívódású, vagy sem.

De az alapelv az, hogy feldolgozott cukor ne legyen, vagy minimális, ahogy pékáru se (vagy teljes kiőrlésű). Ez közel sem 0.

Én mondjuk nem annyira figyelek erre, a fehérjét állítottam be, és a kalóriát. A zsír-szénhidrát arány a fennmaradó kalóriában úgy oszlik el, ahogy éppen aznap eszem.

2020. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha a kalória limit alatt van, akkor nem mindegy, hogy az étel hány százaléka szénhidrát?"

Van, akinek nem mindegy, és szerintem ők sokkal többen vannak, mint akik sok szénhidráttal is le tudnak fogyni. Az inzulinrezisztencia túlsúlyos embereknél elég gyakori. Náluk kedvez a fogyásnak, ha limitálják a szénhidrátbevitelt, de ez nem jelenti azt, hogy semmit se lehet enni, amiben van ch (a zöldségekben is van, mégis erősen ajánlottak).

Én 100-120 g ch-val fogytam le. Ez kb. fele-kétharmada annak, amit korábban fogyasztottam. A fehérjére oda kell figyelnem, mert korábban túl keveset vittem be. Emellett egészségesebben és változatosabban táplálkozom, a szénhidrátdús ételek helyett/mellett sokkal több zöldséget eszek, ami a vitaminok és a rost miatt is hasznos.

Amúgy ki kell tapasztalni, nálad mi működik. Ha tudsz sok szénhidráttal, kenyérrel stb. fogyni, úgy, hogy nem vagy közben állandóan éhes, akkor szuper. Nekem nem ment.

2020. jan. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A CH tartalom a megfelelő vércukorszint miatt fontos. Ha megfelelő Kcal mennyiséget eszel megfelelő minőségben, akkor nem tudsz sok Ch-t bevinni úgysem.

CH egyébként nem csak a csoki. A teljes kiőrlésű gabonák, a zöldség és gyümölcs is CH

2020. jan. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem. A ch az inzulinszint miatt lehet fontos. EGYÉNILEG.

Én IR és egyéb betegségek mellett dietetikustól szerzett infók alapjàn àlltam àt 80-85 g körüli szénhidràtbevitelre, mert az endokrinológusom 160 g ch diétàt ajànlott 1400-1600 kalóriàval, amivel egy grammot sem fogytam 6 hónap alatt és kb àllandóan éhes voltam, àlmos, fàradt stb. Akkoriban kalóriabàzisban szàmoltam és néztem mindent. Biztos rosszul szàmolta...mindegy. szarul éreztem magam így kajàlva és nem fogytam. Ez a lényeg.

Az említett 80-85g ch- val, 6 hónap -20 kg volt, most 11 hónap és -36 kg. Ilyen arànyokkal eszem (ch 80-85g, fehérje 120g körül, zsír 180g környékén) , ilyen arànyokra àlltam be, de rég nem szàmolgatom, megszoktam mi fér bele, és így érzem jól magam, napi 3 étkezés mellett nem szenvedek gyakori éhséggel, mindig jól vagyok lakva és fogyok. Az egészségem pedig sokat javult. Innentől nekem mondhat aki amit akar kalóriadeficitről, meg ajànlott tàpanyagarànyokról, nem érint.

A szénhidràt igen is szàmít egyénileg, és se a kalóriàk direkt megvonàsàban, se a szénhidràt alapú tàplàlkozàsban ÉN személy szerint nem hiszek màr régóta. De mindenki egyen úgy ahogy jól érzi magàt, és amivel a céljait el tudja érni.

Amúgy a ketogén étrend pl 50 g ch alatt van. De én azt pl nem akartam mert életmódszerűen biztos nem tudnàm betartani. Amit elkezdtem, azt igen. Ennyi.

2020. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát a ketogén étrend az egy szemfényvesztés amúgy is...


De az is szomorú amikor valaki a diedetikusrac pojácára hallgat, a endokrinológus szakorvos helyett. :/

2020. jan. 28. 19:30
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Dietetikus: nő , akit én emlegettem,

nem pasi( nem tudom kire gondolsz), és valamiért mégse az orvosi sablon tanàcs vàlt be.🤔 Hanem az amit a csajszi mondott.

2020. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!