Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Sporthoz lusta vagyok, enni...

Sporthoz lusta vagyok, enni szeretek.65 kg-ról fogynék 58-ra. Mire figyeljek oda, hogy heti 0.7-1kg lemenjen?

Figyelt kérdés
165 cm, 22 éves lány vagyok, irodai munkát végzek. Napi 2-3 liter vizet simán megiszom, a baj azzal van, hogy az otthoni edzésnél mindig elveszik a kezdeti lelkesedésem, rendszeres sportprogramokat pedig nem tudok vállalni, mert nem férne bele heti több fix időpontos edzés, az edzőterem pedig távol áll tőlem, béna lennék benne. Magamra igyekszem egészségesen főzni, napi 1300 kcal-t tartani. A cukrot már rég édesítőszerre cseréltem (bár ugye az pont nem egészséges). Kicsit nehéz ezt tartanom, mert szeretem az édességet, amit próbálok kordában tartani napi kicsi adagokkal, de amire mostanában rákaptam, a hummusz, pont nagyon megdobja a tápanyagbevitelem, emiatt érzem kilátástalannak a helyzetet. Az ősszel még 60-61 kb voltam, elkezdtem napi 1-2 étkezéssel sanyargatni magam, aztán jött egy nehéz időszak és akkor meg 3000kcalt ettem, így szaladt fel rám még 5, hihetetlen rendszertelenséget okozva a menzeszemben is.
2020. febr. 7. 09:15
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja igen, és a 3000 kalóriás napok mellett befigyelt néhány 1000 alatti is. Aztán meg ugye jött a karacsony.

2 hete vagyok 2000 kcal alatt, nyilván a mérleg nem mozdul.

2020. febr. 7. 09:26
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Volt egy idoszakom par eve, amikor annyira bele voltam merulve az adott dologba amivel epp foglalkoztam, hogy elfelejtettem enni, napi egy zsemlet meg 2-3 kavet fogyasztottam es ennyi, akkor sokat fogytam, hiaba csak ucsorogtem egesz nap.

De alapvetoen ha nem mozogsz, nem fogsz nagyon fogyni csak azzal, hogy hamburger helyett parolt csirkemellet eszel, maximum nem hizol.

Jarj el legalabb futni, arra csak az elejen kell ravenni magadat, hogy elindulj, utana az utcan sportruhaban, zenevel a fuledben nincsenek ott a hivogato kanape, ami ra akar venni, hogy hagyd abba :D

2020. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Napi 1200 kalóriát egyél! Ez nem annyira kevés, hogy falásrohamok törjenek rád, de elég kevés ahhoz, hogy fogyj. Ha tudod tartani, lesz eredmény. Havi 2 kg az optimális ütem.
2020. febr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
66%
Heti egy kiló fogyás már nagyon sok. A nyugati szakértok heti egy font azaz kevesebb mint fél kiló fogyást szoktak ajánlani. Ha gyorsan fogysz legyengulsz+beindulhat az ún. jojo effektus aztán pikk-pakk visszaszeded, sot kövérebb leszel mint elotte.
2020. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
23%

Én is úgy gondolom, hogy a heti egy kiló az túlzó elvárás részedről. Ráadásul a fogyás nem rögtön indul be, ezt vedd figyelembe. Pár hétig kevesebbet kell enned, mire elkezdődik látszódni az eredmény. És akkor nőknél még ott a ciklus, ami miatt ingadozások vannak, meg persze amúgy sem egyforma a fogyás sosem. Vannak stagnálások, vannak kisebb visszaesések... Ez ilyen.


Ha nem vagy türelmes és kitartó, akkor semmi értelme belekezdeni sem, mert csak kiborulsz. Egyszerűen állj rá egy kb. 1200-1300 kcal-os étkezésre, és ne figyeld utána minden nap a súlyod, ne ez a gondolkodás töltse ki a napodat. Majd egy hónap múlva állj mérlegre megint, és nagy valószínűséggel örülhetsz majd.

2020. febr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Először is a gondolkodásodon változtass. Nincs olyan, hogy édességet eszel, lusta vagy és a szentlélek megszáll este aztán lefogysz.... vagy -vagy. Te döntesz!

Figyelj oda az étkezésre..egyél napi 5-6 akalommal, de MINŐSÉGI! táplálékot vigyél be..kerülni kellene a pékárut (zsemle, kenyér, édes dolgok- kakaós csiga, stb..) a cukrot le kéne csökkenteni vagy el is lehet hagyni. Ha jól eszel, elég amit beviszel-pluszba édességgel nincs rá szükséged. Az 1200-1300 kcal kb a mozdulatlan tested alap anyag cseréjére sem elég. Nyugodtan maradj 1700-2000 körül, csak nem mindegy miből! Reggel lassú felszívódású szénhidrát lenne a legjobb - pl.: zabpehely ( nem a cukros lóf... a natur! ) kakaóval leforrázva egész tűrhető még finnyásaknak is :) Utána bedobhatsz egy müzlit, gyümölcsöt... de az ebédet jó lenne 2 részletben 11 körül és 2 körül mondjuk...jó lenne ha fehérje lenne bőven az étrendedben, mert az emelt fehérje bevitel is segíti a fogyást. ( nem véletlenül csirke rizs fetisiszta mindenki..) kávé mehet, ha lehet akkor tej nélkül, vagy max pici tejjel.. Vacsira ( szigorúan 6 előtt!!!) mehet mondjuk túró, felvágott.. De privátban szívesen segítek és akár étrendben is tudok tanácsot adni részletesen.... 130 kg-ról fogytam 73-ra. Jelenleg az első versenyemre készülök (Men's Physique) :)

Pííísz

2020. febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!