Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyókúrában főzelék jó...

Fogyókúrában főzelék jó kajának számít?

Figyelt kérdés

1500-1700 kalóriát eszek. Tudom, hogy nem mindegy, hogy ezt miből viszem be.

A főzelék jónak számít ilyen téren? Most lencsét csináltam. 100 g lencse, plusz sűrítéshez 20 g liszt és fél deci tej. Ez kb 500 kalória és 2 alkalomra elég. Tehát 250/étkezés. Még eszek mellé egy kevés barna kenyeret. A nélkül sajnos nem tudom megenni. Ez jó ételnek számít ugye? Tudom nem annyira jó mint pl csirkemell+saláta, de jobb mint a rántotthús+krumpli ugye?


2020. febr. 10. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha a kalória rendben van, akkor jó ételnek számít.
2020. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen jónak számít, a hüvelyesekben ráadásul rengeteg fehérje van, 250kcal/étkezés az még kevés is. Csökkenteni tudod a kalória tartalmat is, ha egy részét leturmixolod, és ezzel sűríted liszt helyett.
2020. febr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Függ attól, hogy milyen diétáról van szó, milyen zöldségből készül az a főzelék és hogy milyen a zöldség és a rántás/habarás aránya. Ha kevés liszttel és zsiradékkal készíted, akkor a lencse például nagyon jó, mert jó minőségű szénhidrátok és sok rost van benne (a 100 g száraz lencséhez 20 g liszt szerintem jó). Ugyanez igaz a zöldborsóra és a babra is. A sárgaborsóban, vöröslencsében már kevesebb a rost (de a szénhidráttartalmuk jó). Lisztet azért is érdemes tenni bele, mert a hüvelyesek fehérjetartalma nem komplett, bizonyos aminosavak hiányoznak, és ez erősen rontja a fehérjék felszívódását. Ugyanez igaz a gabonákra, de ha a kettőt együtt fogyasztod, akkor már nem hiányzik semmi. A krumplifőzelékre nem vonatkoznak az elmondottak, abban sajnos nincs sok rost, és persze a zöldborsófőzeléket se kell megcukrozni (konzerv borsó esetén ellenőrizd, mennyi hozzáadott cukrot tartalmaz). A sárgarépafőzeléket is kipróbálhatod.
2020. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Önmagàval sűrítve ok. Liszttel/ ràntàssal....hàt te tudod, én nem enném meg.
2020. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Főzz bele két szem csicsókát, s azt pürésítsd bele, rosszabb esetben krumplit. Liszt, tej nem kell bele.

Só, rózsabors...

Feltétnek tetszés szerinti zsiradékban hagymapörkölt.

2020. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!