Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Akik KalóriaBázist vezettek...

Akik KalóriaBázist vezettek és tartotok néha csalónapot: a csalónapot is beviszitek a bázisba, vagy azt a napot üresen hagyjátok?

Figyelt kérdés
Van ennek valami jelentősége? Havonta egy csalónapot szeretnék tartani, ez ma jött el, egy hónapja váltottam életmódot. Ahhoz képest hogy mennyire vàrtam és terveztem ezt a napot (:D), nem is tudtam annyit enni, magam is meglepődtem rajta, már nem esett annyira jól, mint amennyire kívántam. De azért a napi keretemnek így is több mint a duplája összejött. Ti bevinnétek mindent a Kalóriabázisba, vagy üresen hagyjátok a napot? Számít ez?
2020. márc. 1. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriabázisnak csak akkor van értelme, ha minden napot és minden egyes falatot beírsz.

A csalónapnak meg nem arról kell szólnia, hogy agyonzabálod magad a lehetö legrosszabb és legkalóriadúsabb kajákkal, hanem hogy aznap lazítasz, és nem buksz ki, ha kicsivel túlléped a keretedet.

2020. márc. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan számít, attól meg hogy csalónapnak hivod és nem hétfőn el ugyanúgy megetted azokat a kaloriakat.
2020. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Csalónapot beírni, aztán korrigálni a túlevést.

.

2020. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én általában vasárnap vagyok úgy, hogy kicsit többet eszem, ezt nem is írom be, a vasárnap mindig üres. Hétfőn vissza áll a rend 😀

Így is megvan a fogyás, és nem vonok meg magamtól semmit.

2020. márc. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De, szerintem meg az ilyen ritkán tartott csalónapnak pont az a lényege, hogy méregetés és számolgatás nélkül ehetek bàrmit, amit megkívánok. Ha hetente ütemeznék be csalónapot, nyilván nem így lenne, de havi egy ilyen szerintem belefér bőven. Az, hogy lazítok és minimálisan túllépem a kalóriakeretemet, az még nem lesz csalónap. Csak egy sima diétás nap, amikor minimálisan túlléptem a kalóriakeretemet. Eddig ilyen nem fordult elő az egy hónap alatt.

Azzal sem értek egyet, hogy a csalónapos túlevést korrigálni kéne. Ha korrigálom, semmi értelme az egésznek, az olyan lenne, mintha nem egy tudatosan betervezett csalónap lett volna, hanem egy véletlen nagyon rosszul sikerült diétás nap.

Tudom-tudom, most mondhatjátok, hogy miért teszek fel kérdést ha nem értek egyet a válaszok többségével, és teljesen igazatok is van. Csak valahol a lelkem mélyén reméltem, hogy több olyan válasz lesz, amit a 4. hozzászóló írt :D

Azt csináltam egyébként végül, hogy felvettem a Kalóriabázisba saját receptként egy olyat hogy "Csalónap", megadtam hogy 100 grammban van 500 kcal, és bevittem úgy, hogy 700 grammot ettem. Így kijön 3500 kcal, ami durván számolva a mai csalónapos kalóriám volt. Így azért nincs üresen hagyva a mai nap, de az sincs, hogy minden falatot kínosan számolgatok, ahelyett hogy élvezném a laza napomat.

Köszi amúgy mindenkinek a választ, mentek a zöldek!

2020. márc. 1. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel a csalónappal, hogy megeszel 1 nap 3 napnyi kalóriát okè nem korrigálod utána de ez olyan mintha, azt a hetet ahol csináltál egy ilyen "csalódnapot" mintha kidobtad volna a kukába ès meg sem törtènt volna.

Mivel hiába eszel hètfőtől szombatig kalóriadeficitbe ha azt vasárnap mind bepótolod akkor eldobsz több sikeres napot.

Ez tènyleg megèri?

Csalónap egèsz addig nem kell míg nem kezd el stagnálni a fogyás.

Mert akkor segíthet beindítani megint, de amit te csinálsz az a saját munkád tönkretètele ès emiatt x idővel tovább fog tartani elèrni a cèlod.

2020. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En is tervezek “csalonapot” tartani, jegkremet fogok enni, de olcsobb kaloriasat valasztottam es szepen a kimert mennyiseget fogom megenni, ami remenyeim szerint vagy belefer, vagy max picit ha tullepi azzal nem fogok torodni.

Mindenki ugy csinalja, ahogy jonak latja, szerintem igy van ertelme.


27N

2020. ápr. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!