Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A cukor nem hizlal ha nem...

A cukor nem hizlal ha nem lépem át vele a napi kalóriakeretem?

Figyelt kérdés
Tegyük fel megeszek 700 kalóriányi cukrot de úgy hogy ez belefért a napi keretembe akkor nem hizlal?

2020. márc. 31. 00:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
26%
Nem hízlal, de egy cukorbetegséget begyűjthetsz vele ha ez rendszeres.
2020. márc. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
A cukorral az is baj hogy egyéb biológiai funkciókat is elindít, amit nem részleteznék, mert én se értem teljesen hogy hogy mint, milyen hormon meg minden. De ez pl az oka annak is, hogy pl a málnát ami null kalóriás étel, ha sokat eszel belőle akkor hizlal a bennetalálható gyümölcscukor tartalom miatt, ami amúgy elenyésző, de ha hirtelen sokat viszel be akkor már úgy hizlal, pedig amúgy kimondottan fogyaszt.
2020. márc. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem, de az arcborod ocsmany lesz pl.
2020. márc. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem hasznos a sűrű cukor evés.
2020. márc. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A cukor nem egy csúnya gonosz démon mint azt sok helyen próbálják beállítani. A cukor szénhidrát a szénhidrát meg a test "üzemanyaga". A probléma akkor van ha nem viszel be vele elég rostot akkor hosszabb távon növeli a cukorbetegség kialakulásának az kockázatát. De ha nem viszel be több kalóriát mint amit elégetsz és nincs hormonális vagy egyéb problémád akkor nem hízol tőle.
2020. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Hát de. A vércukorszint csak adott határok között mozoghat, ha ezt túllépnèd, akkor a hasnyálmirigy inzulint termel, ami engedélyt ad a zsír vagy izomsejteknek cukor felvételére. Érfelemszerűen ha mozogsz az izom használja el, ha ülsz a seggeden megy zsírba. Az, 700 vagy 7000 kcal a folyamat szompontjából irreleváns, az számít mennyire dobod mega vércukoszintes. Elvileg el lehetne osztani egyenletesen 24 órára azt a cukorbevitelt, de legyünk már reálisak, ki esz meg egy tábla csokit vagy sütit morzsánként elosztva? Nyilván senki, szóval maradjunk annyiban, hogy ne zabálj cukrot.
2020. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Cukorbeteg skinny fat lennel, izmod leepul, logo bor.

Remelem, csak elmeleti kerdes.

2020. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hízlalhat igen, mivel olyan hormonàlis reakciókat vàlthat ki a testben. Megemeli a vércukrot, azzal megemelkedik az inzulinszint is. Ha pedig tartósan magas lesz miatta az inzulinszint, ( mert túl gyakran, túl sok cukrot ( vagy bizonyos egyéni esetekben egyéb szénhidràtban gazdag élelmiszert) akkor az hízàshoz vezethet.

Kalóriàkra ne nagyon alapozz, a szervezet energiaszükséglete NEM mindig ugyanannyi, vàltozó, pontosan kiszàmolni sem lehet. És nem mindegy miből szàrmazik az a kalória. Mert a makrotàpanyagok nem ugyanúgy hatnak a szervezetedre. Ajànlatos jobban elmerülni ebben a témàban, sok hasznos dolgot megtanulhatsz, és nem fogsz szarvashibàkat elkövetni az étrended kialakítàsa soràn. Ezzel időt spórolsz és a tested is, lelked is hàlàs lesz, ha nem kàrosítod feleslegesen.

2020. ápr. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Lusta voltam leirni, de a 8-as reszletesen leirta es igaza van!
2020. ápr. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D és igen 7es kérdező, ez csak elméleti kérdés volt igazából csak heti egyszer eszek nagyon cukros dolgot :D minden vasárnap akár hülyén hangzik akár nem de vasárnaponként kiskanállal megszoktam enni magába 100 g ilyen instant cappuccino port xD de csomagolás szerint csak 50g cukor van benne
2020. ápr. 2. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!