Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Bele kell számolni a kalória...

Bele kell számolni a kalória keretbe a zöldségeket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elméletben igen, de lehet olyat esetleg (a könyebb élet érdekében), hogy csak a magas kalória tartalmú dolgokat számolom pl. 1000 kalóriáig, a zöldségeket pedig számolatlanul, amennyit csak meg tudok enni (paradicsom, retek, cukkini, padlizsán, paprika, uborka, saláta stb.)?


Vagy paradicsommal, uborkávál, salátával... is túl lehet gyorsan lépni egy olyan keretet, amitől már nem is fogyunk hanem hízunk?


Abból indulok csak ki, hogy hallottam legendákat arról, hogy pl. 200 kalória csoki nem teljesen ugyanaz, mintha 200 kalória paradicsomot ennék meg.


Köszi a válaszokat :)



2020. júl. 11. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Persze hogy bele kell számolni, de ha ez nem tetszik, akkor ne ezt a módszert válaszd, hanem hagyd a számolást és egyél csak egészségesebben kebesebbet mint szoktál. A kalória számolgatás annak való, aki ehhez elég fegyelmezett tud lenni és akinek tényleg szükséges ilyen szigor.. 😊
2020. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem sajna kell számolni, mert a szemem képtelen megítélni az adagokat 🙂

Csak jó lenne kicsit tehermentesíteni az étkezéseket :D

De elfogadom ha mindenki azt mondja, hogy a zöldséggel is vigyázni kell ugyanúgy.

2020. júl. 11. 11:16
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
200 kalória csoki az két sor milka vagy két kis sport szelet. 200 kalória paradicsom az kb.másfél kiló. Másfél kiló paradicsom után én rosszul lennék, feszülne a hasam, míg a kis csokit még se érzi az ember, jót is tesz néha a diétának.
2020. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána, mekkora különbség van az egyes zöldségfélék közt, meg aközt is, hogy miböl mennyit lehet jóízüen megenni egy-egy alkalommal.

pl. a paradicsomban nem sok a (18 kcal/ 100 g)kalória, de fél kilót (90 kcal) sem eszel meg egy evésre, a zöldborsó kalória tartalma sokkal magasabb ( 81 kcal/ 100 g), és fél kiló (405 kcal) simán van egy tányér fözelékben.

2020. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

sajnos én számolva étkezem. Magamról tudom, hogy a zöldségek bizony becsapósak...főleg a CH értékük meglepő..


Szóval nem szabad számolatlanul falni a zöldségfélék némelyikét, mert nem fogod érteni, miért nem fogysz.


Karfolt bátran ehetsz..

2020. júl. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak zöldségek, amelyeknél eltekinthetsz a számolástól, vagy esetleg számolsz rájuk 100 kalóriát egy nap. Ilyen, nagyon alacsony energiaértékű élelmiszer például a paprika, a paradicsom, a spenót, a zöldbab, az uborka vagy a tök. Más zöldségek (például a zöldborsó) több kalóriát tartalmazhatnak, amiből a nap során több száz kalória is összejöhet, tehát nem lehet figyelmen kívül hagyni őket.
2020. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden zöldségnél csináld úgy, hogy az első pár alkalommal számolod. Ez alatt kiderül, hogy a számodra szokásos mennyiség szignifikáns kalóriamennyiség-e. Így utána fogod tudni, hogy pl. a paradicsomot fölösleges számolni, mert nem tudsz belőle úgyse 100-200 kcalnál többet enni, ha a fejed tetejére állsz se. Más zöldséggel meg esetleg vigyáznod kell. (Én amúgy zöldborsóból se eszem annyit, szerintem fél kiló borsó egy tányér főzelékben teljesen irreális, nálam a tányér főzelék nincs fél kiló összesen.)
2020. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze
2020. júl. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!