Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mindig túllépem a zsírt amit...

Mindig túllépem a zsírt amit a yazio számol. 40g lenne amit szabadna erre már most 30 pedig még csak 2 óra. Ez baj? Ha a szénhidrát 120g körül van a zsír pedig meghaladja hízni fogok?

Figyelt kérdés
2020. aug. 20. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha zsírosabb étrend esik jól, nem kell erőltetni a szénhidrát alapú táplálkozást. Nem mindenkinek jó.

Nyilván egyénfüggő, de nekem pl 160-180g körüli zsír is lemegy naponta, ch 80g környékén mozog. Én így érzem jól magam és a fogyás is szépen halad.

Nem akarok beleszólni de amúgy, csináld ahogy jónak látod, de ha a ch 120 a zsírkeret meg 40 akkor van egy gyanúm, hogy túl kevés energiát viszel be... De ahogy gondolod.

2020. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
120 g ch mellé én kb. 80 g zsírt viszek be. Nem hízok, sőt így fogytam le.
2020. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Az össz kalória számít.
2020. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. Nem.


Nyilván nem mindegy hogy valaki ezret, 1300- at- 2000- körül eszik vagy 10 ezret/ nap, de elsősorban a minőség a fontos, hogy az a kalória miből származik.

Pl egyre többeket érint anyagcsere betegség. Ott aztán főleg az az elsődleges, hogy miből áll össze a teljes napi energiabevitel. De ez nem vita tárgya. Amit tudok azt profi diplomás szakembertől tudom. Ennyi.

2020. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell ehhez diploma, nyilvánvaló, hogy nem hulladék ételekből kell bevinni a napi kalóriaösszeget. Egészséges, változatos táplálkozásnál mindegy, hogy adott kalórián belül 20g-al kevesebb vagy több zsírt viszel be. A kérdező nem írta, hogy beteg, ne beteg embereket hozz fel, ha a kérdés szempontjából nem releváns.
2020. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kalóriaelmélet nem veszi figyelembe az emberi szervezet hormonális változásait, egyéni anyagcserét ami amúgy is változó, nem mindig ugyanannyi... Még ha betegség nincs is képben, akkor sem mindegy a kalória forrása, mert minden tápanyag másképp hat a szervezetre. Egészséges szervezetre is. Viszont ha az alap kalóriaelméletet nézed, ott egyébként az össz kalória CSAK a mennyiségre utal, minőségre nem. Ez amúgy félrevezető lehet, ha valaki nem jár utána külön. Itt nem csak arra gondolok hogy ne egyen az ember cukros fehérlisztes cuccokat, az alap, hanem egészségesnek mondott élelmiszerek is bizony okozhatnak sokaknak fogyási nehézséget.

Ha meg hiteles forrásokból tájékozódik az ember, rájön hogy tök felesleges a kalóriákat irreálisan levinni pl 2000 kalória alá amit itt sokan már ördögtől való rengeteg kajának tartanak. Pedig nem az. Csak rá kell jönni egyénileg, hogy a saját szervezetünknek mire van szüksége. Az általánosan ajánlott szénhidrát/fehérje/zsír arány meg főleg hülyeség. sajnos még sok orvos is megteszi hogy ezt ajánlja, mikor nem mindenkinek jó..... Elég a minőség feljavítása, és a test működésének ismerete, jelzéseinek figyelembevétele, hogy mit szeretünk jobban, mit kevésbé stb. Ennyi.

2020. aug. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a kis változás, ami egy általános étkezés során fellép szénhidrát és zsír arányában (megint ismétlem egészséges embernél egy változatos étkezésnél) semmilyen szignifikáns észrevehető anyagcsere változást nem okoz. Ezért felesleges makrókban gondolkodni, a fehérje bevitel az jó ha egy minimum érték felett van, de oly mindegy, hogy az a (minőségi) szénhidrát egyik nap 40g-al kevesebb, és a zsír 15-20g-al több. Ennyit akartam mondani csak nincs kedvem ötvenedjére ugyanazt leírni.
2020. aug. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!