Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi "kell" hogy legyen a...

Mennyi "kell" hogy legyen a minimum fehérje, zsír esetleg szénhidrát bevitel naponta?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire érthető a kérdésem, nagyon kezdő vagyok.

1200-1400kcal a napi bevitel viszont nem tudom, mennyire jó az elosztás.

Mai napom: 1295kcal

Zsír:60g

Szénhidrát:95g

Fehérje:87g

Ez megfelelő?

22N, 161cm 138,5kg


2020. aug. 13. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ott kezdődik, hogy nem jó a kalória bevitel, ekkora súllyal nem kezdhetsz ilyen alacsonyan, mert később nem tudod majd csökkenteni. Legyen 1600-1800kcal. Van IR-ed, pajzsmirigy problémád, illetve kezelik -e?
2020. aug. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A szénhidrátod sok. 60 körül kell lennie, 1200 cal-t lődd be.

A zsír is sok. Kérdezz meg valaki mást személyi edzőt, mert itt az oldalon sok az orv ember.


És amit az egyes mond ne foglalkozz vele, mert ha betartanád semmit nem érnél vele.


*ekkora súllyal nem kezdhetsz ilyen alacsonyan, mert később nem tudod majd csökkenteni.


Ez meg abszolút nem igaz, mert az orvosi diéta 1100 cal. amivel évekig is fogynak folyamatosan.

2020. aug. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
*amivel évekig is fogynak folyamatosan nagy súlyról.
2020. aug. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Én hasonló magassággal fele ennyi kiló sem vagyok, és 1500 kalóriával fogyok. Neked ez a kalória mennyiség az éhenhaláshoz sem lesz elég. A makrók, ha csak az arányaikat nézzük, nagyjából rendben vannak, mondjuk én a szénhidráton a kalóriával együtt emelnék, mert ennyivel nem fogod sokáig bírni.
2020. aug. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szénhidrát jó, fehérje elmegy, de több jobb lenne, a kalória nagyon kevés. Ilyen súllyal nem szabad egyből ennyire lenyomni, a tested működésére is sokkal több energia kell. Növeld a zsírbevitelt és jobb a több fehérje is 2100-2300 kalória legalább legyen meg.

Ha ilyen keveset eszel, az anyagcseréd le fog lassulni és nem fog menni a fogyás.

Én 170 kilóról kezdtem, 2300-2500 kalória körül mozgok, 80-85g szénhidráttal, 55 kilót fogytam, mai napig így eszem és fogyok, most épp 115 kilónàl vagyok. Ne éheztesd a szervezeted, nem jársz jól.

Tudom mit beszélek, tizenévig próbálkoztam 1000-1300-1500 kalóriás hülyeségekkel mert mindenki azt mondta a kevés kalória az istenkirály és csak azzal lehet fogyni. Csak jojózás lett a vége mert nem bírtam megtartani, folyton éhes voltam és semmi energiám nem volt. Meg lett 110 kg súlyfeleslegem a kb 40 helyett ami eredetileg volt rajtam.

Ne koplalj, energia kell, csak nem mindegy miből származik. Húsok, zöldségek, sajt, egyéb tejtermékek, olajos magvak, tojás... Ez az alap. Sok sikert😊

2020. aug. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia.


Én 139kgról kezdtem most jelenleg 125kg vagyok.


Én napi 2000kcalt állítottam be és a makrók 50% szénhidrát, 20%fehérje és 30 zsír. Kalóriabázis oldalt tudom javasolni, hogy kövesd a kalóriákat.


Utolsó kommentelőnek meg nagy respekt nagy ügyesen csinálja! Csak így tovább! :)

2020. aug. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!