Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Húsleves kalóriatartalmát...

Húsleves kalóriatartalmát hogy számoljam ki?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hogy kell kalóriát számolni, és a neten levesnél is ugyanazt találtam. Viszont nekem ez nem tűnik pontosnak.

Mert ugye ha beleszámolom a zöldségeket, húst, de azokat végül nem eszem meg, csak a levét, akkor az olyan mintha feltételeznénk hogy a hozzávalók összes kalóriatartalma a lébe került. Tehát akkor maga a főtt répa 0 kalória lenne.

Ilyenkor hogy kellene számolni?


2020. szept. 5. 10:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a zöldségek kalóriatartalmát nyugodtan kihagyhatod, ha nem eszed meg öket. Eleve nem sok van bennük, ha elosztod egy tányérra, akkor sem lenne mérvadó.

Lehet, hogy az egy adagnál 5-10 kcal-lal kevesebbet számolsz, de ez nem annyira vészes.

A hús kicsit más, mert abból zsír meg fehérje kerül a levesbe, itt az egy adagra jutó hús mennyiségének egy-harmadát/egy-negyedét számolnám bele.

2020. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!