Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy lehet kibírni az állandó...

Hogy lehet kibírni az állandó éhséget fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés

Már sokadjára most fogok bele kezdeni a fogyókúrába, de mindig abba hagyom, mert éhes vagyok nagyon, ezért feladom az egészet.


PCOS beteg is vagyok.


2020. dec. 1. 19:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az éhség-jóllakottság természetes érzés, nekem nem vált be az hogy sokszor keveset enni ez az amikor sosem vagy nagyon éhes de sosem tudsz igazán jóllakni. Jobban le is terheli a szervezetemet a folytonos emésztés meg hát időm sincs rá.


Ha sikerül a pszichés éhséget leküzdeni, és beállítani a testedet a megfelelő működésre akkor az éhség remek jelzőként tud működni.

Én napi 2-3x eszem de akkor, amikor éhes vagyok és annyit amennyitől jóllakok (egészéges ételekkel). Nem kipukkadásig, de kellemes eltelésig.

2020. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
11 Emlékeim szerint az agy kábé 20 perccel később jelez, hogy jól laktál.
2020. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a 20 percet már hallottam de valójában nem teljesen így működik a tanult szokások jobban befolyásolják. De az tény hogy ezért nem szabad gyorsan enni, mert akkor az agyunk már akkor kapcsol mire túlettük magunkat.

Mindenki máshogy működik, akinek könnyebb és belefér a napi rutinjába, az egyen sokszor keveset.

2020. dec. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13 akinek meg gyors az anyagcseréje - neadjisten pajszmirigy túlműködése van, az meg zabálhat - nem fog hízni.
2020. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A fogyás nem az éhezésről, koplalásról szól. Az egészségtelen és tarthatatlan út nem vezet sehová. Legalábbis semmi jóra.

Én pm alulműködés, IR és PCOS betegségek mellett fogyok, szénhidrátszegény életmóddal, rendszeres mozgással. Ha megéhezem, eszem, míg jól nem lakom. Soha nem éhezek.

Az éheztetős fogyókúráimnak tudod mi lett az eredménye? Az, hogy egy idô után nem bírtam és feladtam, jojózott a súlyom össze vissza, végül mindig többet híztam vissza mint amit leadtam és a kezdeti 35 kilós súlyfeleslegem sok év alatt 105 kilós súlyfelesleg lett.

22. hónapja annak, hogy mindenféle drasztikus fogyókúra helyett életmódot váltottam, az anyagcsere betegségemre is célzott étrendre tértem át, lassan elkezdtem rendszeresen mozogni is. -72 kilóval vagyok könnyebb 170kg->98kg, még sok munka vár rámm, 33kg kell még, és rendben leszek.

Ha akkor gyerekként nem sulykolják belém, és nem azokra hallgatok, akik azt tanácsolták, hogy egyek minél kevesebb kalóriát, a koplalás az egyetlen út ha le akarok fogyni, akkor minden máshogy alakult volna, nem kínlódtam volna végig a fél életemet.

2020. dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!