Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 1000 kalóriával mennyit...

Napi 1000 kalóriával mennyit fogyhat az ember esetleg egy hónap alatt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egészségtelen, nem szeretném kipróbálni, de kíváncsi vagyok, mert egy ismerősöm ezt csinálja, és azt mondja, hogy ő teljesen jól van ezzel a mennyiséggel, amit nehéz elhinni. De tényleg energikus meg jól van.

2021. febr. 28. 14:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
52%

Attól is függ, hogy mennyit mozogsz és milyen az anyagcseréd, ami egyik embernek beválik, abba a másik "bele pusztul".


(Nem beszélve, a makro értékekről, az se mellékes)

2021. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4,345kg pontosan
2021. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Nem tudom, hogy hány kiló pontosan, azt hiszem 74. Magassága is itt körül van.
2021. febr. 28. 15:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jóval többet, mint egészséges, ha elmúltál tizenkettő. Inkább sportolj többet és étkezz egészségesen, mertígy a szervezeted az izmot is bontani fogja, sőt, először azt, és gondolom nem ez a célod.
2021. febr. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
5 kiló körül, ha bírod és nem ájulsz be. Nem egészséges a gyors fogyás!
2021. febr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%

En fizikai melo mellett eszem kb ennyit, szoval gyorsan lefogytam az elmult fel ev alatt. Nem direkt, csak ennyi az etvagyam, melo utan meg szoktam enni itthon egy tanyer fott etelt vagy csak szendvicsezek, azon kivul kave, energiaital, meloban max egy kis csokit eszek meg pl Bounty🤷🏼‍♀️ En jol vagyok, de nekem ez magatol jon, szerintem aki a napi szokasos 2000 vagy tobb kaloriarol akarja korlatozni magat, az szenvedne.

Tavaly nyaron en is sokat zabaltam, mert epp nem dolgoztam, akkor hiztam is, mert a zaba + otthon punnyadas egesz nap... de en unalomevo vagyok, ezert nem eszem munkanapokon, hetvegen is akkor eszem normalisan, ha egesz nap itthon punnyadok, ha programom van, akkor ugyanaz, mintha munkanap lenne. Olyankor eszembe sem jut, hogy evesido van, neha csak akkor, amikor mar konkretan erzem, hogy kilyukad a gyomrom.

2021. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szokás kérdése. A testednek van egy kalóriaszükséglete, akkor is ha semmit nem mozogsz. Ha csak fekszel az ágyon, akkor is szükséged van kalóriára. Ha ennél a kalóriaszámnál sokkal kevesebbet viszel be huzamosabb ideig, a tested észleli, hogy éhezel. Ezért elkezd takarékoskodni. Vagyis igyekszik minél kevesebb zsírt égetni és inkább az izmokat bontja le (a tested nem tudja, hogy fogyni akar, ő azt hiszi éhezel és próbál életben tartani).

Következményei, hogy lelassul az anyagcseréd, vagyis a fogyás is lassabb lesz hosszútávon, mint egy normális diétával + egy jó edzéstervvel. 1000 kalória nem hiszem, hogy hosszútávon fenntartható, előbb utóbb szervi elégtelenségekkel, különböző egyéb tünetekkel fog járni.

Ha nem várod meg, hogy komolyabb bajod legyen az éhezéstől, és elkezdesz újra normálisan táplálkozni, akkor nagyon rövid idő alatt újra eléred az eredeti súlyodat, de ez nagyobb részben zsírból fog állni, szóval hátrébb leszel, mint voltál.

Röviden tömören, lehet, hogy úgy érzi haverod, hogy az 1000 kalória nagyon jól működik, de nem, 100%, hogy nem működik jól.

2021. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7-es: nekem ezek az adataim:

BMR (alapanyagcsere, kcal) : 1396.50

Testtömege megőrzéséhez : 2408.96 kcal


az alapanyagcserém 1396kcal, ha ennyit eszem naponta, fogyni fogok?

2021. febr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem, engem ez nem érdekel. Én anno küzdöttem az evéssel, 6 hónap alatt fogytam 53 kilót. Tehát én tudom, hogy mivel jár. Csak ugye én annyit sem vittem be, mint ő. Nekem egy alma volt a napi adagom. Csak féltem, mert amikor ezt csinálja, akkor képes egy hét alatt 5 kilókat fogyni, meg hatot...
2021. márc. 1. 09:52
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 mi nem érdekel?
2021. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!