Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csak én nem értem ezt a...

Csak én nem értem ezt a testzsír-százalékot?

Figyelt kérdés

Fel nem tudom fogni, hogyan állapítja meg a testzsírom mennyiségét a testzsír-százalék kalkulátor.

Ha valaki viszonylag vastagocskább (tegyük fel, 170 cm és 65 kg, de nehéz csontú, nem hájas!), akkor annak magas százalékot fog kiírni, vajon ebben mi a logika?


2021. márc. 16. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Én sem értem, van rajtam 12 kiló plusz (az ideálishoz képest) de nem zsír, hanem izom.
2021. márc. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Kalkulátor? Ilyet nem lehet kalkulálni, csak mérni! Még megnyitni sem szabad ilyen kalkulátorokat, nem hogy hinni nekik.
2021. márc. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Van olyan speciális mérleg ami számol ilyet.
2021. márc. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
170 centigez a 65 kiló nem hájas szerintem.
2021. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Ezekkel ne foglalkozz. 172 centisen 72 kg vagyok. Elvileg 68 kilonal lennek 15% testzsir korul a kalkulator szerint,ami mar elfogadhato egeszsegugyi szempontbol. Viszont igy is mar kilatszanak a bordaim, a gerincoszlopom,vekony a labam,karom..stb. Kepzeld el ha leadnek meg 4 kilot:) Tükörnek és a képeknek higgyj!
2021. márc. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%
Van különbség a kalkulátorok között. Amihez 1-2 adat alapján kiköpi az értéket, abban kevéssé lehet megbízni, viszont amihez 5-6 adatot is meg kell adni, az valószínűleg már reálisabban becsül. Természetesen az is csak becsül. Amúgy az elvégzett mérés értékét felhasználva a mérleg is csak becsül.
2021. márc. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kalkulátor, de még a legtöbb mérleg is közelítő értéket ad. Nyilván magasságból meg testsúlyból nem sokat lehet mondani. De ha már a nyak, comb, kar, derék körfogatát is figyelembe vesszük, az elég jó. Úgy normalizálják ezeket a kalkulátorokat, hogy lemérnek egy csomó embert a saját mérőszámaikkal meg egy pontosabb mérőkészülékkel is. És utána megnézik, hogy melyik mérések korrelálnak jól a pontosabb készülékkel mért testzsírral, és pontosan hogyan. Nyilván ebben még lesz egy kis egyéni szórás, de azért ritkán fog nagyságrendeket tévedni.


Amire viszont tényleg jók ezek a kalkulátorok, hogy ha fogytál, és azt adja ki, hogy csökkent a testzsírod, akkor valószínűleg tényleg csökkent. Lehet, hogy a százalék el van csúszva valamennyivel, de a változás iránya valószínűleg helyes.

2021. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A speciális mérleg az olyan, hogy van rajta egy ilyen kapaszkodó, azt megfogod, és megmond mindent. Magasság, testsúly, bmi, szívritmus, tetzsír.
2021. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi nem válasz hanem kérdés. hol van erre lehetőség hogy lemérjék nekem?
2021. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nívósabb edzõtermekben, ahova tetépítõk, versenysportolók is járnak. Meg nagyobb kórházakban tuti van ilyen, ahol pl gyomorgyûrû mûtéttel, étkezési zavarokkal, sportorvosi dolgokra is specializálódtak.


Kérdezz körbe. Aki verseny szinten testépít, a háziorvos tuti tudja hol.

2021. márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!