Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan működik a pulzusmérő?

Hogyan működik a pulzusmérő?

Figyelt kérdés
Tudom, elég hülye kérdés, de mindenki azt mondja, hogy ahhoz, hogy tudjam mennyi kalóriát égetek el, tudnom kell a pulzusomat. Na most, ha veszek egy kis pulzusmérőt, akkor ezt is mutatni fogja? Vagy ez hogyan megy?

2021. márc. 22. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
A pulzusmérő megszámolja, hogy egy percben hányat üt a szíved, mást nem.
2021. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam. A kalóriát a pulzus alapján még nem mutatja
2021. márc. 22. 18:32
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Semmi nem tud pontosan elégetett kalóriát mutatni, maximum adnak egy közelítő becslést, de igazából ehhez nincs szükség se pulzusmérésre, se semmilyen eszközre.

Rákeresel az adott mozgásformára az interneten és biztos hogy fogsz kapni közelítő adatokat.

2021. márc. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

A sima pulzusmérő nem mutat kalóriát. Egy okosóra, amin van edző funkció, ami az edzés alatti pulzusodat folyamatosan méri, az már mutat kalóriát, DE nyilvánvalóan nem lesz pontos érték, csak valami közelítőérték.

De ahogy #3 írja, valóban rá is lehet keresni, hogy bizonyos mozgásformák kb. mennyi kalóriát égetnek el.

2021. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Veszel pl. egy olcsóbb okoskarkötőt vagy órát. Ez rögzíti a szenzorok által mért adatokat. A telefonodra telepített applikáció beolvassa az összes adatot és kiértékeli. Távolság, lépésszám, időtartam, mozgás típus, pulzus, vérnyomás stb... Ezek alapján nagyjából meghatározza az elégetett kalóriát. Általában, minél komolyabb egy óra annál pontosabbak a szenzorok.
2021. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk az edzõteremben van ilyen bringa, megfogod a fém részt rajta, és a pulzussal meg a tekeréssel kiszámítja mennyit égetsz el.
2021. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
A kalóriaszámlálók különböző adatokból becsülnek. Az aktuális pulzuson kívül ilyen például a nyugalmi pulzus, a maximális pulzus, az életkor, vagy a testtömeg.
2021. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy sportóra vagy egy telefonos app tud a puzlust is figyelembe véve jobb becslést adni a kcal fogyasztasról, mint ha nem lenne pulzusmérőd. Amit táblázatokból lehet nézni, az azért nem ad jó becslést, mert pl. 12 km/h futás 1 óran at nagyon mást jelent egy edzett és egy edzetlen embernek, viszont ha ismeri a program a max. és minimum pulzusadat, testtömegedet, és hogy futás közben mennyi volt a pulzusod, azzal már meg tudja becsülni, hogy neked mit jelentett.
2021. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én a szobabicikli mellett maradtam. 1200 kalória és 35 perc szobabiciklizés szerintetek ideális?
2021. márc. 23. 15:35
 10/11 anonim ***** válasza:
1200 kcal az irreálisnak hangzik 35 perc szobabiciklizéshez, hacsak nem vagy nagyon súlyos, vagy nagyon nagy intenzitással tekersz.
2021. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!