Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért mondják hizlalónak a...

Miért mondják hizlalónak a tejbegrízt,hogyha 250 kalóriából kijön a feltéttel együtt?

Figyelt kérdés

3dl mandulatej

2,5 evőkanál búzadara

fél csomag vaníliás cukor

1 teáskanál -30% cukortartalmú kakaópor


2021. márc. 28. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ma néztem meg, a tejberizsnek is kb ekkora a kalória tartalma.

De olyan is van, amit kalóriaszegénynek mondanak, mégis magas a kalóriatartalma.


Ha egy reggelire téged eltelít, vagy akár vacsorára, és belefér a keretbe, akkor szerintem teljesen mindegy, hogy valakik hizlalónak kiáltják ki.

2021. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem azért, mert kb csak szénhidrát van benne.

Ugyanennyi kalóriát jobban is be lehet osztani.

2021. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Magas glikémiás indexe miatt gyorsan felszívódik, ingadozik tőle a vércukor szint. Nem a kalória tartalma a probléma, hanem, hogy erélytelen tartani mellette a fogyokuras etrendet, mert fél óra múlva újra valami cukrosat kívánsz
2021. márc. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Ezen kívül, amikor általában "a tejbegríz"-ről van szó, akkor nem mandulatejre, és csökkentett cukortartarmú kakaóra gondolunk. Ráadásul legtöbben a a fél zacskó vaníliás cukornál és egy teáskanál cukrozott kakaónál jóval többet teszünk egy ekkora adaghoz.

De ahogy előttem írták, ha neked belefér a kalóriakeretedbe, edd nyugodtan. Mondjuk desszertként egy lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmazó ebéd után, vagy ahogy akarod.

2021. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon szeretem, hogyha búzadara helyett barna rizslisztet használsz, akkor ugyanolan ízű tejbegrízt kapsz, és kicsit később szívódik fel. De ami nekem reggelire bevált, és órákra eltelít, az a túró gombóc tejbegríz. Mandulatej, rizsliszt, megfőzöm mint a tejbegrízt, 1-2 csepp édesítővel, aztán keverek hozzá zsírszegény túrót, valamint még teszek görög joghurtot és egy kevés bogyós gyümit a tetejére. Így tudom reggelire is enni, a sima kakaós verzió után sajnos én is hamarabb éhes voltam.
2021. márc. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, az a "hibája", hogy gyorsan felszívódó szénhidrát és sokaknak úgy indul a tejbegríz készítés, hogy 6 kanál cukrot bele kell lapátolni. Viszont szerintem ettől még lehet fogyasztani, kinek mi fér bele, mi esik jól, mit szeret, hogyan készíti. Például mi soha nem tettünk bele cukrot sem édesítőt, szimplán tejben (tehén/kókusz) főzzük és kakaóval/fahéjjal szórom meg, esetleg gyümölccsel eszem. Vagy picit "egészségesebb" alternatívaként még tudom ajánlani a kölest, ami szinte ugyanolyan (bár talán picit jobban hasonlít a tejberizsre, mert picit darabosabb).
2021. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!