Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miert van az hogy teljesen...

Miert van az hogy teljesen mast mutat a merleg naprol napra?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel: 81.6

Ma reggel: 81.0

Ma reggel kave utan: 83.0

Utana tobbszor is 83.0-at mutatott. Nem ettem csak kavet ittam. Elvileg jo a merleg.


2021. ápr. 3. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Naponta ne mérd magad,a nap folyamán is ingadozik a súlyod. Hetente,de inkább havonta érdemes mérni magad
2021. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem szoktam, ez most kiveteles alkalom volt. De az hogy lehet hogy kave utan hirtelen 83.0-ra felugrott? Ez azert durva.
2021. ápr. 3. 10:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindíg ugyanott méred magad? Mert egyenetlen talajon is mást mutat
2021. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ékes példája annak, hogy halál felesleges naponta súlyt mérni. Több kilót is ingadozhat, sok minden befolyásolja. Vízvisszatartás, voltál e wcn, ettél- ittál e aznap, nőknél a ciklus is stb.

Ezen kívül a mérleg csak a testsúlyodat mondja meg. A testzsírszázalékot, zsír/ izom arányt nem. Lehetsz 70 kg zsírosan, és lehetsz 70 kg izmosan is. Utóbbival fogsz jobban kinézni, mivel az izmoknak kisebb a térfogata:)

Max havi 1-2 mérésre érdemes hagyatkozni. De akkor se csak a mérlegre. Ennél is jobb ha mérőszalaggal méred a körméreteidet időnként.

Persze az idő, és a türelem fontos. Ne várj azonnali szuper eredményeket, csak lassan, lépésről lépésre.

2021. ápr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanott mertem.
2021. ápr. 3. 11:33
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Víz és szar.

Fogyni nem mérleggel kell, hanem centivel.

A mérlegre elég 2 hetente ráállni.

2021. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6osnak igaza van.

A kilók vagy a kinézet számít mert ha utóbbi akkor használd a tükrödet meg a centit ne pedig a mérleget, (lagalábbis ne naponta, 2 hetente egy-egy kontroll mérés bőven elég)

2021. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vegyél (elő) egy áhított méretű nadrágot és mikor begombolva le tudsz benne guggolni, akkor oké, onnantól lehet kezdődhet a súly megtartása.

Mérleggel mérni tök fölösleges.

2021. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valóban a mérleg nem mindig mérvadó, de azért mégis egy támpont.

Viszont szerintem pont jó, ha méred magad naponta. De nehogy egyik napról a másikra hasonlítsd össze, hanem hetente vonj átlagot.

Hetente is ingadozhat simán a súlyod, anélkül, hogy bármi lényeges történt volna, és akkor még jobban megijedsz.

Például:

1. hét hétfő 81.6

2. hét hétfő 83.0


és akkor teljesen kész vagy, hogy "híztál" egy hét alatt.

de ha minden nap méred, akkor előfordulhat, hogy:

hétfő: 81.6

kedd: 81

szerda: 80.5

csütörtök: 81.2

péntek: 80

szombat: 81.5

vasárnap: 81.3

hétfő: 83


kedd-hétfő átlaga: 81.2 ---tehát az első hétfőhöz képest majdnem fél kilóval kevesebbet mutat.


szóval ez szerintem jobb módszer bármiféle pillanatnyi (hetente, havonta), egyszeri mérésnél, csak tényleg nem kell semmiféle jelentőséget tulajdonítani a napi ingadozásoknak, akkor se, ha minden nap látod a számokat.

2021. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van ahogy a #9 írja, naponta érdemes mérni és hetente átlagolni. Havi egy mérés az életben nem fog pontos eredményt és támpontot nyújtani, kivéve persze ha 150 kis körüli a kezdő súlyod.
2021. ápr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!