Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi legyen a szénhidrát...

Mennyi legyen a szénhidrát bevitel, ha szálkásodni szeretnék? 177cm vagyok és 60kg. Jelenleg kb. 140-190g között szokott lenni.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Amennyi megmarad, miután beállítottad a megfelelő fehérje- és zsír-bevitelt.
2021. ápr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Amennyivel jól érzed magad és emellett hatékony a céljaid szempontjából is. Bár rejtély, hogy hova akarsz fogyni. De ez már a magánügyed:)
2021. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Fehérje 80-100g zsír 45-50g

Nem mindennap ugyanannyi de átlagosan így szoktam enni

2021. ápr. 13. 20:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem derül ki a nemed, de akármi is vagy, innen már nem szálkásodni fogsz, hanem csontosodni és bőrösödni. A kalóriára és a szénhidrátra nem is mondok semmit, mert egészségtelen fogyást nem támogatok.
2021. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, 20 éves ha számít. Viszont az lenne így a kérdésem, hogy mennyi lenne az egészséges makró tápanyag átlagosan? Mert semmiképp nem szeretnék kóros dolgot elérni. Pár hete számolok mindent, hogy egy átlagot tudjak felállítani, tudni akartam kb miből mennyit eszek. Ennek az oka hogy túl zsírosnak látom magamat és szerettem volna egy szálkásabb kinézetet. Bár izom nem sok van rajtam szóval gondolom jó lenne előbb felszedni és abból szálkásítani. Mindenesetre nem szeretnék semmi egészségre káros dolgot véghez vinni.
2021. ápr. 13. 21:02
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

1-es vagyok - hiába látsz piros számot mellettem, ez tényleg így van, hogy elsődleges legyen a fehérje-bevitel, és utána a zsír és a szénhidrát igény szerint. mivel te a szénhidráttal szeretnél "játszani", ezért érdemes beállítani a zsírt fixen, utána tologathatod a szénhidrátot ahogy gondolod.

de szerintem te nem tudod, mi a szálkásítás. szálkásítani nem izomból kell, elég szálkás az már, hanem zsírból. és az így papíron nincs sok rajtad, szóval inkább súlyzós edzéseket kellene végezni és izmot növelni. ehhez vedd a zsírmentes testtömeged 1,6-1,8, de nagyon max. kétszeresét fehérjéből, és a súlytartásodhoz elegendő kalóriamennyiség kb. 25%-a legyen zsír, a többi meg a szénhidrát. nem ajánlok kalóriadeficitet, mert így is elég vékony vagy, és a ha elkezded a súlyzós edzéseket, akkor szépen megy rád izom a súlytartáshoz megfelelő kalóriamennyiséggel is, nem kell tömegelni.

de ha meg nem, akkor ezeket az arányokat alakítsd, csak a fehérje maradjon fix, a zsír meg ha lehet ne menjen a teljes bevitt kalóriamennyiség 20%-a alá (1g zsír 9 kcal).

a többit majd kitapasztalod.

2021. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Súlytartást javaslok, indíts kb. 2000 kalóriával! Nem biztos, hogy pontosan ennyi kell, majd ki kell tapasztalni. Súlytartásnál nincsenek szigorú szabályok. A fehérje legyen legalább 0,8 gramm, a zsír legalább 0,5 gramm testsúlykilogrammonként, ami a te esetedben 50 gramm fehérjét és 30 gramm zsírt jelent. A napi kalória fennmaradó része lesz a szénhidrát. Lehet persze több a fehérje és a zsír is, akkor értelemszerűen kevesebb lesz a szénhidrát. Írok két példát 2000 kalóriás összeállításra:

1. 70 g fehérje + 50 g zsír + 320 g szénhidrát = 2010 kcal

2. 100 g fehérje + 60 g zsír + 265 g szénhidrát = 2000 kcal

2021. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. ápr. 13. 22:45
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked ezzel a súllyal nem kell szálkásítani, így is túl vékony vagy. Ha nem tetszik a tested -és mint leírtad nem vagy egyáltalán izmos-, akkor sportolnod kellene!

Izmot pedig nem lehet érdemben alacsony kalóriával felszedni, neked súlytartó, vagy aktív sportolás mellett egy magasabb kalóriás étrend kellene, a fehérje, zsír amit írtál rendben is van hozzá, a CH viszont nagyon alacsony.

2021. ápr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Plusz 1 pont a hetes első makró aránya mellé. Mondjuk én ennél is magasabb ch-val és alacsonyabb zsírral és fehérjével dolgozom, de ez már egészen elfogadható. :) Ha a 2000 kcal nem elég vagy túl sok, azon módosíthatsz, de az arány jó.

Amúgy mind a kalória, de még a makró számolgatás is sokszor túl van bonyolítva. Egészséges, teljesértékű, nem feldolgozott ételeket kell fogyasztani és mellette sportolni. Plusz kizárni az üres kalóriákat, mint a hozzáadott cukor vagy az olaj. Ez a legtöbb ember esetében bőven elég, ha valami nem működik, akkor lehet számolgatni, hogy mi nem stimmel.

2021. ápr. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!