Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hozzáértők! Az hogy lehet,...

Hozzáértők! Az hogy lehet, hogy ugyanannyi kalória mellett ha magasan tartom a szénhidrátot (zsírt alacsonyan), elég gyorsan fogyok, míg ha alacsony a ch és magas a zsírbevitelem, akkor stagnál a súlyom?

Figyelt kérdés

Azt hittem ha a kalória kevesebb, mint amit elégetek egy nap, mindenképp fogyok, viszont megfigyeltem hogy nekem ha több a zsír a ch meg alacsony, hiába eszem 1400kcal körül, nem fogyok vagy max minimálisan. Ezzel a módszerrel kezdtem, mert sokaknál (főleg instán) azt láttam hogy nagyon visszafogják a ch fogyasztást. Inkább húsokat zöldséget eszek stb de nekem ez valahogy nem hoz sikert. Míg ha sok ch t eszek, ami sokszor nem is esik olyan jól, akkor meg fogyok ilyen min 1 kilókat hetente:D ugyanúgy 1400kcal-val.

Valaki el tudja mondani ez mitől lehet?

(Inzulinrezisztens vagyok nem tudom ez számít-e. Sok IR-esnek beválik a keto amúgy, nem kell a sok ch feltétlen nekünk sem)


2021. ápr. 19. 12:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igen, a 15 % is elég alacsony lehet akkor. A másik kérdésedre is én válaszoltam az előbb, nyugodtan nézd össze őket.
2021. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11: igen láttam:)

Korábban az IR miatt én is próbáltam az alacsonyabb ch t bár azt tartottam egészségesnek ha 100g alá nem megyek. Nyilván akkor több zsírt ettem. Fehérje nekem kb ugyanannyi szokott lenni. Úgy viszont nehezebb volt fogyni. Mióta meg ilyen aacsonxan tartom a zsírt nekem ez nagyon bevált. Csak remélem az IR szempontjából nem gond a sok ch. Majd fél év múlva nézetek egy cukorterhelést kíváncsi leszek. De szerintem a régi egészségtelen feldolgozott cukros kaják, mozgásszegény életmód után csak jobb eredményem lehet:D amúgyis van ez a 160g ch diéta, ez kifejezetten cukorbetegeknek és IR eseknek van. Akkor csak nem olyan sok ez a 150-160g. Csak nekem nehéz megennem sokszor ennyit normális kajákból:D pedig nem sok. Ha betolnék egy pizzát vagy péksütiket stb pikkpakk összejönne 3-400g ch is

2021. ápr. 19. 18:59
 13/17 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy amott is írtam, ha a alacsony a zsír és jó minőségű ch-t eszel, akkor javulni is fog az inzulinérzékenységed, szóval ne aggódj. :) És tényleg, kellően alacsony zsírral a napi 3-400 g ch se gáz. :) Mondjuk nem pizza, meg péksüti esetében. Amúgy funfact, hogy ezek eléggé zsírosak is, csomó péksütiben több a zsír, mint a ch, mégis mindenki a ch tartalmuk miatt kerüli őket, tévesen.
2021. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13: tudom, baromi magas a zaírtartalmuk is, csak most nem az volt a téma hanem a ch. És mivel rohadt cukrosak a ch is sok bennük. Azért hízlalnak ennyire mert sok a ch és a zsír is és ez nem túl jó kombo.

Amúgy olyan szempontból fontos a zsír h az is lassítja a felszívódást szóval sokszor azt kapjuk meg a dietetikustól hogy 160 g ch diéta és együnk zsírosabbat is minden kajához hogy lassabb legyen a felszívódása. Hát sok sikert a fogyáshoz:D én a ch t jelenleg rizs quinoa édesburi szafi liszt ill tésztából viszem be. Meg a zöldségek de ugye az nem sok ch. Ezek elvileg mind lassabb felszívódásúak, úgyhogy remélem az alacsony zsír mellett se lesz probléma az értékeimmel. Persze ha elértem a kívánt testsúlyt, akkor picit variálok az össz kcal-án is meg a zsírbevitelen is. De addig tartom majd ezt, esetleg csinálok heti 1-1 nap magasabb zsír alacsony ch napot. Főleg ha stagnálnék vagy valami. Mert amúgy is hiányzik sokszor 1-2 zsírosabb étel amit nagyon szeretek. Elvileg ez segít is egy kicsit pörgetni az anyagcserét. Mármint a ch ingadozás.

2021. ápr. 19. 19:15
 15/17 anonim ***** válasza:
A 160 g ch és a sok zsír az hosszútávon éppenhogy ront a legtöbb cukros helyzetén, még ha rövidtávon lehet is sikereket elérni vele.
2021. ápr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#15: nem tudom én sosem csináltam ezt a tipikus 160g diétát. De amúgyis elég sok ilyen olyan étrendi javaslatot lehet hallani IR re is.

Én mikor évekkel ezelőtt kiderült az IR, először is próbáltam 5-6x keveset enni de semmit se fogytam és szarul is voltam tőle, semmi energiám nem volt, emiatt álltam át a 3 étkezésre. Na meg próbáltam 160g ch t enni de rohadt sok volt nem is bírtam annyit enni. Nem is éreztem hogy beválna fogyás szempontjából (persze akkor még biztosan magasabb volt a zsírbevitelem azért nem működött). Aztán mostmár könnyebb összehozni ezt a ch mennyiséget, nem okoz gondot meg csomó új alapanyagot is megismertem. Anno csak ezt a teljes kiörlésű cuccokat mondták nekem, közben meg mostmár azt látom nekem csak hátráltatják ezek a fogyást. Szóval fenese tudja már kinek mi a jó vagymi egészséges:D

2021. ápr. 19. 20:26
 17/17 A kérdező kommentje:
#17: a saját kérdésem alá had irogassak már amit akarok. Azért tettem fel mert valóban érdekel és mivel nem egyszerű 2-3 info alapján válaszolni, aki értelmesen állt a kérdéshez, annak reagáltam és leírtam több információt. Ha nem tetszik nem kell olvasni.. De ahogy látom téged is érdekelt a téma:)) a válaszokat bezzeg szívesen olvasnád, mi?
2021. ápr. 20. 10:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!