Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi a napi kalóriaszükségle...

Mennyi a napi kalóriaszükségletem? Megbízható kalkulátor?

Figyelt kérdés

154 cm / 80 kg / nő

Nem sportolok, de a napi 10-12 ezer lépés mindig összejön. Szellemi munkát végzek.

Próbáltam többféle kalkulátort de mindegyik más eredményt adott, így hogy számoljam ki, hogy mennyit fogyaszthatok naponta, hogy ne koplaljak, de fogyjak?


2021. máj. 22. 10:47
 1/4 anonim válasza:
100%
A kalkulátorok egy körülbelüli értéket adnak. Ezen felül még számít az anyagcseréd, amit egy netes kalkulátor nem tud meghatározni. Én azt javaslom, hogy vonj a kalkulátorok által adott számok között átlagot, és ezt az átlagot csökkentsd, de ne nagy mértékben. Kb 400-500kcal-val.
2021. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt kipróbálás nélkül nem lehet tudni. Az jó kiindulás, amit az első ír. Ha ekkora kerettel éhes vagy, akkor növeld kicsit. Aztán ha fogysz jó, ha nem fogysz, akkor meg először át kell nézni az étrend összetételét (lehet, hogy okosabban összeállítva kevesebb kalóriával se leszel éhes), ha ez nem segít, akkor segíthet még a több sport (javítja a hormonháztartást és jó esetben kevésbé leszel éhes, de persze plusz kalóriát is fölhasznál). Ha minden rendben, és mégse vagy képes egy értelmesnek látszó kerettel fogyni vagy éhes vagy folyton, akkor pedig ki kell vizsgálni, hogy nincs-e anyagcserebetegséged, pl. inzulinrezisztencia.
2021. máj. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kaloriabazis.hu jó. Nem néztem meg az adataidat, de a helyedben 1700kcal körül kezdenék, 1-2 hónapig viszonylag alacsony CH kerettel (200g alatt) és fokozatosan csökkenteném kb. 10kg minuszonként legfeljebb 1200kcal-ig. Mivel ennél lejjebb nem egészséges menni érdemes volna keresned valami sportot, amivel kiegészíted ezt. Ilyen felesleggel 1,5-2 évben gondolkodj, az 500kcal deficit teljesen jó, azzal nem terheled túl a szervezeted, és a munkában sem akadályoz.

Ahogy felettem írták nem ártana endokrinológiai kivizsgálás, amire háziorvos ad beutalót, mert nagyon sokat segíthet, ha kiderül hogy van háttér betegséged.

2021. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes a minőségre fókuszálni, és emellett a tested jelzéseire hagyatkozni azzal kapcsolatban, hogy mennyit egyél. A kalkulátorok egyáltalán nem pontosak, egyéni anyagcserét és sok mást nem vesznek figyelembe. Én kíváncsiságból számoltam ki vele egyszer, hát olyan kcal jött ki fogyáshoz amivel én éhenhalnék, szenvednék. Szóval semmi értelmét nem látom. Ezért sem tartok konkrét kalóriakeretet.

Érdemes inkább kitapasztalni, azt nézni mit eszel, minőségben megfelelőbb étrendet összerakni, és aktivitást beiktatni, mint rögeszmésen számolgatni, túl keveset enni stb.

2021. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!