Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Unalmas a kalóriaszámlálgatás!...

Unalmas a kalóriaszámlálgatás! Nektek nem?

Figyelt kérdés
Annyira macerás lemérni mindent, tippelgetni meg nem jó, mert alulbecsüli az ember. Ti mióta csináljátok? Mennyi ideig bírtátok?
2022. márc. 6. 19:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

De, kegyetlenül unalmas, macerás és idegesítő. De muszáj csinálnom, mert különben nem ismerem a mértéket és visszahíznék.

1,5 éve csinálom.

2022. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mentàlisan nem bírtam holott használt rendesen. Kb 2 hónapig bírtam csinálni. Utána elkezdtem variálni, aztán vége lett. Próbálkoztam többször és a max mindig 2 hónap vagy kevesebb volt. Az volt a baj hogy így én egész nap a kajára gondoltam.
2022. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 grafno ***** válasza:
64%
Sosem számoltam. Én sportolok mellette.
2022. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

2,5 éve, 3 hónap szünet volt benne mikor covidos voltam, akkor csak kb írtam - súlyt tartottam

igazából én a végén vagyok, még 2-3 kg minusz és elérem a célom

utána garantáltan nem fogok számolni, ismerem a jó összetevőket és az adagjaimat

2022. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak hogy unalmas, de néhány hét alatt borzasztóan tönkretette az evéshez való viszonyomat, sokkal jobban, mint néhány kg pluszsúly. Nyilván ez mentális dolog és nem is mindenkinél jelentkezik, de nekem nagyon nem vált be. Három hónapig írtam, egész nap csak az evésre tudtam gondolni, szó szerint két étkezés között állandóan instagram kajás posztokat néztem. Ez szinte teljesen megszűnt, mióta nem számolom, és kevésbé is vagyok éhes.
2022. márc. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

5

Nálam is megszűnt a kajára gondolás mióta nem számolok.

Hiába használ, van akinek nem való.

2022. márc. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem számolom...kevesebb a gond. És így is megvagyok a külsőmmel elégedve, szerintem az egész testépítés is dög unalom egy idő után pedig 7 évig csináltam.
2022. márc. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%
Csak el ne kezdd a kalóriaszámlálást, mert azt a Coca Cola cég hintette el, hogy minden kalória egyforma, legyen az saláta vagy cukrozott kóla! Hiába van adott kalória egy zöldségben, attól az még nem tud mind felszívódni, míg egy cukrozott üdítőből gyorsan felszívódik mind. Inkább hallgass a szakértőre, majd ő elmondja neked a frankót, meg még a tutit is: https://www.youtube.com/watch?v=EpRrD58Ah3Q
2022. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

Én 1 éve számolgatok kalóriákat. Én annyira nem szenvedek vele, megszoktam, pár másodperc pluszt jelent csak. Egyetlen egy szituáció van, amikor utálok kalóriát számolgatni: amikor sütik. Imádok sütni süteményeket, élvezem csinálni. És pont ezért, mert élvezem, a kalóriaszámolgatás tönkreteszi, hogy mindent lemérjek. Mert amúgy nekem a sütés kikapcsolódás, sokszor ha nagyon unatkozok, akkor is sütök valamit. Viszont nem tudom annyira élvezni úgy, hogy mindent méregetek, és írogatom a kalóriákat. Pedig amúgy ha valamit főzök, vagy bármi, akkor is méregetek mindent, de alapból főzni nem annyira szeretek, de sütni meg igen, és ott a kalóriaszámolás nagyon belerondít az élménybe.


Viszont számomra ez az egyetlen módszer szerintem. Alapból cukorbeteg vagyok, szerencsére 45 kiló fogyás után a cukrom remek, igazából szimplán az egészséges étkezésre való törekvéssel tök jó értékeim vannak, szóval annyira nem szoktam ezen rugózni, annyira nem is szoktam pontosan számolgatni a szénhidrátokat, viszont azért még is csak figyelek, hogy ne vigyem túlzásba. És ugye emiatt muszáj a kaja lemérése, és akkor ugye már a kalóriabázist használom, ahol ugye a kalóriát és a szénhidrátokat is látom, szóval a cukorbetegség szempontjából is a kaja leméregetése azért nem árt a szénhidrátbevitel nyomon követése miatt. Viszont én alapból nem bízok magamban annyira, hogy kalóriaszámolás nélkül megtartsam a súlyomat. Az a baj, hogy én tudom magamról, hogyha nem számolnék kalóriát, akkor mindig megpróbálnám bemesélni magamnak, hogy "ehetek még abból is egy keveset, úgysincs benne olyan sok kalória", vagy pedig hogy "úgy sem ettem még ma olyan sokat" stb. Viszont itt még nem tartok, még 4 kg-t szeretnék fogyni, és hogy fogok-e örökre kalóriát számolni? Fogalmam sincs. Mert amúgy én is így már tudom, hogy mi mennyi kalória. Szóval ha így ránézek egy adott ételre, akkor kb. betudom tippelni. Viszont én továbbra is félek attól, hogyha én egyszer abbahagyom a kalóriaszámolást, akkor ha ugye nem írom le, hogy mennyi kalóriát ettem, akkor félő, hogy majd bepróbálom magamnak mesélni, hogy "nem is ettem ma olyan sok kalóriányit, belefér még ez meg amaz is". Szóval én nem bízom magamban ebből a szempontból.


Igazából leginkább csak sütéskor zavar a kalóriaszámolgatás, mert az számomra tényleg egy remek időtöltés, imádom, és ott belerondít a folytonos számolgatás, hogy mindent le kell mérni. Viszont így a szimpla mindennapokban nem zavar a kalóriaszámolgatás, megszoktam.

2022. márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Egy idő után már nem kell számolni, mivel már úgyis tudod mennyi.
2022. márc. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!