Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Unalmas a kalóriaszámlálgatás!...

Unalmas a kalóriaszámlálgatás! Nektek nem?

Figyelt kérdés
Annyira macerás lemérni mindent, tippelgetni meg nem jó, mert alulbecsüli az ember. Ti mióta csináljátok? Mennyi ideig bírtátok?
2022. márc. 6. 19:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
9 hónapja csinálom, kb 2 perc naponta, nem terhel túl.
2022. márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Isti22 ***** válasza:
60%
Kb. egy-két hónapig számolgattam én is, utána már megy "érzésre". Persze ehhez kell a rendszeresség. Elég tudni, hogy milyen típusú termékben mennyi a kalória, és akkor nem túl bonyolult összerakni.
2022. márc. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%

Három hónapja számolom. Már csak az összetettebb főtt ételt mérem és számolom ki, mert azt ránézésre nem tudom mennyi. Fogyáshoz nekem az egyetlen bevált módszer a számolás. Ráadásul ezzel tudatos az étkezésem, nem csak úgy eszem világba mint előtte. Jó tudni miben mennyi kalória van. Nem mindegy ha édességet kívánok mit eszek meg. Egy tábla csokit vagy egy cukormentes krémtúrót mert az első 500,a második 90kcal.

Összességében nekem bevált és nem teher.

2022. márc. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 hónap után tippelek, mert sokszor hasonlókat eszem. Csak akkor számolok, ha valami ketseges, hogy belefér-e. Ugyanúgy fogyok, mint az elején.
2022. márc. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

Az is unalmas volt, amikor napról naora egyel többet mutatott a mérleg. Aztán elértem a száz kilót nőként.

Az is unalmas lenne ha napi 4x kéne szúrnom az inzulint.

Az bezzeg nem volt unalmas, mikor tepsiszámra ettem a fahéjas csigát.

Inkább számoltam kalóriát amíg lefogytam egészségesre.

2022. márc. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Régen csinàltam, ezt a kalóriaszámolgatós módszert, eléggé lehozott az életről. Valóban macerás volt, és nem tartom normálisnak, hogy úgy éljem le az életem, hogy számolok és méregetek minden kaját állandóan. Szóval ezt feladtam régen.

Azóta lefogytam, simán arra figyelek mit eszem ( tápanyagok és minőség szerint) + mozgás. Így minimális odafigyeléssel tudom kontrollálni a táplálkozásomat.

2022. márc. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

2 évig mániákusan méregettem mindent (még a salátát is...), 45 kilóra fogytam (170 cm-hez) és a végén már semmi másra nem tudtam gondolni csak a kajára, mikor/mit/mennyit ehetek. Volt olyan, hogy 1 hétre előre mindent beírtam a Kalóriabázisba és csak azt ettem meg grammra pontosan hiába nem esett jól vagy kívántam volna valami teljesen mást.

Szerencsére meggyógyultam, visszahíztam a normális súlyomra és eszem ágában sincs újra méregetni. Azt eszem akkor és annyit amennyit megkívánok, mégsem hízok el. Normalizálódott az étvágyam, rendszeresen sportolok meg nagyjából úgyis tudom mennyi kalóriát eszem (40 gramm zabot sajnos bármikor kimérnék mérleg nélkül mert 2 évig minden nap az volt a reggelim...)

2022. márc. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
17. Nos igen, a dietetikusom ezért sem ajánlja a kalóriaszámolgatást mint módszert. Mentálisan baromira tönkre tudja tenni az ember étkezéshez/kajához fűződő viszonyát.
2022. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!