Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Melyik kalóriaszámláló alkalma...

Melyik kalóriaszámláló alkalmazás a legpontosabb?

Figyelt kérdés

Eddig a kalóriabázist használtam, de ha van pontosabb, akkor váltanék. Mit tudtok, ami pontosabb, és honnan tudjátok, hogy az?


A kalóriabázis kényelmes, egy csomó mindent az orrom elé rak, csak rá kell klikkelni, de a tapasztalatom és az innen-onnan hallottak alapján nem a legjobb.


2022. márc. 23. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mármint milyen szempontból pontos? Miért nem jó a kalóriabázis? Szerintem tök okés app. Nyilván ha beleírod, hogy milyen ételt ettél, akkor érdemes megnézni, hogy tényleg annyi kalóriát ír-e 100 grammonként, mint amennyi van a csomagoláson, mivel ugye van amikor egy adott termék többször is bent van a listában, valamelyik még régebbi adatokkal, más kalóriatartalommal. De szerintem bármilyen appot használsz, mindig érdemes lecsekkolni ezt, nehogy ilyenen csússz el, hogy csak egy appra hagyatkozol. Szóval nem tudom, miben akarod, hogy pontosabb legyen? Őszintén, szerintem mindegy, hogy az ember milyen appot használ, akkor is érdemes figyelmesnek lenni.
2022. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó a kalóriabázis.


Ha főzöl, azt úgyis magadnak kell kiszámolni.

2022. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Myfitnesspal. Sokkal nagyobb az adatbázisa
2022. márc. 24. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Humor Herold ***** válasza:
100%

Szerintem meg teljesen mindegy melyik appot használod...az eredményességed nem azon fog múlni :)

A célnak meg bármelyik megfelel tökéletesen.

2022. márc. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a myfitnesspal sokkal jobb,mint a kalóriabázis.Amióta használom még nem fordult elő,hogy ne találjak meg benne valamit.Akárhol voltam nyaralni,akármit ettem,minden benne van.Persze van abba is hiba,de lényegesen kevesebb,mint a kalóriabàzisban.
2022. márc. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Én a kalóriabázist használom, nekem kényelmesebb, mint a MyFitnessPal (egy időben használtam azt is). Ha valamiből sok különböző érték van az adatbázisban, akkor megnézem, hogy mennyi az átlag és egy ahhoz közelesőt írok be.
2022. márc. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó a kalóriabázis, nem kell patikára pontosan belőni, nem is lehet. Egyet válassz, tarts ki, és fogyni fogsz, ha deficitben vagy.
2022. márc. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem az alapanyagok kalóriaértékeivel van gond, nyilván én is le tudom olvasni a csomagolásról. Lehet, hogy nem fejtettem ki elég alaposan a kérdéskört.

A pontatlanság alatt azt értem, hogy pl. beírok egy konkrét ételt, amire nyilván sok különböző verzió van, sok recept, amiket gyakran nem részleteznek a leírásban. Általában ilyenkor kiválasztok egy középértéket, de van, hogy még így is 50-100 kalória az eltérés 100 grammonként.

Nincs minden nap időm saját magamnak kiszámolgatni egyesével, alapanyag/grammonként, ha lenne, akkor nem is használnék alkalmazást.

Ezért érdekelt, hogy van-e olyan, ami pontosabb. Ha akár csak azáltal is, hogy még kevesebb fake adat lett feltöltve.

A Myfitnesspalt meg fogom nézni, köszönöm a tippet.

Alapvetően úgy vagyok vele, hogy az alkalmazás legyen értem, az könnyítse meg az én számlálgatásomat, és ne fordítva. Ha a kalóriabázisnál maradok, akkor szinte mindent számolhatok ki magam, szóval az már nem segít.

Köszönöm a válaszokat.

2022. márc. 26. 23:33
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig a nagyobb kalóriaértékűt választom a listából.
2022. márc. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit vársz, ha nem mérsz le semmit?

Nem fake adatok, hanem más receptek.

A krumplifőzelék is lehet 10 deka zsíron, szalonnával, liszttel, meg lehet egy laza főtt krumplis, inkabb leves szerű dolog.

Ha nem mérsz, senki nem tud neked távolról sem pontos kalóriát mondani, nem az appal van a baj, hanem, hogy lusta vagy mérni.

2022. márc. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!