Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 500kaloria lecsökkentésével...

500kaloria lecsökkentésével végre életem a célom?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1600-1700kaloirát fogyasztok egy nap,egy hónapja kezdtem számolni de csak 1kg fogytam így

Ha leviszem 1200ra akkor gyorsabban lefogyok? Vagy az is egy idő után megáll?Mármint úgy értem hogy fogyok pl.5kg és ennyi mivel a szervezet beáll raktározásra?Nagyon nehezen mennek lefelé a kg. IR-em is van ez megnehezíti nyilván de már a napi 2000-2200 kaloriahoz kepest most 500al kevesebbet eszek és így is alig megy le ...miért lehet ez?vizet keveset iszok.Nemtusom ez befolyasolja e .Nem tudom már mit csináljak


2022. márc. 27. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem inkább menjenek le nehezebben a kilók, minthogy levidd 1200-ra, ami nagyon kevés, és lehet, hogy nagyon hamar feladanád, ha csak olyan keveset ehetnél. Milyen magas vagy, hány kg? Nő vagy férfi?
2022. márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nő 159cm 99kg.🥶

Már gondolkoztam olyanon is hogy pár hónapig tartok 1200kcal aztán feljebb viszem mikor már leadtam kb 10-12kg.ha egyáltalán siker

2022. márc. 27. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Előzőnek adok igazat, ne vidd lejjebb. Inkább mozogj többet és igyál rengeteg vizet mert nagyon fontos
2022. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
IR esetén az étrend összetétele is számít. Dietetikussal konzultáltál? Nem írtad, mennyit mozogsz, lehet, hogy az a kevés. Segítene levinni az inzulinszintet.
2022. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

HCLF, nézz utána!

Egyébként mit akartál a címben kérdezni?

2022. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
IR-nél még az időszakos böjtöt ajánlják, mert akkor nem úsznak a sejtek annyit inzulinban, így javul az érzékenységük.
2022. márc. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6-oshoz csatlakozom, nekem is IR-m van, és a folyamatos koplalás helyett sokkal hatékonyabb volt az időszakos böjt a fogyást tekintve. Engem is óvott az orvos is és a dietetikus is a gyors fogyástól.


Amellett, hogy dietetikussal konzultálva állítom össze az étrendnek a tápanyagarányait, minden kedden és pénteken böjtölök, amikor csak 500 kcal-t eszem (gyakorlatilag csak reggelizem ilyenkor).


Emellet még futok is heti 3-4x, nem a böjtös napokon, mert az durva lenne :D


Én 3 év alatt 22 kg-t fogytam így, és most már teljesen jók a cukorértékeim, még kb. 10-12 kg-t kellene fogynom, hogy az "álomtestsúlyt" elérjem. 45F

2022. márc. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Én is sokáig küzdöttem túlsúllyal. Az a helyzet, hogy mindenekelőtt fejben kellene rendet tenni. Egy elhízott embernek általában kóros a kapcsolata mind a kajákkal, mind az önképével, és rossz a motiváció. Általában az az ördögi kör szokott elindulni, hogy elégedetlen vagy magaddal, kitalálod, hogy most lefogysz, elkezded, rájössz, hogy a változás lassú, még mindig elégedetlen vagy magaddal, plusz kiesett az életedből a legfontosabb safeplace (az evés öröme). Előbb -utóbb elkezdesz megint sz*rul enni, mert sajnálod magad, vagy mert abba menekülsz, vagy mert”egy kis csalásból úgysem lesz baj”. Ezzel általában elindulsz a lejtőn, majd kezdődik az egész elölről, és egyre jobban utálod magad.

Ezért érdemesebb személyi edzővel nekiállni, aki a kaja részéhez is ért, persze ha megengedheted magadnak. Ha nem, egy kicsit nehezebb lesz, de ha dolgozol magadon, működhet.

Az első lépés, hogy kerüld a social mediát, magad ősszehasonlítását másokkal (a mai világban ez nem könnyű). Aztán felejtsd el h ezt a túlsúlyt rövid időn belül akarod leadni. Normálisan lehetetlen, nem is érdemes. A rossz szokásaid és az elhízás nem 2 hónap alatt alakult ki, nem is ennyi idő alatt fogsz megszabadulni tőle. A szervezetednek adaptálodni kell a megváltozott étkezéshez, a mozgáshoz stb, ez már önmagában sok idő, a változás lassan indul. Pont ezért rossz motiváció, ha az alapod az h gyorsan lefogyni, és akkor majd én is úgy fogok kinézni mint XY, meg ilyen ruhákat veszek fel, és majd úgy fognak megdícsérni, hogy milyen jól nézek ki. Ez nem jó alap. A jo alap, ha egészséges akarsz enni, fittebb, mozgékonyabb, izmosabb stb., tovább akarsz jó életminőséget élni anélkül, hogy 40 évesen már cukorbetegség meg magasvérnyomás stb miatt kezeljenek. És mindig saját magadhoz hasonlítsd a változást, főleg az elején. Igyekezz jól étkezni 90%-ban (makroszámolással és kcal számolással a legkönnyebb ez szerintem), de ha néha tartasz egy csalóétkezést, akkor azt kezeld természetes dolognak, nem vagyunk robotok, és nem is attól borul meg a diétád, ha 1,5-2 hetente tartasz egy lélekmelengető csalóétkezést. Ilyenkor nem kell bűntudat, akkor és ott élvezni kell, örülni neki, másnap már ismét a célokra fókuszálni. Ha kikerül a körből az önutálat, egyből sokkal könnyebb lesz.

Az 1200 kcalt felejtsd el. Kalkulátorral számold ki a napi energiaszükségleted. 1,5-2g/kg fehérje legyen, a többi jó minőségű CH és zsír úgy elosztva, ahogy szimpatikus. Kezdj el sportolni, mert az IR miatt amúgy is nagyon kell, meg anélkül nem jó fogyni, puha vékony puding leszel, ami nem szép. A reggeli aerob/cardio egyébként drasztikusan javítja az inzulinérzékenységet.

2022. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Aki lepontozta a 6-os választ, indokolná a döntését? Csak mert az orvosok ajánlják, klinikai tesztek igazolják az időszakos böjt jótékony hatását az IR-re és kettes típusú diabéteszre!
2022. ápr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!