Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valaki segítene hogyan fogjak...

Valaki segítene hogyan fogjak hozza ujra a dietazashoz?

Figyelt kérdés

Probalom rovidre fogni:,)6 éves korom ota szakaszosan hiztam hirtelen felszedtem 5-6 kilot aztan megallt a sulyom aztan ujra.3 eve 3x etkeztem egy nap nem reggeliztem es miutan sulibol haza ertem ebedeltem,nasiztam es vacsiztam igy meg tudtam akadalyozni a folyamatos hizast es nagyjabol nem mozgott a sulyom.Viszont nyari szunetben sokat voltam otthon a szuleim figyeltek nyilvan hogy eszem es hiztam is emiatt ezert osszel elkezdtem számolni a kalóriákat be is jött fogytam 4-5 kilot,azonban megállt a fogyás 2-3 honap utan.Ujra elkezdodott a nem reggelizem korszak viszont nem nasiztam es szabalyokat hoztam magamnak.Hetente 1 csalo napom volt amikor minden felet ossze kajaltam amit egesz heten nem ettem.Es ez igy jo volt mert vmilyen csoda folytan masnapra sem hiztam.Csakhogy elkezdodott a karanten es ez a kaloria szamlalgatas atcsapott folytonos zabalasba (mert lattam a merlegen hogy oo kajalhatok ugyse hizok).Vissza hiztam amit lefogytam kb egy fel ev alatt + meg kb 4 kilot.Azota nem reggelizem es falas rohamaim vannak es sztem szenhidrat fuggo is vagyok ha van ilyen.Ugy erzem egesz eletembe rosszul taplalkoztam meg utaltam mar ezt az egeszet es szeretnek ujra motivalt lenni hogy hozza kezdjek egy rendes dietahoz.Annyi sok ilyen olyan info meg tipp van a neten hogy gozom sincs mar hogy kene kezdenem,hogy mi a jo.Utalok reggelizni,hany ingerem van es buntudatom miatta+ugy erzem hogy akkor aznap mar nem kezdhetem el a dietat es akkor is ugyanugy kajalok ha reggelizem.Megoldhatom a dietazast ugyis hogy nem reggelizem?Csak mert a neten nem igy van,de hatha van egy kis kapu.A szuleim nem igazan tamogatnak ebbe szval,amit ok foznek ebedre nekem is azt kell ennem.

Szoval kerlek valakinek lenne valami jo tippje/tanacsa?A le torkolast most hagyjuk ha kerhetem tudom hogy ez igy ugy nem egeszseges..stb.A valtoztatas a cel most,nem a hibaztatas:D


2022. ápr. 27. 19:23
 1/5 A kérdező kommentje:
ui:bocsi a regenyert csak gondoltam nem vagok a kozepebe
2022. ápr. 27. 19:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hány kiló vagy, milyen magas, hány éves?

Ennyiből nem lehet megállapítani, hogy reális az aggályod a hízás miatt, vagy pusztán azért vagy ennyire ki, mert valójában egész életedben éheztetted magad, és a szervezeted könyörög az ételért az életben maradásért. Ha nem vagy elhízva, igazából teljesen felesleges diétáznod. Sokkal fontosabb egészséges kapcsolatot táplálnod az étellel, és olyan étkezési szokásokat kialakítankd, ami mind fizikailag, mind mentálisan kielégít. Egyébként a falási rohamok ellen a legjobb orvosság, ha olyan ételeket eszel, amikben mindhárom makró megtalálható, és nem csupán fizikailag töltődsz fel, hanem mentálisan is. Ez kicsit spirituálisan hangzik, de nem az. Hiába laksz jól egészséges kajával, ha utána "rágcsálhatnékod" van, mert mentálisan nem hozta meg azt az örömöt az étel, amit akartál. Nyilván ha valóban az egészségedre káros túlsúllyal rendelkezel, akkor érdemes deficitben lenni, de összességében abban az esetben is az ilyen összetételű ételek a legjobbak.

2022. ápr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

kezdj el reggelizni, fokozatosan vezesd be, mindig amennyit bísz. a falásorhamok és kívánósság legnagyobb oka, hogy reggeli nélkül hiába vane béd, a test úgymond éhezik. ebédkor kapja meg a kaját ami reggel kellett volna, vacsikor amit ebédre kellett volna. tehát a test éhezik ha érzed, ha nem. emiatt estére annyira kiéhezik hogy mindent felfalsz, illetve hosszútávon sok falásrohamot okoz meg édesség kívánósságot

ami még fontos a sok folyadék

az sem baj ha azt eszed, amit a szüleid, a lényeg a mennyiségen van. kezdj el kicsit kevesebbet enni, mint eddig. ha beszólnak hogy keveset eszel, akkor szedd ki az adagot és egyél lassan. én az elején direkt csomószor letettem az evőeszközt míg pl beszélgettünk és utána felvettem, ezt egymás után. ezzel jóval lassíottam az evésem folyamatát, sőt, az ételt jobban meg is rágtam, értékeltem stb.

ha rágcsálhatnékod van, ne rágcsálj. ha meg nagyon nem bírod ki, tegyél ki külön kistnyérba egy kekszet, egy pár szárzelelrt, egy kocka csokit vagy valamit. azt edd meg és utána ne egyél semmit következő étkezésig.

most minden múltad az evéssel, súllyal stb kapcsolatban próbálj meg kitörölni a fejedből és indulj tiszta lappal. neked egészséges életmód kell, természetesen adaptálva a helyzetedre:

A fogyás elmélete, hogy kevesebb energiát kell bevinni, mint amit az ember elhasznál egy nap alatt. Ez biológia, mindenkinek így működik.

Minden más, divatdiéta vagy ősi módszer erre épül. Például ott van az, hogy valaki nem eszik curot, fehér lisztet, tésztát, krumplit. A másik példa a turbódiéta, ahol 100 kalóriás lötyivel helyettesítesz egy amúgy 400-600 kalóriás étkezést. Így összesen nyilván kevesebb kalóriát visz be az ember és fogy. De semmi ilyesmire nincs szükséged, csak egészséges szokásokra. Viszont itt jön az a kérdés, hogy jójó fogyunk, de hogy fogyjunk egészségesen. Mert ez nem az.

az egészséges étkezésben megfelelő vitaminokat és ásványi anyagokat fogyasztunk, amik a fentiekhez mind szükségesek.

Az egészséges fogyás pontosan olyan, mint az egészséges étkezés, csak a korábban említett kalóriadeficittel kiegészítve. Tehát eddig leírtam miket ne csináljunk, most jön amiket csináljunk, ha egészségesen szeretnénk étkezni és/vagy fogyni.

Ha nagyon nem szeretnénk kalóriát számolni, akkor csak 4-5 napig vegyünk elő egy füzetet és írjunk fel minden egyes falatot és nem víz folyadékot, amiket beviszünk. Ezt ne számold. AMi jólesik és úgy rézed, hogy a az életmódváltásba beleillik és kényelmes. Visszaolvasva nagyon tanulságos lehet, rájöhetünk például, hogy mennyit nassolunk úgy, hogy észre sem vesszük. Vagy te rájöhetsz a dátumokból hogy túl ritkán eszel és azért vagy éhes. Vagy rájöhetünk, hogy mennyire rendszertelenül eszünk. Például ha valaki kihagyja a reggelit vagy az ebédet és nincs a szervezete folyamatosan ellátva tápanyaggal, annak nagyobb eséllyel lesz este falási rohama, akkor a szükséges kalória többszörösét viszi be. Ha meglátjuk a mintákat, amik szerintünk a hízáshoz vezethetnek, azokon próbáljunk változtatni.

A kalória fogalmtá ismered, feltételezzük, hogy jól is számolod ki a szükségleted és a beviteled.

Tehát tudjuk hogy mennyit együnk, de hogy hogyan: először is igyunk megfelelő mennyiségű folyadékot, elsősorban vizet. A víz kalóriamentes, tehát bármennyit lehet, minimum 2 liter az ajánlott. Aki fogyni akar, annak nem ajánlok semmiféle gyümölcslevet vagy cukortartalmú üdítőket mert egy pohárban 100 kalória is van, tehát 3 pohár már majdnem kitesz egy kisétkezést.


Az étkezéseinket próbáljuk meg ez alapján összeállítani: [link]


Minden étkezéshez együnk egy marék zöldséget vagy gyümölcsöt (rost, vitamin stb), jobban el is telít és kevésbé leszünk éhesek. Mindig legyen valamilyen sovány fehérje (pl. túró, szárnyasok, karaj) és komplex szénhidrát (pl. bulgur, durum tészta, teljes kiőrlésű kenyér). Szintén legyen egészséges zsiradék (pl. az olivaolaj amin kisütjük a húst, vagy ami a túróban van, esetleg egy negyed avokádó). Ez azért jó, mert ha mind a három tápanyag van az étkezésben, lassabban szívódik fel, tehát tovább tart a telítettségérzet és kevésbé leszünk éhesek. A cukrot azért érdemes kerülni, mert az ezeknek pont az ellenkezőjét csinálja, tehát hirtelen jóllakunk, majd hirtelen esik le az energiaszintünk és még éhesebbek leszünk. Ráadásul semmilyen értékes tápanyagot nem ad.


Általában az összkalóriát érdemes úgy felosztani, hogy fele szénhidrát, a maradék felesben zsír és fehérje, de ez mindenki más, mások vagyunk, más esik jól, más életvitelt tudunk tartani.

2022. ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat,kiprobalom a tanacsokat remelem bevalik:))
2022. ápr. 28. 20:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Hat ugyanugy ahogy akkor amikor bevalt 🤷‍♂️ A regeny helyett inkabb szamokat kene irni. Etrendet meg edzestervet..
2022. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!