Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyhatok úgy, hogy nem...

Fogyhatok úgy, hogy nem számolom a kalóriákat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kalóriadeficitben kell lenni ahhoz, hogy az ember fogyjon. Viszont én nem szeretnék minden egyes nap méregetni meg számolgatni, hogy mennyit ettem. Természetesen mozognék és odafigyelnék arra, hogy mit eszem, csak éppenséggel nem számolnám a kalóriákat hozzá. Felállítottam magamnak pár "szabályt", amikről azt gondolom, hogy egy kis odafigyeléssel be tudom tartani őket, és általuk egészségesebb életmódot is tudok élni. Így működhet a dolog?

2022. máj. 6. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Igen, a kalóriadeficit nem attól jön létre, hogy leírod, az csak egy eszköz. Egy olyan eszköz, ami sokaknak hasznos lehet, de sokaknak problémás. Lehetséges fogyni nélküle is.
2022. máj. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze. Mik azok a szabályok?
2022. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Persze, így is lehet fogyni, van, akinek beválik. Nekem pl. nem válna be, mert ha nem számolnák kalóriát, akkor valószínűleg egy csomó dolognál megpróbálnám magamat meggyőzni arról, hogy "ugyan már, ez csak egy falat, nincs ebben sok kalória". :D De persze van, akinek beválhat ha csak szimplán odafigyel. Mindenkinek ki kell tapasztalni, hogy neki mi válik be jobban. Ha pedig mégse válna be, és nem tudnál fogyni, akkor majd változtatsz egy kicsit a mennyiségeken stb. Szóval majd meglátod, hogy neked beválik-e.
2022. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Amíg nem írod le a szabályokat, addig a kérdésed nem megválaszolható!

A kalóriadeficitet számolás nélkül megsaccolni nem lehet, nem attól laksz jól, ami sok kalória és nem attól maradsz éhes, amiben kevés van, sokszor eléggé eltér ettöl.

2022. máj. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%

Kemény fizikai munka 8 órában

Nem kell kalóriát számolni.

2022. máj. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
5-ös: akkor menj egyszer fizikai munkások közé és nézd meg, hányan vannak elhízva - elárulom, 35 év fölött a többség! Szóval ne írj hülyeségeket
2022. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Persze hogy fogyhatsz. Én se számolgattam kalóriákat, kóros elhízasból normál súlyra fogytam.

Tudatosabb, egészségesebb táplálkozással sokat lehet spórolni az úgynevezett üres kalóriákon, amikben sok energia van, mégsem táplálóak. Nem kapsz tőle semmi értékeset, se vitaminokat, se jó minőségű tápanyagokat, se tényleges energiát maximum finom, de 1-2 óra múlva kb farkas éhes leszel mert nem tápláló. Pl fehérlisztes pékáru, tészta, cukros édességek.

2022. máj. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

igen, én fogytam úgy.

most számolom, de szart sem ér, nem fogyok semmit

2022. máj. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Ez így kb olyan mint a pénzfeldobás. Vagy elég lesz a fogyáshoz, vagy se.
2022. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha alacsony kalóriasűrűségű ételeket eszel, nagyjából annyit ehetsz, amennyit bírsz, és fogyni fogsz. Ez alatt a zöldségeket értem. Szóval igen, lehet fogyni számolgatás nélkül is, ha tudatosan kerülöd a magas kalóriatartalmú, zsíros-olajos ételeket.
2022. máj. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!