Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Normál vércukorszint mellett...

Normál vércukorszint mellett nagyon éhes vagyok. Mi a gond velem?

Figyelt kérdés

IR vagyok, majdhogynem cukorbeteg.

Elkezdtem a diétát, 160 g ch, 1400 kcal. Amióta tartom, folyamatosan éhes vagyok. Ha eszek egy kockacukrot, minden rendben, elmúlik az éhség órákra.

Olyan mintha a magas cukorszint lenne nekem a normális, ha alacsonyabb (=másoknak normális), akkor én farkaséhes vagyok.


2022. máj. 16. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Túl kevés a kalória, kivéve ha izommentes 150 centis 50 kilós lány vagy. De amúgy ez a kcal fogyni is túl kevés.

Nem tudom mwkkora vagy de pl próbáld ugyanezt 1600zal

2022. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Erre a problémára dietetikus mit mondott?
2022. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hova egyek annyit, így is egész nap eszek..
2022. máj. 16. 14:38
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen magas vagy, hány kg, nemed?
2022. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Na várj! 1400 kalóriára azt mondta neked egy dietetikus, hogy túl sokat eszel? Hány kiló vagy?
2022. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
45%
Szia! A szénhidrátdiéta ömagában független a (kalória)mennyiségektől, arra csak akkor kell figyelned, ha túlsúlyos is vagy. Hízni is lehet mellette, jóllakni meg pláne. Az éhségérzeted a cukorszinted ingadozásából is adódhat. Attól, hogy mérési időkben jó a vércukrod, máskor meg lehet ultra magas, ha ilyeneket csinálsz, hogy bekapsz egy kockacukrot... nagyon nem kellene. És egy ilyen "bűnözés" napokra felborítja a cukorháztartást (tapasztalat). Nekem is vannak kiugróan magas étvagyú időszakaim, főleg ciklushoz kötődően. Ha nehezen bírom megállni 2 étkezés között, ilyesmiket eszek: tökmag, natúr csirkemellsonka, tv paprika, uborka, sajt ("nemszámolósok"). Étkezésekkor ha jól akarsz lakni viszonylag alacsony szénhidrátértékek mellett: rántotta, bulgursaláta rántottával (kedvenc reggelim), körözött, sok hús, nyers/párolt zöldség, rakott ételek. Kínomban csináltam már 0 szénhidrátos mikrós sütit is. :D Ha egyenletes(en normális) lesz a vércukorszinted, pár hét után csökken az éhségérzet is. Ha túlsúlyos is vagy, eleinte erre törekedj, a kalóriacsökkentésre csak ezután. Egyébként én ha normálisan tartom a 160 grammos diétát, érdekes módon magas kalóriamennyiség mellett is fogyok (éhezés nélkül).
2022. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem, ezt én mondom, hogy egész nap eszek.
2022. máj. 16. 15:01
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos én akkor éreztem magam jól, amikor rosszul étkeztem. Sok szénhidrát, gumicukor, csoki, stb..
2022. máj. 16. 15:02
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Írj adatokat, mert közel sem biztos, hogy azzal van a baj, hogy másképp eszel!
2022. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát pont az IR, a majdnem cukorbetegség (ami nálad lehet hogy lassan túl van a majdnemen) a gond! Ördögi kör: minél több szénhidrátos dolgot eszel, annál több inzulin termelődik, a szervezeted sejtjei viszont elkezdenek érzéketlenedni rá (ez az IR, inzulinrezisztencia), tehát nem tudják felvenni az összes cukrot, ami azt jelenti hogy magas marad a vércukorszinted miközben a sejtjeid hiányolják azt a cukrot, így még több szénhidrátot eszel, még több inzulin...


Az inzulinrezisztenciát csökkenti (tehát a sejtek inzulinérzékenységét növeli) a rendszeres sport, ez nagyon fontos a diéta mellé.


Az pedig hogy az ember megéhezik a következő étkezésre várva, normális. Az éhségérzet hullámokban jön, és nem kell azonnal enni ha már egy kicsit is éhesnek érzed magad. De ha ez olyan mértékű hogy konkrétan rosszul vagy ilyenkor és nem bírod ki, akkor viszont irány a háziorvos, és gyógyszerrel kell menedzselni a dolgot.

2022. máj. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!