Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy pizzás csiga kalóriáját...

Egy pizzás csiga kalóriáját honnan lehet tudni?

Figyelt kérdés
Ha pékségben veszem, ahol nincs feltüntetve. Max lemérni tudom, hány gramm.
2022. dec. 11. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebből kiindulva ekkörül lehet a többi is

[link]

2022. dec. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Péksüteményeknél én mindig 300-550 kcal/100g-al számolok, ha nincs kiírva semmi. Pontosítani az alapján szoktam, hogy mennyire zsíros, cukros.

Pl: egy egyszerűbb pogácsa olyan 300 kcal kb, egy lekváros, vagy csokis péksüti 400, egy pizzás akármi 500, ha szalámis pizzás 550.

Nyilván ebben nagy a hiba lehetőség, de egy megközelítésnek jó, ha nincs más infód.

2022. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor mindig azt csinálom, hogy megnézem, pl. a Tesco/Spar/Aldi/Lipóti weboldalán, hogy őnáluk van-e olyan péksüti, és ha írja a kalóriát, akkor abból vonok átlagot. Szerintem olyan nagy eltérések nincsenek az ilyesmi péksüti adatokban.
2022. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 abszolút. Én is kb ez alapján raktam össze, amit leírtam a 2-es válaszomban :) Elég jól meg lehet tippelni ezeket, meg sok minden mást is egy idő után. Nyilván pontatlanabb lesz, mintha mindent mérnél, viszont gyorsabb, mindennapokba jobban beilleszthető.

Én évek óta így tartom az alakom, illetve ha kicsit feljebb megy, mondjuk 2-3 kilóval, akkor fogyni is tudok.

2022. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!