Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek ha nehezen birok...

Mit tegyek ha nehezen birok ellenállni az ételnek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, 163 cm és sajnos 84 kg. Tudom hogy ez nagyon sok és nem szereteném azt a kommentet látni hogy sok a bmi értekem vagy ilyesmi, mert tisztában vagyok vele, ezért is szeretnék életmódot változtatni. A tél, pontosabban ünnepek alatt felszaladt kb 5 kg. Rengeteg születésnap, karácsony meg miegymás. Nagyon zavar ahogyan kinézek és azt hogy lassan nincs olyan ruhám amibe bele férek. Kb 20-25 kgt szeretnék leadni ami egyátalan nem kis idő/munka lesz.

Nem tudom hogy ez lehetséges e, de hozzászoktam a sok édesség és nagy adagú ételek fogyasztásához.

Ha rosszkedvem van, vagy stresszes vagyok eszek, vagy nagyon nagy vágyam van ételre. Hogyan tudnék visszaszokni a kisebb adagú ételekhez? Kb 2500 kcalt eszek napi szinten, de ezt méglejebb szeretném vinni(ünnepek alatt a napi 4000 kcal is megvolt, hanem több). Tudnátok segíteni hogyan tereljem el a figyelmem ha enni szeretnék?

Illetve aki leadott ennyi súlyt, milyen tanácsot tudnátok nekem adni, hogy kitartó legyek? Rengetegszer próbaltam már fogyózni, de mindig csak 1-2 hétig tartott az akaraterőm.

Mivel ott tartok, hogy az emberek közé sem merek kimenni, vagy tesi órán nem tesizek (es sorba kapom a rossz jegyeket) mivel szégyellem magam futni vagy akármit tenni, mivel érzem ahogy lötyög rajtam a zsír. Undorodom magamtól, de amikor ezt érzem akkor is ennék a rossz kedv miatt és komolyan undorodom magamtól ilyenkor. Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy a negatív kommenteket hanyagoljátok.

Köszönöm a válaszokat/tippeket.



2023. febr. 1. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Fejben dől el.

Próbáld motiválni magad. Pro-kontra listát írni. Majd egyszerre csak kicsiket változtatni. Kevesebb ez, kevesebb az. A tartós célhoz nem ártana dietetikus.

2023. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Nehéz zöldségekkel és gyümölcsökkel pótolni a zsírt és a cukrot? Akkor próbál meg, vagy ne itt nyafogj. Ha rád jön az éhség akkor egyél meg több almát, banánt vagy narancsot, nem tudom melyik ízlik neked.


Elsősorban tudd hogy amiről te beszélsz, az unalmi ingeren alapuló éhség reflex.

2023. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia! Motivaciokent nekem az segitett sokat foleg ha 1 het utan feladtam, hogy “kepzeld el hol jarnal 6 honap mulva ha folytatod”. Regen nekem is volt sokszor hogy abbahagytam tok hamar aztan honapokkal kesobb amikor ujra ravettem magam ezen mindig “felidegesitettem” magam hogy basszus ha akkor nem adom fel akkor mar sokkal kozelebb jarnek a celhoz. Baromi sok ido 20kilo de ha visszanezel miutan leadtad mar nem fog soknak tunni. Illetve a masik, hogy ne utald magad. Van aki naladnal is tobbet nyom a merlegen, lehet neki az “alomsulya” pont az ami neked van. Ha nem megy hosszutavon a valtozas akar mondjuk kezdj kisebb dolgokkal hogy az agyad ne erezze azt hogy becsapod. Ha hitegeted magad csak hogy na most ezt csinalod na most azt de feladod akkor becsapod sajat magad, nem csoda hogy nem bizol abban hogy legkozelebb sikerul. Nekem az elozo nagy fogyasom alkalmaval (-19kilo) is megesett az hogy kozben volt karacsony. Ossze vissza kajaltam ram is visszaszaladt par kilo, de nem szabad ilyeneken leragadni menni kell elore. Be kell bizonyitanod sajat magadnak hogy igenis meg tudod csinalni. Ajanlom havi 1x foto kesziteset, 3-4hetente centik mereset es kaloriadeficitben legyel. Nem kell mindennap merni magad merlegen, az csak ront a helyzeten. Az se baj ha egyik nap tobbet eszel a masik nap tudsz korrigalni de a szintentarto kaloria fole igyekezz ne menni. Dontsd el hogy mostantol nem zabalsz masok nem tudnak nem enni helyetted. Tudom hogy nehez es szar elkezdeni de hiszek benne hogy sikerulni fog neked es remelem idokozben el tudod fogadni sajat magad mert bar az egeszseged es az onbizalmad erdekeben nem art az a par kilo minusz, viszont legyel halas hogy meg elsz, a tested eletben tart es ha utalod is veled marad foleg ha nem teszel erte hogy mas legyen. Sok puszi, kitartast 22/L
2023. febr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Töltsd le a kalóriabázist, szàmolj minden étkezést. Sétálj napi egy órát. Alakíts ki napi, heti rutinokat, ezek visznek majd előre, ha elbizonytalanodsz.


Nekem pl van egy patikamérlegen kiszámolt napi étrendem, amiben biztos vagyok, hogy jó. Ha egy nap félrekajálok, másnap ehhez térek vissza.

2023. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idosen gondolom a szuleid veszik vagy penzelik a sok kajat.. dumalj veluk h valtoztatni akarsz es aszerint vasaroljanak. Plusz kezdj el gyurni vagy valamit sportolni.. akarat ero kerdese, de sztem eleg motivacio a tukor meg az hogy mar teljes eletet sem tudsz igy elni nem?
2023. febr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Életmód- és étrendváltás szükséges.
2023. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!