Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az én korommal, súlyommal,...

Az én korommal, súlyommal, magasságommal hány kalóriás étrendre lenne érdemes beállni?

Figyelt kérdés

178 cm magas, 38 éves nő vagyok, 77 kg a súlyom, ebből szeretnék leadni 15 kg-t. A táplálkozásomat megreformáltam kb 2 hete, teljesen elhagytam a cukrot, a feldolgozott élelmiszereket, csak vizet iszom. A szénhidrátokat lecsökkentettem illetve lecseréltem hosszú felszívódásúakra, figyelek a sok fehérjére, csirkemellet, halat, pulykát szoktam enni, minden főétkezéshez salátákat, zöldségeket eszem.

Egyelőre napi 35-40 percet járok futni, igyekszem növelni az időtartamot 1 órára. Nem ülő munkát végzek.

A kérdés, hogy a tartós fogyáshoz napi hány kalória bevitelre lenne szükségem, hogy azért éhezés se legyen belőle? Az én magasságommal és súlyommal gondolom az 1200 körüli nagyon kevés.

Tudom vannak kalkulátorok erre, de kíváncsi lennék hasonló paraméterekkel rendelkezőknél mennyi vált be.


2023. márc. 26. 21:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

62 kiló a magasságodhoz rhadt kevés :(


178 centi vagy, 68 kiló alá ne menj, azzal is egészséges, szép np leszel, vékony, de nem csontsovány.


Az 1800 kalória pedig ugyanúgy kevés. Az nekem, 168 centis nőként még elég, amikor csak a napi dolgaimat végzem és nem sportolok.

2023. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 NTBS ***** válasza:
37%
Túl sokat akarsz fogyni. 70 körül ideális a súlyod.
2023. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem bántásból mondom, de nem azt kérdeztem mennyit kellene fogynom... Én 62 kilósan tökéletesen érzem magamat, légyszi ne akarjátok megmagyarázni, hogy a 70 kg lenne nekem a jó. Rengeteg rajtam a zsír, az én testem, én ismerem magamat.
2023. márc. 27. 15:53
 14/14 anonim ***** válasza:

13. Én még csak annyit írnék, hogy azért írjuk amit írtunk, mert jót akarunk. Azt se felejtsd el, figyelembe venni, hogy a tested, a hormonjaid , az anyagcseréd megváltozhattak valamennyire a terhességtől, és egyáltalán nem biztos, hogy azt a 62 kilót most is olyan könnyű lesz elérni illetve megtartani mint " lánykorodban". De tényleg a te dolgod. Ha ragaszkodsz hozzá akár egészségtelen koplalás árán is, hogy 62kg legyél, szíved joga.

De annyit szögezzünk le, hogy Senki nem rosszindulatból írta, hogy nem biztos hogy ideális neked ez a súly.

2023. márc. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!