Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy lehet 444 kalória?

Hogy lehet 444 kalória?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a kínai leves porok tésztával, példaként legyen a "Nissin Smack csípős marha ízesítéssel"


ennél írja hogy 100 ml = 111 kalória

és még azt is írja hogy 400 ml víz kell az elkészítéséhez, na már most ha számolunk akkor 400 ml = 444 kalória, ez még is hogy lehet?:D vizet adunk hozzá, semmi mást, hogy nőhet meg a kalória értéke?


és ha szárazon eszem meg a tésztát rajta a fűszerrel mint egy kekszet víz nélkül akkor spórolok 300 kalóriát?

vagy csak utána iszom meg a vizet külön kijátszva a rendszert, viccet félre térve hogy lehet ez?



2023. ápr. 19. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A víz nem emeli meg a kalóriaértéket. Egyenesen arányosan van elosztva a fűszer és a víz arány. Az a 444 kalória mind a tasak tartalma.
2023. ápr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 400ml vízzel 444 kalória. 300ml vízzel is 444 kalória lesz, és víz nélkül is 444 kalória lesz, hisz csak vizet adsz hozzá, aminek nincs kalóriatartalma.


Az pedig, hogy ez hogy lehetséges: 100ml kevesebb, mint 400ml, ez a titok. :D 100ml smack levest eszel, az kevesebb lesz, mintha a teljes adag, 400ml smack levest ennéd meg. Nem tudom ennél jobban elmagyarázni, szerintem tök egyértelmű.

2023. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell érteni, hogy ha elkészíted a levest a leírás szerint (tehát 400 ml vizet teszel hozzá), akkor a kész levesnek 1 dl-je fog 111 kcal-t tartalmazni.


Értelemszerűen ha nem a leírás szerint készíted el, akkor más lesz 1 dl kalóriatartalma. De ki lehet következtetni, nyilván nem a vízben van a kalória, tehát ugyanúgy 444 kcal, ha szárazon ropogtatod el.

2023. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán így írják rajta, de ettől még a kalória a tésztában lesz, akár szárazon is elrágcsálhatnád, attól még ugyanannyi kalória lesz benne, mintha 400 ml vízzel felöntenéd. Amúgy szerintem annyival logikusabb lenne szimplán ráírni, hogy maga a száraz termékben mennyi a kalória, de mindegy. Ez így szerintem csak hülyülés, túlbonyolítják a dolgot fölösen.


De amúgy ugye a Nissinél maga a tészta 100 grammos, szóval ha felöntöd 400 ml-vel, akkor a végén 500 ml lesz a kész étel, szóval nem 444, hanem 555 kalória lesz a végén ha így nézzük. Viszont a csomagoláson azt írják, hogy az elkészített étel 400 ml, ami butaság, mert a 100 gramm tészta + 400 ml víz az nyilván nem 400 ml. Szóval na, azért érdekesen írják ezt a Nissin Smack levesei esetében, szóval kitudja amúgy. :D

2023. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ja így már érthető köszi:D
2023. ápr. 19. 17:27
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Kihagytad a leírásból az "ELKÉSZÍTVE" szót. Lásd pl:

[link]

"Tápértékre vonatkozó információk

Tápanyagok

100 ml ____elkészített____ termékben:"

2023. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
itt már viccelni sem lehet, mert törlik a választ? mi lett ebből az oldalból... a kérdező már kapott 4-5 helyes választ a kérdésére, minek kellett komolykodni. mindegy, a modik (vagy a kérdező? nem tudom ezt külön kell-e kérni) eléggé humorérzék híján vannak.
2023. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben inkább ennék 222 db tictac-ot
2023. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!