Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy tudnék lefogyni? Étkezési...

Hogy tudnék lefogyni? Étkezési zavar?

Figyelt kérdés
Jelenleg 160 cm vagyok és 102 kg, 22 éves lány. De ez nem mindig volt így, kb másfél év alatt szedtem fel ~30kg-ot. Az elmúl időszak nagyon stresszes volt számomra, és azt vettem észre, ha valami nyomaszt, vagy szomorú vagyok, dühös, egyebek, akkor eszek egy csomót, aztán, ha lenyugodtan, ezt az egészet megbánom, de olyan szinten, hogy elbújva sírok. Ez étkezési zavar lehet? Hogy tudnék lefogyni így? Mit tegyek?! Nagyon undorodom már magamtól, de tényleg, mikor ilyen helyzetbe kerülök, mintha az agyam kikapcsolna, és csak eszek, majd ezután realizálok mindent...

2023. jún. 9. 15:09
 1/10 Szolovirag válasza:
58%
próbáld ki itt: [link]
2023. jún. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, jó tippek vannak az oldalon! szerinted akkor nem vagyok étkezési zavaros, ugye?
2023. jún. 9. 15:27
 3/10 A kérdező kommentje:
#3 tudom, hogy dagadt vagyok, ahogy írtam, én is undorodom saját magamtól, éppen tanácsot szeretnék kérni abban, hogy változzak. de köszönöm, megerősítettél abban, hogy igazam van...
2023. jún. 9. 15:40
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg nem tanultad meg helyesen feldolgozni az érzéseidet, stresszt. Ezzel érdemes lenne egy pszichológust felkeresni, tuti sokat segítene a fogyásban. Ha nincs rá pénzed, yt-on is vannak jó videók a témában. Ha van időd, akkor a hosszú séták nagyon hasznosak, mind mentálisan, mind fizikailag, fogyás szempontjából. Szerintem, ha már ezt tudod kezelni, és nincs falási rohamod, akkor érdemes tovább gondolkodni az étrenden, aktivitáson.

Az a baj, hogy amíg nem sikerül ezt az alap dolgot rendbetenned magadban segítséggel, vagy anélkül, addig kicsi az esélye, hogy tartani tudj egy komolyann, szigorúbb változtatást az életviteledben.

2023. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#5 igazad lehet... megfogadom a tanácsaidat, egy próbát mindenképpen megér az ilyesmi! esetleg ilyen videókat tudsz nekem küldeni? előre is köszönöm :)
2023. jún. 9. 16:00
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha tudsz angolul, akkor Healthy Gamer GG-t ajánlom. Rengeteg témában van nagyon informatív, és érdekes, néha vicces videója. Nem tudom hirtelen, hogy konkrétan erről szóló van-e, de azt igen, hogy többször is szó van az érzelmek helyes feldolgozásáról, és add tippeket is hozzá.

Szóval hallgass bele bármibe tőle, amit érdekesnek tartasz, valószínűleg lesz benne számodra hasznos. Én legalábbis így voltam vele.

2023. jún. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj el pszichológushoz.

Alakíts ki egy stabil, rendszeres étkezést a kalóriakereteden belül. Ha a tested megszokja, hogy 3-4 óránként táplálékhoz jut, akkor nincsenek falásrohamok, nem hintázik a vércukor olyan intenzíven.

2023. jún. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De igen, étkezési zavar. Fordulj pszichológushoz és rá hallgass.
2023. jún. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy fogalmaznék, hogy pszichológiai jellegű probléma, aminek étkezési tünete van. Tényleg jó lenne egy pszichológus, és akár mellette (de ha muszáj, helyette) a fent említett videók (én is néztem párat, jók, és elég szépen beszél a fickó angolul, lehet érteni, de ha nem megy hallás után, az automatikus feliratot bekapcsolod).


Fontos, hogy a testedet nem kell utálni meg undorítónak tartani. Igen, hagy némi kívánnivalót maga után az állapotod. De pont az kéne, hogy szeresd magad, szeresd meg a tested is, és tegyél vele jót: adj neki egészséges ételeket, mozogj - amire szüksége van.

2023. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7%
Az miért van hogy megesik hogy mértéktelenül eszek néha de 170 centihez vagyok 55 kg majdnem feleannyi mint te pedig te alacsonyabb vagy mint én 😂 hány kalóriát eszel naponta?😂
2023. jún. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!