Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyhogy ennyi evés mellett...

Hogyhogy ennyi evés mellett nem hízok meg és vékony vagyok?

Figyelt kérdés

Tegnapi napom:


Reggeli: 3 kifli, 3 szelet sonka, vaj, sajt


Ebéd fél tábla milka csoki

2 rántott hús, egy normál adag sült krumpli, kevés ketchup


Nasi: 1 doboz monster


Vacsora: 1 tányér cukrozott tejbegríz


És minden nap kb ennyit eszek, ilyen mértékben pedig szerintem ez nem kevés


174 cm/ 55-56 kg, 16L


2023. jún. 11. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Fogalmad nincs a kalóriaszámolásról, igaz? Lehet, hogy ez szemre/érzésre sok, de a biológia ennél bonyolultabb. Ha nem vagy a biológia és a matek alapján tartós kalóriatöbbletben, akkor nem fogsz fogyni. Ha nem hízol, akkor a fizikai aktivitásodnak és az anyagcserédnek hála nem vagy tartós kalóriatöbbletben, hiába a milka, a monster, meg a tejbegríz.
2023. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Ez a leírtak alapján maximum 1600-1700 kcal lehet. Ettől miért kéne híznod?
2023. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Valamennyi fogalmam van róla, nem ismeretlen a téma, ezért is mertem ide írni, mert összeszámolva ez több mint 2500 kalória szerintem. Van, hogy még ennél is több kalóriát eszek. Igazából nem mozgok sokat, nem sportolok semmit, egész hétvégén itthon vagyok a házban és filmezésen, évesen kívül nem csinálok mást ( meg a házimunka de azzal nem hiszem hogy sok kalória elégne)

2023. jún. 11. 12:31
 4/11 A kérdező kommentje:
#2, lehetetlen hogy ez ilyen kevés kalória legyen, és ennyitől teli lennék
2023. jún. 11. 12:33
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

"ez több mint 2500 kalória szerintem"

Ez hogy jön ki? Mekkorák nálatok a tányérok? Mekkora nálatok egy adag sült krumpli? Egy komplett doboz vajt kensz azokba a kiflikbe? Abból a 2500 kalóriából vonj le pár százat.

Ha nem méred, nem grammolod az elfogyaszott élelmiszereket, és nem számolod a kalóriákat, akkor honnan tudod, hogy a számok alapján minden nap ennyit eszel? Nem szemre/érzésre kell ugyannyit enni, hanem a számok szintjén, a kalóriák szintjén ahhoz, hogy hízz, méghozzá tartósan.

2023. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez nincs 2500 kalória, viszont szerintem az 1600-nál azért több. Én ilyen 2000 köré tippelném, de amúgy mindegy is, mert így úgyse lehet megmondani. De amúgy meg 2000 kalória naponta az még épp az, amivel egyáltalán nem híznál szerintem. De mértékegységek nélkül úgy se lehet megmondani, mert pl. az hogy 2 rántott hús, az nem mondja meg, hogy hány gramm volt az a 2 rántott hús. Szerintem az lenne a legjobb, ha egy nap tényleg összeszámolnád, hogy mi mennyi kalória, és abból ki lehet indulni. Mert hiába érzed ezt te soknak, ha amúgy nem sok. Elég vacakul és egészségtelenül eszel, de kalóriában ez akkor sem olyan sok. Számold ki, hogy egy nap mennyit eszel, és akkor meglátod, hogy tényleg 2500 kalória fölött eszel, vagy nem. Itt nem kell tippelgetni. Most ennyi erővel, hogy ide leírtad, hogy miket ettél tegnap, ki is számolhattad volna, hogy a csomagoláson írt adatok szerint miben mennyi kalória volt pontosan. Ajánlom, hogyha nem is ma, de holnap számold össze a pontos kalóriabeviteled. Esetleg számold egy hétig és utána vonj átlagot, hogy átlagosan mennyi a beviteled.
2023. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kívülről nem magoltam be mi hány kalória, szóval nem tudom ez mennyi , adagok, pontos mennyiségek nélkül megközelítőleg sem lehet kiszámolni. De vagy kalóriában ez nem olyan sok mint te gondolod, vagy a te anyagcseréd gyorsabb az átlagnál, ezért nem hízol ennyitől.

Nem tudom. Én egy ideje már igyekszem 2400kcal alatt maradni, inkább 2200 körül. Ezzel 1 év sulytartás után még stabilan lement 3kg 3 hónap alatt, így 175cm hez 64kg vagyok. És ez az a mennyiség amivel még jól érzem magam és nem élem meg koplalásnak a dolgot. És már így is nagyon oda kell figyeljek arra mit eszem.

Nem tudom hogy csinálod, hogy ilyen sovány tudsz lenni. Igaz nekem ez sosem volt célom, elégedett vagyok a súlyommal és azzal is amit a tükör mutat. Hosszú utat tettem meg érte, mert voltam extrém elhízott is.

Szóval vagy nem olyan sok a kaja kalóriában mint gondolod, vagy az anyagcseréd gyorsabb, és ezért nem hízol.

2023. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt így megmondani, kb lehetetlen, a rantotthus lehet tenyérnyi, meg 20dkgs is… csirkemell is, meg akarmi mas husbol is… sutheted olajban, vagy sutoben, mar nem mind1… kezd el mérni az adagokat, pontosan, merleggel, ird be egy erre alkalmas alkalmazasba (kaloriabazis, yazio) aztan emeld par hetente a kaloriamennyiséget, 100-200al, egy idő után el fog indulni…
2023. jún. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez egyébként valami " burkolt" dicsekvés akar lenni szegény fogyni vagyóknak, diétán élőknek? Hogy te nem hízol Vagy mi?
2023. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, fiatalon sokan nagyon vékonyak, hiába esznek eleget, ez alkati kérdés. Én is ropi voltam egész 25 éves koromig, hiába zabáltam. Azóta is csak kondizás mellett sikerült izomtömeget felszednem, ha nem kondizok, ugyanúgy visszafogyok. Szerintem kezdj el kondizni, súlyzóst edzést végezni, mellette pedig figyelj oda arra is, hogy sokat egyél, de ne cukrozott szarokat, mert attól csak narancsbőrös meg löttyedt leszel. Rántotta menjen inkább reggelire vagy zabkása gyümölcsökkel, nasinak magvak vagy kekszek (nem kell kondizás kellett sem kizárni a szénhidrátot az étrendből), kiadós ebéd menjen, vacsira én sokszor melegszendvicset tolok, a sonka-sajt is jó fehérjeforrás stb.
2023. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!