Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csak ennyi kalória lenne egy...

Csak ennyi kalória lenne egy szelet rántotthúsban?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy a kalóriabázison lévő rántotthúsban 220 kalória van / 100g.


Ezt elég kevésnek találom.


Oké, azt tudom, hogy rengeteg mindentől függ, milyen arányban van a panír rajta, illetve, hogy mennyi olajat szív magában.


Viszont, szerintetek mennyi lehet MAXIMUM 100g rántotthús kalóriatartalma? Tehát nem szénné égve, hanem normálisan megsütve, de bő olajban, panírral (liszt, tojás, zsemlemorzsa)


Mennyivel számoljak legrosszabb esetben?



2023. júl. 7. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Kit érdekel... Egyed.
2023. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1#

Teljesen igazad van, és bárcsak ilyen felfogásom lenne az ételekkel kapcsolatban, de sajnos 40kg fogyás után nem tehetem meg ezt a "kit érdekel, ez csak egy szám" típusú mentalitást.

2023. júl. 7. 18:58
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

1. Leméred a nyers húst,

2. Leméred a panír hozzávalóit külön külön,

3. Leméred a nyers de bepanírozott húst,

4, Leméred a rántott húst.

5, Leméred a panírból megmaradt hozzávalókat


A nyers hús súlyát beírod,

A panír hozzávalók súlyából amennyi fogyott beírod

A nyers panírozott es a megsült hús közti különbséget felírod étolaj bevitelként.


És kb ennyi lesz.

2023. júl. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A hús vizet is párologtat sütés közben, szóval inkább az olaj megfogyatkozását kéne mérni.
2023. júl. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben igazad van, bár szerintem ezért (is) kerül rá a panír hogy kevesebb vizet vesszen a hús, illetve diétában inkább túlbecsülném a kaja kcal tartalmát mint alá.
2023. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

most nem azert de nem igy kezodik egy etkezesi zavar mint az utso kommenteloknel.


Kerdezo, neked azt ajanlom...mivel hizni nem attol az egy eteltol fogsz aznap...sporolsz a reggelin es / vagy vacsin es akkor tuti belefer a rantott husi köret nelkül

2023. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Számolom 400 kalóriának, biztos, ami biztos.
2023. júl. 7. 20:55
 8/10 anonim ***** válasza:

#5, ha vizet vesztett, akkor pont hogy alábecsülöd. Pl. ha pont annyi vizet veszt, amennyi olajat vesz föl, akkor 0-nak számolod az olajat.


#6, szerintem ez egyénfüggő. Én sokszor azért számolok, hogy tudjam, túl keveset ettem, és azért vagyok éhes, vagy a kalória megvolt (és akkor talán az összetétel nem jó stb.) Nekem simán belefér a rántott ez-az akár naponta, minden másnap nem hanyagolhatom el a rántott dolog olajtartalmát.


Olyan ez nekem, mint az édesség: szeretek minden nap enni egy picit, de tudnom kell a kalóriatartalmat, hogy kiszámolhassam, mennyi fér bele. Vagyis ahhoz kell tudnom, hogy a lehető legtöbbet ehessek belőle.

2023. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

De ha 40 kilót fogytál, minek akarsz rántott húst enni?

Nemcsak baromira egészségtelen, de még pocsék kaja is.

Én amúgy sütőben sütném és akkor nem kell, hogy tocsogjon az olajban. Úgy még ehető is.

2023. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A rántott hús kalória tartalma igazából attól függ, hogy milyen hús.. (csikkemell vagy sertés) de még inkább attól, hogy hogy készíted el, milyen panír van rajta és hol sütöd. Légsütőben csirkemell, enyhe pankómorzsa panírral szerintem ilyen 100g/180 körül van, de ugyan ez pl rendes panírral és sertéshússal olajban sütve lenne 360-380 is.. igazából a rántotthúsban nem egy egyezményes mértékegység.
2023. júl. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!