Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Baj, ha túllépem a napi...

Baj, ha túllépem a napi optimális zsír bevételt?

Figyelt kérdés

Kalóriadeficitben vagyok, figyelek rá, hogy a szénhidrát a napi keret alatt maradjon, a fehérje pedig meghaladja a minimumot, de zsírból néha többet viszek be, mint amennyit kéne. Ez probléma?

164 gramm ch, 40 gramm zsír, 45 gramm fehérje a kiszámolt makrók.


2023. júl. 11. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

A zsírbevitel egészségügyi határétéke valahol 1,0 g/tskg alatt van. Ha ezt a határt túlléped, az dietetikailag nem előnyös, de nyilván az a kérdés, hogy milyen gyakran léped túl, mennyire léped túl, meg hogy milyen élelmiszereknek és zsírtípusoknak köszönhetően lépedt túl.

Fogyá szempontjából egyébként ennek nincs jelentősége, amennyiben kalóriadeficitben vagy.

2023. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Nem probléma. Ha ezek nagy része állati zsír és mondjuk minden nap 60-70 gramm lenne az hosszutavon okozhat gondot. Vagy ha feldokgozott (pl bolti kekszekben).

De alapvetően 30 energiaszázalékig teljesen biztonságos

(Napi kereted * 0.3 / 9.3) -> ennyi grammig rnedben van a zsir

2023. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem sokszor lépem túl, és csak 3-4 grammal maximum.:) köszönöm a válaszokat!
2023. júl. 11. 15:44
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Az ilyen applikáció átlagot számol, de mindenki teste más. Ha a te tested ezt kívánja és neked így esik jól annak oka van. És főleg ha csak pár gramm, az bőven belefér
2023. júl. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem gond, csak már elhitették az emberekkel hogy diétázni nehezebb mint agyat műteni. Ha keményen edzel és egészségesen kajálsz fogyni, formásodni izmosodni fogsz. Tök mindegy hogy naponta miből eszel 3-4 grammal többet vag kevesebbet.
2023. júl. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Telítetlen zsírokból egyáltalán nem baj, annak túlnyomó többségében szinte csak pozitív élettani hatásai vannak.


Telített zsírokból viszont baj, hiszen tönkreteszi az érrendszert és a szívnek is árt, illetve erősen daganatképző hatású.

2023. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én eléggé utánajártam ennek. Eleve max 35% a zsírra az ajánlás.


Ami indoklás van mögötte, legalábbis sok-sok keresés után ennyit találtam:


(1) ha túl sok a zsír, sok lesz a kalória mert a zsírban sok a kalória és akkor elhízol


(2) ha sok zsírt eszel, akkor tuti-bizti sok telített zsírt eszel és az egészségtelen


Az (1) nyilván fasság, ha amúgy tartasz egy kalória keretet.


Ami a (2)-t illeti, ott eleve csak telített zsírról van szó. Szóval nyugodtan önts tökmagolajat a salátádra. A telített zsírokra is van ajánlás, hogy max mennyi, én inkább azt próbálom figyelembe venni.


A trükk itt az, hogy ha csökkented a telített zsírt, valamit növelni kell, mert a keret adott, a százaléknak ki kell jönni. Ha ez a telítetlen zsír vagy lassú felszívódású ch, akkor valóban javítottál.


De light cuccokban sokszor cukorral pótolják a zsír hiányát, hogy az ízélmény ne romoljon. Ettől egészségtelenebb lesz a cucc, szóval akkor már inkább a zsír, az kisebb kárt csinál.

2023. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!