Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyáshoz mi az optimális...

Fogyáshoz mi az optimális fehérje/szénhidrát/zsír összetétel százalékban?

Figyelt kérdés
olvasok mindenfélét, legutóbb, hogy a szénhidrát milyen fontos és, hogy azért legyen 50% körül, de nálam 20-30% körül mozog, nagyrészt fehérjére megyek rá
2013. okt. 25. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A ketogen dietak sokkal alacsonyabb szenhidratot irnak elo, mint az az egeszseges taplalkozas eseteben adott.


[link]


Ez itt az egeszseges mennyiseg a cikk szerint, 60% szenhidrat, 20% feherje es 20% zsir, a minimum ajanlott resz pedig 45% CH, 10% feherje es 20% zsir.


Ez is egy jo cikk: [link]

2013. okt. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fogyni elég sokféle összetétellel lehet, de még egészségesen élni is. Szerintem bármelyik makrotápanyagra lehet alapozni, a fogyást pedig a legtöbbünknél az alacsonyabb szénhidrátbevitel segíti, amennyire tudom, de hogy ez mit jelent, az emberfüggő. Nekem jobb napjaimon 15% a szénhidrát, ekkor energikus vagyok és jól érzem magam. De ez nem annyira a százalékon, hanem a grammon múlik, nálam a kalória és a százalékok is elég lelkesen változnak, ahogy az is, hogy fogyok vagy sem... Nekem egy ideig bejött a szénhidrátcsökkentés, most már inkább a mozgás és a kalóriacsökkentés kellene, mert a szénhidrátot nem akarom erősen levinni, gyümölcsszezon van :P
2013. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!