Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kész fehér rizs kaloriáját...

A kész fehér rizs kaloriáját hogy kell ki számolni?

Figyelt kérdés

Én előtte nem tudom le mérni mivel nem csak én eszek belőle. Ti hogy szoktatok csinálni?

És a levest hogy meritek?



2023. aug. 29. 12:22
 1/5 anonim válasza:
Írd be a googleba „1kg főzött rizs kalória"
2023. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Levesnel tudom hogy kb hany gramm leves fer a tanyerunkba. Amugy sima husleves vagy hasonlo 50 kcal/100 gramm, gulyas tobb, zoldseg kevesebb.


Rizst azt tudod csinalni hogy elotte lemered a teljes adagot amit mindenki eszik. Legyen pl 300 gramm. Kifozve is lemered legyen kb 550 gramm.

Akkor ha kifozve eszel 100 gramm rizst az ugyanannyi mint szarazon 300/550*100 gramm.

Illetve ha mindig igyanugy fozitek akkor onnantol tudsz ez alapjan szamolni, csak egyszer kell lemerni.


En pl kaloriabazis receptszerkezstojebe irom be. 300 rizs, 250 viz (ugye a kifott rizs-szaraz, nem az amit rateszek fozeshezL es ez a receot ugye megegyezik a fitt rizzsel.



Amugy rizs specko mert mivel ketszeres vizben fozzuk kb!!!!! Fele szarazon mint fozve

2023. aug. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Yazioba be írtam hogy 50g rizst (kész rizst) ettem és az jött ki hogy 171kcal.

Akkor ezt így hogy számolom? Bocsi még mindig nem nagyon értem :(

2023. aug. 29. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosszul írtad be, mert 50 g száraz rizsnek vette. Külön keresd ki, hogy főtt rizs.


Kalóriagurun itt van pl:

[link]


Kiszámolhatod, hogy pontosan a te főzésed után mennyire jön ki, tehát mennyi vizet vett fel, de annyira nem nagy a különbség, szerintem nem érdemes vele vacakolni. Simán vedd a főtt rizst a kalóriatáblázatból.

2023. aug. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te főzöd meg? Mert pl. főzés után gyorsan leméred, és utána lehet porciózni. Aztán kiszámolod, hogy a te részed, amit megeszel, az hány kalória volt. Lényeg, hogy az összes száraznak és az összes főttnek ugyanannyi a kalóriatartalma.
2023. aug. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!