Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha fehérjéből viszek be...

Ha fehérjéből viszek be kalória többletet máshogy hízok?

Figyelt kérdés

Nem pontos a kérdés,igyekszem körülírni. Tegyük fel,hogy 1600 a kaloriakeretem (tényleg ennyi, ülőmunkát végző 157 centis 35 éves nő vagyok). Figyelek az egészséges étkezésre. Más lesz a teskép ha mondjuk mindig 200 kalóriával többet ennék a kelleténél, de nem ennék semmi fehér kenyér cukor stb hasonló dolgokat,hanem sovány halat,húst,zöldséget,stb tehát csak a "szabad" dolgokat?

Tudom,hogy mindent szabad a keretén belül,ezért az idézőjel...de a kérdésemhez most fontos,hogy ezt kiemeljem,hogy semmi junk food,sok fehérje, de mégis többlet van. Ilyenkor mi történik? Hogyan változik a testkep? Ugyanúgy hízik meg az ember,mintha ezt a plusz pár száz kalóriat csokibol vinné be?


2023. aug. 31. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy zsírként raktározod a plusz energiát
2023. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De más lesz a testkep? Másképp hízik meg az ember,mintha az a plusz teszem azt csokibol lenne?
2023. aug. 31. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne más?
2023. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Testkép szempontjából nem sok különbség lenne, ugyanúgy a testzsír-százalék növekedésével jelentkezne a hízás, nem az izomtömeged gyarapodna. Az izomtömeged akkor gyarapodna, ha mondjuk 1,5-2,0 g/tskg fehérjebevitel társulna progresszív súlyzós edzéshez. Na akkor hónapok-évek távlatában jelentősen változna pozitív értelemben a testkép. Önmagában a kalóriatöbblet csak kalóriatöbblet, az ezáltali hízás pedig csak hízás. Nem úgy működik a szervezeted, hogy na én most megszámolom Andriska/Annácska kalóriabevitelét, hoppá, ez 200 kalóriával több, mint a szintentartás, de ez a 200 kalória plusz csirkemellből származik, akkor izmosodok, vagy kenyérből jött, akkor zsírosodok.
2023. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4es nagyon szépen köszönöm a részletes és teljesen érthető magyarázatot!

Még egy kérdésem lenne. Ennek a fordítottja. Mondjuk kalória deficitben vagyok,de a deficit makro ügyileg annyira nem a legjobb,fehérje nincs annyi amennyi kellene,zsír,szénhidrát viszont több,de kalória keretén belül vagyok. Akkor másként fogyok le,más lesz a testkep,mintha jók lennének a makrók?

2023. aug. 31. 22:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, utóbbira vannak vizsgálati anyagok, hogy az a csoport, ami kalóriadeficit során a fehérjebevitelt is csökkentette szignifikánsan, annál sokkalta nagyobb katabolizmus jelentkezett izomtömegben, mint annál a csoportnál, ami a fehérjebevitelt a deficit során is relatív magasan tartotta.
2023. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jol leirtak.

Ha nem sportolsz mellette semmit akkor mindegy hpgy az 1600at mibol viszed be. Mondjuk narancsbor az lehet az adalekanyagos etelektol de zsir meg izom nem valtozik.


Ha sportolsz, deficitben vagy es amellett nem eszel eleg feherjet akkor nem fejlodik az izom szoval a deficit miatt fogysz, kis zsirt, kis izmot es ennyi, inkabb lapos mint formas leszel. Ha ugysnezt csinalod deficittel, sok feherjevel sport mellett akkor nsgyreszt zsirt fogsz leadni es melle epul az izom



Az elso reszhez kiegeszitenem viszont hogy a feherje a legnehezebben megemesztheto, az telit el legtovabb tehat sokkal nehezebb tartani a kaloriakeretet foleg szenhidratokbol es zsirokbol mert feherjehianyos etrendben sokat ehes az emner

2023. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hosszúhajú ***** válasza:
2023. szept. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha mellé nem edzel akkor pont ugyanúgy
2023. szept. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elvileg ugyanugy hizol a kaloriatobblettol, de nemhiszem, hogy inkabb ehezned kene.

200kcal sovanyhusbol azert megis csak tapanyagugyileg masabb mint csokibol

Szepen lassan emeled meg fokozatosan szerintem eszre se veszed a valtozast, 1kg ha feljon , de ennyitol nem leszel hájas , ha különben figyelsz a kalóriákra, csak egészségesen eszel és sportolsz is.

Szerintem az az 1kg nem ér annyit , hogy éhezz, márpedig ha megkérdezted biztos nehezen bírod :)

2023. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!