Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jobban fogyok ha 1200 kalóriát...

Hosszúhajú kérdése:

Jobban fogyok ha 1200 kalóriát nem szénhidráttal hanem fehérjékkel viszek be?

Figyelt kérdés
gondolom a fehérjediétának csak egyik fontos szerepe az 1200 kalória, ugyanolyan lényeges hogy ez miből áll, - fogyás szempontjából kérdezem.

2023. ápr. 29. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Fogyás szempontjából a makrotápanyagok arányának nincs jelentősége. Ha kalóriadeficitben vagy, akkor mindegy a makrotápanyagok aránya, fogyni fogsz.
2023. ápr. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ezek szerint ha a napi kajám sajtburger 1200 kalóriából, akkor ugyanúgy fogyok mintha ez joghurt lenne??? ez valami vicc??? akkor inkább eszem pépsütit
2023. ápr. 29. 23:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha kalóriadeficitben vagy, akkor mindegy, hogy ezt a tartós deficitet te sajtburgerrel és péksütivel tartod fenn, fogyni fogsz. Ez nem vicc. Viszont szerinted egészségügyi szempontból mennyire mindegy, hogy az étrended sajtburgerből és péksütiből, vagy zöldségekből, gyümölcsökből, hüvelyeskből, magvakból, gabonákból, sovány húsokból, halakból áll? Szerinted egészségügyileg melyik az előnyösebb? Továbbá amíg sajtburgerből és péksütiből 1200 kalóriát nagyjából másfél perc alatt be tudsz vinni reggelire, aztán egész nap éhezhetsz, addig teljes értékű élelmiszerekből 1200 kalóriából kijön három főétkezés, relatív éhezés nélkül.
2023. ápr. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
összevásároltam magamnak egy halom fehérjét, 1200 kalórián élek, és szigorúan tartom magam ahhoz hogy egyetlen egy dekával ne lépjem túl a napi szénhidrátmennyiséget. ezek szerint ha egyáltalán nem ügyelnék rá, pont ugyanennyit fogynék. elkeserítő. ( nyilván a sajtburis téma dühből jött, a lényeget fogd meg )
2023. ápr. 29. 23:54
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"szigorúan tartom magam ahhoz hogy egyetlen egy dekával ne lépjem túl a napi szénhidrátmennyiséget. ezek szerint ha egyáltalán nem ügyelnék rá, pont ugyanennyit fogynék"

Igen. A szénhidrátbevitel nem befolyásolja a fogyást. A szénhidrátnak számtalan fiziológiai hatása, szerepe van, de a fogyást továbbra is a napi/heti összkalóriabevitel befolyásolja. Azért ultrafeldolgozott proteinporon élni, a szénhidrátot pedig szigorúan valami neten olvasott blogbejegyzés alapján démonizálni értelmetlen, kontraproduktív, káros.

2023. ápr. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
lécci ne kössetek bele részletekbe, túl dühös vagyok ahhoz hogy kifejtsem, a lényeg a lényeg. és nem egészség miatt kérdeztem, ( az is fontos de nem azt kérdeztem ) lécci ne ragadjatok ki egy mondatot. a tény dühít hogy sok fogyókura-típus a hatalmas mennyiségű hogyan fogyjunk irodalom, FOGYÁS szempontjából lényegtelen. napok óta vagy 100 helyről száz cikket olvastam , nem egyet, így csináld úgy csináld, ennyi gram,, basszus elég lett volna annyi hogy 1200 tól fogyni fogsz, akármit eszel.
2023. ápr. 30. 00:07
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

"elég lett volna annyi hogy 1200 tól fogyni fogsz, akármit eszel"

Kicsi az esélye annak, hogy 1200 kalóriával ne lennél deficitben (bár adatokat nem írtál magadról), úgyhogy igen, elég lett volna annyi. Ezért nem Femina.hu-s "hogyan indítsd be a zsírégetést egy nap alatt fehérjediétával" és Nők Lapjás "a szénhidrát leállítja a fogyás és az anyagcserét" ökörségeket kell olvasni, hanem dietetikai szakirodalmat, ez viszont nyilván nem várható el mindenkitől, pláne nem egy laikustól, úgyhogy ilyenkor tessék elmenni egy dietetikushoz. Nem facebookos hirdetésben látott sarlatán dietetikushoz, hanem igazi klinikai szakemberhez, aki egyszerűen eligazít téged egyénre szabottan a táplálkozás világában.

2023. ápr. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
dietetikusra nincs pénzem, most fogok háziorvosi beutalót kérni és időpontot a kerületi diabetológiára. - ha egyáltalán fogadnak, lehet hogy túl jók az adataim a kezeléshez ( nem vagyok cukorbeteg és 10 kiló feleslegem van ) a rengeteg cikkbe rengeteg típus volt, nem a nők lapja egészségrovatát olvastam ki visszamenőleg. egyébként pedig nem ismerek egy olyan embert se, akik ha tanácsot kértem volna - csak a fogyás részéhez!!!!!!! ) akkor azt mondta volna hogy édesem akármit ehetsz, csak ne lépd túl ezt meg azt. mindenki rögtön - az egész ismeretségi kör és nem ismeretségi kör - jaj ne egyél sok szénhidrátot vond ki a cukrot, ilyen őrlés olyan őrlés - nem volt egyetlen ember aki elmondta volna hogy a FOGYÁS szempontjából ennek nincs jelentősége. most már értem miért bukik meg az egész fogyyókűra a világ 90 százalékának, mert apró dolgokba bújnak bele, holott egy mondat határozza meg: egyél keveset és fogysz. köszönöm a válaszokat, kidühöngöm magam, és mérgelődőm még pár órát, hogy amikor k..va éhes voltam miért is csakazértis "fogyós" cuccot ettem amikor ehettem volna egy rendes lisztes főzeléket is rántott sajttal- ha ugyanannyi kalória. dühös vagyok az egész fogyókúra-iparra ezért nem működik, egyre több van, és egyre kevesebb sikerrel, mert a lényeg egyre jobban elsikkad. minek egyáltalán fogyáshoz akkor szakember, ne zabálj és fogysz . k..va dühös vagyok az egész fogyásiparra... ( lécci ne hozzátok az egészséget, mert nagyon fontos, de nem arra kérdeztem )
2023. ápr. 30. 00:47
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

"most már értem miért bukik meg az egész fogyyókűra a világ 90 százalékának, mert apró dolgokba bújnak bele, holott egy mondat határozza meg: egyél keveset és fogysz"

Tűpontos!

2023. ápr. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért ez így nagyon nem igaz, hogy mindegy miből viszed be a kalóriát. Olvass utána a specifikus dinámiás hatásnak.
2023. ápr. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!