Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogom valaha normálisnak...

Fogom valaha normálisnak látni magam?

Figyelt kérdés

Pár hónapja már diétán vagyok, és sikerült is elvveszítenem egy lényegesebb adag súlyt. Anyukám is sokat segített ahol tudott viszont probléma támadt. Ő azt mondja, hogy már túlvittem ezt az egész dolgot és kezdeg túlságosan sovány lenni. Viszont ha belenézek a tükörbe póló nélkül én még mindig csak azt látom hogy egy hájas disznó vagyok. A barátaimmal sokadt viccelődtünk a dolgon már egy ideje ugyanis sokáíg voltam túlsúlyos, és az ő vicceik sem álltak le, és nem is mondtak semmiféle olyat hogy mintha fogytam volna "egy kicsit". És értem hogy a fiúk nem szoktak lelkizni, de azért mégis tudni szeretném hogy ennyire hangyafasznyi lett-e a változás.Folyamatosan fáradt vagyok és érzem hogy egészségtelenül keveset eszem, de mégis dagadtnak érzem magam.


Még nagyjából az iskola kezdetén vett édesanyám egy okosmérleget (Xiaomi composition scale 2) és ezzel követtem a testzsír-százelékom. Ma reggel 15%-ot mutatott, és elvileg ez egészséges lenne, de még mindig rohadt sok rajtam a háj és csak nem tudom mit csináljak.


Normális ez? Fogom a testemet valaha jónak látni? Őszinte válaszokat szeretnék mostmár, és tudom hogy valószínűleg nem kapok pozitívakat.


(175 cm, 66kg)


2023. okt. 21. 23:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy fiú vagy?

Mert a 176 hoz a 66 nem túl sok..

2023. okt. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyádnak szinte 100%, hogy igaza van.

Neked az nem tetszik, hogy valószínűleg kevés az izmod, skinny fat lettél. Ha van rá lehetőséged, dolgozz egy személyi edzővel ennek a megváltoztatásán.


A másik ok, főleg ha viszonylag gyorsan fogytál, hogy azért hozzá kell szoknia az embernek az új méretéhez - elképzelhető, hogy idővel normálisnak fogod látni magad. Ha mégsem, és sikerült összehozni egy testképzavart, azon pl. pszichológus segíthet.

2023. okt. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kettes is írja, ez a skinny fat jelenség. Kezdj el sportolni és a mozgással együtt normálisan enni.

Az nagyon nincs rendben, hogy ha már te is érzed fizikailag, hogy ez a mennyiség amit eszel kevés. Valószínűleg anyukádnak igaza van, a leírt értékek alapján tényleg vékony vagy. Ha van lehetőséged egy pszichológus tudna neked segíteni

2023. okt. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy elhízva, megnyugodhatsz. Ha nem vagy elégedett az alakoddal, akkor formálódnod kell.
2023. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Sportolj és szedj fel izmot. Én alacsonyabként vagyok ugyanennyi de sok izommal és több zsírral de mégis vékonynak nézek ki.

Amíg csak fogysz és nem szedsz fel izmot addig sajnos így fogod látni magad. Hiába van a testzsírod az egészséges alsó határán.

És legyél türelemmel ez nem megy hetek alatt. Inkább hónapok

2023. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiúk is lehetnek testképzavarosak, anorexiások. Ha már rosszul vagy a kevés evéstől, akkor tényleg megjelennek a szervi károsodások is. Keress szakosodott lelki segítséget.


"értem hogy a fiúk nem szoktak lelkizni"

Ostoba, nemi sztereotípia, ami miatt tele vagyunk alkoholistákkal, agresszív és toxikus viselkedésű pasikkal.

2023. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Feltehetően soha nem, mert láthatóan téged csak ez érdekel a világból.
2023. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
175 cm és 66 kg, az nálam a hurkapálca kategória.
2023. okt. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen mérlegek nem túl megbízhatóak testzsírszázalék tekintetében. Tehát amit mond, azt nem kell elhinni.


Amire jó, hogy magadhoz képest kövesd a testzsírszázalékod. Próbálj meg súlyt felszedni úgy, hogy közben ez a 15%, amit a mérleg mond, maradjon ennyi. Ez azt jelenti, hogy izmosodsz. Egészséges étrend kell hozzá és sok mozgás. Utána nézd meg magad a tükörben.


Ha még mindig a régi ruháid hordod, akkor tűnhetsz túl soványnak, szóval meg kéne nézni a mostani alakodhoz passzoló ruhákban is anyukádnak.


Gondolj arra is, hogy nem minden zsírpárna káros. Teljesen normális, hogy ha leülsz és előre hajolsz, akkor hurkás lesz a hasad. Mindenkinek olyan lesz. Valamennyi zsírtartalékra a szervezetnek szüksége van. Nem érdemes annyira lefogyni, hogy egy tüdőgyulladás elvigyen.

2023. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm és megfogadom a tanácsait. Kicsit kutatok még az izmosodás témájában aztán pedig nekikezdek.


Tanácsokat/tippeket továbbrá is szívesen várok pl.: milyen kajákat egyek vagy milyen mozgásformák a legjobbak.


Mégegyszer mindenkinek köszönöm! :)

2023. okt. 22. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!