Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Képtelenség egy nap alatt hízni?

Képtelenség egy nap alatt hízni?

Figyelt kérdés

Lecsökentettem a hét 6 napján napi 400 kalóriát/nap, de a hét hetedik napján zabálok, mint az állat. Tehát vasárnaptól péntekig napi 1600 kalóriát eszem, szombaton viszont négyezret vagy háromezerötszázat. Ha ezt a többletet elosztom a napok között, azaz minden nap többet eszek, hogy elérjem a heti kalóriakeretet, akkor súlyt tartok vagy alig fogyok, de így heti egy bezabálással mintha nem bírnék ennyi felesleget felszedni, tehát nem hízok, hanem fogyok.

Ennek mi az oka?


dec. 15. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha hízni akarsz, akkor miért csökkentesz kalóriát heti 6 napon? Ebben mi a logika?
dec. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1# Ki mondta, hogy hízni akarok?

Én kalóriadeficitben vagyok és heti fél kiló lemegy. De van hetente egy “csaló nap” amikor annyit eszek amennyit akarok, így heti átlagra annyit eszek, mint előtte, mégis fogyok.

dec. 16. 07:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem képtelenseg. Sokan ezen csúsznak meg.

Ha tul sokat zabalsz azon az egy napon akkor hizni fogsz. Mondjuk parezer kaloria felett annyira sokkolod a szervezeted hogy nem fog minden felszivodni amit beviszel.

Viszont gondolom magadtol is rajottel hogy ez igy iszonyat egeszsegtelen inzulinra, vercukorra, hormonokra

dec. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jaja, tudom.

Ezek szerint tényleg nem tud úgy felszívódni, mintha apránként vinném be ezt a többletet. Én ezen nem csúszok meg, mivel amikor egy teljes hónapon át deficitben voltam, akkor is ugyanennyit fogytam, mint az utóbbi időben, hogy havi csak 26 napig vagyok deficitben. Így jobban kibírom hosszútávon a fogyást. Az alatt a 4 csalónap alatt 14 ezer kalóriát eszem, mégsem megy nehezebben a fogyás. Nem teljesen értem.

dec. 16. 10:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 olyan bonyolultan írtad le a kérdést, h ne csodálkozz, a félreértik. Kezdve a fő kérdéseddel.
dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez van, nekem egyértelmű volt, mert tudtam miről van szó, másnak nem, eztán pontosítottam.

Legfeljebb kiemelem majd a kérdést részletesebb válasz reményében.

dec. 16. 15:47
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos ha már 1 vagy 2 napot elrontasz bukta az egész ezért nem éri meg így "fogyókúrázni".

Persze megvan a hangulata az egésznek, a koplalós napokon az hogy milyen erős vagy és kitartó, a zabalasos napokon meg a lazaság, jutalomérzet, de egeszsegugyileg se éri meg az egész.

dec. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De így, hogy fogyok nem hülyeség…
dec. 16. 19:22
 9/12 anonim válasza:
55%

Ha majd felismered, hogy nincs olyan, hogy fogyókúra hanem fenntartható életmódváltás van, makd akkor leszek jobban képben.


Addig meg csak jojo effektus lesz.

dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9# Nem fogyókúrázom.

Életmódot váltottam és így fenntartható.

Csak érdekelt, hogy mi az oka a fent említett jelenségnek, de mindegy…

dec. 17. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!