Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Másnak is beindul a fogyás ha...

Másnak is beindul a fogyás ha időnként "túleszi" magát?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a fogyás alapja a kalóriadeficit, 8 kg-ot fogytam(még 2 kg van hátra a célig), és azt vettem észre, ha kalóriadeficitben vagyok, értelemszerűen elkezdek fogyni, utána nagyon lelassul a fogyás, viszont ha 2-3 napig elkezdek többet enni(nem kicsit hanem, szószerint kirúgok a hámból), utána megint beindul, és nagyon gyorsan elkezdek fogyni. Kíváncsi vagyok, hogy ez miért lehet, én arra gondolok, hogy talán így felgyorsul az anyagcserém.

jan. 23. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az anyagcserédnek jót tud tenni, ha bizonyos napokon több ételt viszel be, de nem szabad mértéktelen módon zabálni akkor sem, ha ilyen csalónap vagy csalóétkezést tartasz.


Vannak elméletek ami szerint kell és vannak olyanok is akik szerint hülyeség.


Én igazából azt tapasztaltam, hogy valóban tud használni, ha ilyen 3 hetente egyszer többet eszem, de a több az nem azt jelenti, hogy beviszek egy napon 5000 kalóriát, és nem is azt, hogy betolok valami jó cukros kaját.


A több napos eszel amit akarsz semmiképpen nem opció szerintem, mert ha tartottál egy (500-600-as) kalóriadeficitet akkor az mondjuk 10 nappal számolva 5.000, 20 napnál már ugye 10.000. De ha te két három napig eszel, az nem fog jót tenni. Nyilván nem hízol vissza azonnal.


Én igazából úgy csinálom, hogy megvan egy adott érték, ami nekem hozzávetőlegesen x kg súlyvesztést okoz. Ha ez alatt eszel, tehát mondjuk 1600 a kalória értéked, de neked mondjuk adott napon csak 1400 kalória a bevitt tápanyag, akkor 200 kalóriát úgymond el tudsz "raktározni" és ilyen 15-20 nap alatt össze tud jönni egy egészséges 2500-3000 kalória, amin ha szeretnél akkor egyél amit csak akarsz kategória, de nem egész nap, hanem egy étkezésre.

jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi, ez szervezetfüggő. Nekem például egy kalóriakereten felüli nap nagyon el tudja cseszni az egészet, fizikailag és lelkileg is. Nekem az tesz jót, ha szigorúan a keretemen belül maradok.

Neked meg a fent említett verzió vált be. Ha fogysz vele, nincs azzal semmi baj :)

jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is tapasztaltam ilyet
jan. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. T3 és t4 pajzsmirigyhormonok miatt.
jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Fizikailag nem tudm, mert nem tudom labóratóriumi körülmények között kontrollálni az eredményeket, de lelkileg inkább csak újabb és újabb túlevésekhez vezet, ami nekem nagyon megterhelő. Ezért egy-egy nap elszállás után igyekszem újra "jól" enni inkább. Ami vagy sikerül vagy kell hozzá akár 3-4, sőt akár egy hét is, de mi ez egy örökkévalósághoz képest :)
jan. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
javítva: 3-4 nap, sőt egy hét
jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én úgy csináltam, hogy heti 1 étkezésnél csaltam. Mindegy mi volt az. Egy rohadt nagy pizza késő este, dupla tortaszelet ebéd után,akármi.

A testemben ez mit okozott, miért ment utána jobban minden, azt nem tudom, de a lelkem mindig helyrejött, az biztos!

Az odafigyelős étrend is jobban esett utána.

jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem ez bevált, de meg tudom érteni azokat is, akiknél ez nem működik.
jan. 24. 15:56
 9/9 anonim válasza:
100%
Ugyanez a tapasztalatom bár már nem fogyásra koncentrálok csak általános szintentartásra. De heti egy csalónapot így is tartok amikor leszarom a makrókat és azt eszek amit akarok. Viszont ugyanúgy mértékkel, nem eszek 3-4 ezer kalóriákat. Nekem puffadás, vizesedés így nem jön elő (ciklusból eredőt leszámítva).
jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!