Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Túl gyorsan fogyok, normális...

Túl gyorsan fogyok, normális vagy valamit másképp kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, 160 cm és január elejétől nagyon odafigyelek mit eszek, mert 15 kilót szeretnék leadni, így lennék 60 kg körül. Korábban ebben a súlyban éreztem jól magam, ezért ezt céloztam meg.

Ülő munkát végzek és heti egyszer fél-egy órát sportolok csak. Kalóriát számolok, kevesebb szénhidrátot és több fehérjét fogyasztok mint korábban (a zsír kb ugyanannyi), napi 2-3 liter vizet iszok. Még annyi változás van a korábbiakhoz képest, hogy mindig ugyanakkorra időzítem az étkezéseket. (Korábban összevissza ettem, amikor épp volt időm és kedvem.)

Azt vettem észre, hogy heti másfél kiló lemászik rólam, ami úgy tudom sok mert 1 lehetne a maximum. Nem tudom ez mennyire baj, vagy mit tegyek hogy ne legyen így. Nem vagyok éhes, eszek eleget, a kalória is rendben van. Nem kínzom magam meg ilyesmi. :D

Tudnátok megnyugtatást adni, vagy tippeket hogy mit csináljak másképp? Nem szeretném ha valami bajom lenne a túl gyors fogyástól...



jan. 28. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány Kcal-t eszel? A te adataiddal legalább olyan 1400-1500 körül kellene minimum.
jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1400 kcal-t lőttem be, de a valóságban 1300-1400 közötti szokott lenni, nem mindig jön ki kereken.
jan. 28. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Az kevesebb mint a BMR-ed. Legalábbis én 75 kilóval számoltam, azzal 1439. Annyit minimum meg kéne enned. Nem nagy a különbség, szóval annyira nem gáz, de azért inkább egyél picit többet ennél. :)

Meg az is közre játszhat a gyors fogyásban, hogy még nagyon az elején vagy, ilyenkor a leggyorsabb, még nem is feltétlenül zsír megy le az első hetekben, hanem víz és salakanyagok.

jan. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tehát akkor elég lenne egy kicsit több kalóriát beiktatnom és ennyi? Plusz egy marék mogyoró? :D

A vizet én csak azért nem gondolom, mert iszok bőven. Vagy ez ilyenkor nem számít?

Sosem fogyókúráztam még, az utóbbi 4 évben mászott rám ez a felesleg, előtte mindig 60 kg körül mozogtam már tizenéves korom óta. Sajnos ebben a 4 évben rengeteget nasiztam és gyorskajákat ettem, valszeg emiatt is híztam meg.

jan. 28. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Igen, szerintem ennyi. De akkor ne mogyoró legyen, hanem valami értelmes fehérjedús dolog inkább :D Mondjuk 2 főttojás, egy doboz cottage cheese, egy szelet sült csirkemell, ilyesmik. :)
jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Jokat irtak elottem. Es aztán ha majd lemegy kb 7-8 kg akkor ujra lehet szamolni es lehet h mar 50 kcallal kevesebb is eleg lesz. De most meg legyen egy kixsit tobb.

Es ne lepodj meg, nem lesz ez ilyen gyors, csak az eleje iszonyat gyors. Szoval ne ijedj meg ha lassul az utem attol hogy picit tobbet eszel mert ez normalis

jan. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszok!

Beiktatok egy kis extrát itt-ott és remélem így rendben lesz.

Egyébként a sebesség csak olyan szinten érdekel, hogy ne legyen káros. Nem határidőre csinálom, majd elérem a célt amikor elérem. Nem sürget semmi és senki, csak szeretném magam ismét jól érezni a bőrömben :)

jan. 29. 11:03
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Helyes, ez a jó hozzáállás, ezt igazából csak így lehet. :)
jan. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#9, alá tudod támasztani ezeket az állításaid valamivel?
jan. 31. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!