Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiából gyógyultam, most...

Evvc.lkh kérdése:

Anorexiából gyógyultam, most normálisan szeretnék fogyni, de nem tudok, mit kellene csinálnom? (Több lent)

Figyelt kérdés

Szóval 168cm vagyok, anorexiából gyógyultam ki, kb 1 éve, az elmúlt egy évben, megtanultam, hogy megehetem, amit megkívánok, de picit túlzásba vittem, így 44kg-ról 1 év alatt 65kg-re híztam. Nem szeretnék vissza esni semmi képpen, épeszűen szeretnék fogyni kb 5-7kg-t. El is kezdtem (eddig napi 1600-1800kcalt ettem, most el kezdtem 1200-1300-at) kb 3 hete (karacsonykor is odafigyeltem) de nem ment le semennyi. Kétségbe vagyok esve, hogy megint csak koplalással tudnék fogyni. Mozgok is pedig (bár nem sokat) mit kellene csinalnom? Semmi képp nem akarok koplalni, és visszaesni, de szeretnék fogyni.

Előre is köszi

19/L



2021. jan. 3. 15:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1200-1300 kalóriával fogynod kell, de nem egyik napról a másikra. Légy türelmes!
2021. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj arra mikor iszol és mennyi vizet, valamin,hogy mennyire lassult be az emésztésed.
2021. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Iszok, kb 1-1,5l/nap, szedek multi meg d meg c vitamint, az emésztésem viszonylag lassú :(
2021. jan. 3. 15:53
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valószínűleg az emésztésed miatt nem mutat kevesebbet a mérleg.

Semmiképp ne szedj hashajtót, csak próbálj rostosabb ételeket enni.

(egyébként ez már nem olyan lényeges, de érdemes lenne emelni két literre a folyadékbevitelt, télen érdemes két litert inni, nyáron pedig még többet) :)

2021. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak arra vigyázz, hogy ne hízz tovább.

Egyél rendszeresen, csak kicsit kisebb adagot.A mozgást ne hagyd abba.

2021. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
mit mozogsz? olyasmit kéne, ami megpörgeti a pulzusodat. futás, bicajozás (tempósan), szobabicaj. ezek a mozgásformák meggyorsítják az anyagcserét. de elkezdhetsz súlyzózni is, az izmoknak több tápanyagra van szüksége, mint pl. a zsírnak, így majd bátrabban ehetsz.
2021. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem, nem gyógyultál.
2021. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Erősíteni szoktam, sétálni sokat, illetve néha kis kardiót.

7-es de, meggyógyultam

2021. jan. 3. 17:07
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Hogy gyógyultál meg, csak úgy magától vagy szakember segítségével? Ha a második, akkor kérj tőle tanácsot. Hogyan lett diagnosztizálva a betegség?
2021. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Pszichiáterhez, illetve pszichológushoz is jártam, bejárósként kezeltek kórházban. Amint meggyógyultam (elértem a célsúlyt) lényegében 'kirobtak', utána is próbáltam a pszichológusomhoz is meg az orvosomhoz is visszamenni csak beszélgetés szempontjából, de azt mondták, hogy mivel gyógyult vagyok (elértem az adott súlyt) ezért lényegében már nem foglalkoznak velem tovább.
2021. jan. 3. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!