Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Bármi ötlet több fehérjére?

Bármi ötlet több fehérjére?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék 5-7kgot, férfi vagyok, heti 4-5 edzésem van, irodai munkát végzek, de sokat járkálok munka után (15 ezer lépés)


Jelenleg 1600 kalória van beállítva, 25g zsír, 150g szénhidrát, 165g fehérje.


Csökkenteni szeretném a szénhidrátot (mivel a zsírt már konkrétan nincs hova) és növelni a fehérjét. Minél kevesebb izmot szeretnék veszíteni, ezért akarom növelni a fehérjebevitelt.


Bármi ötlet közel 0 szénhidrát, de magas fehérjebevitelre? Tojásfehérje + csirkemell jó ötlet lenne, de ez már szerepel egyszer az étrendben.



febr. 9. 19:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Magvak, hüvelyesek, tejtermékek, tofu, hal, marha, sertés, egyéb húsok.
febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem vaníliás fehérjeport, és tök jó és egészséges desszerteket készítek belőle. Pl vaníliás mazsolás krémtúró. Granolát is úgy eszek, hogy teszek a tejbe vagy joghurtba vaníliás fehérje port. Cottage cheese nagyon jó, azt is lehet variálni, én a leggyakrabban paradicsomot szoktam bele darabolni. Salátába mindig teszek csirkemellet, fokhagymásan megsütve, meg egyébként is sok csirkemellet eszem. Illetve szintén salátába tofut. Ja meg főttojást is elég gyakran eszem. Tonhalsali babbal és kukoricával... Sárgaborsó főzelék is nagy kedvenc. Nekem így durván 120-140 gramm fehérje könnyedén lecsusszan egy nap. De én csak egy 55 kilós lány vagyok, szóval ez nekem még sok is.
febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Még annyi hogy az a kalória ennyi edzés mellett nagyon-nagyon alacsony. Én is kb ennyit mozgok és 1900 Kcal körül eszem, és megy le a heti fél kiló szépen. 165 cm-s és 55 kilós lány vagyok...

febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarsz közel nulla szénhidrátot bevinni, édes jó istenem...???🤦‍♀️🤦‍♀️

Vagy mi az elképzelés? 25 g zsír, 0 CH, és csak fehérje?

febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

2-3

Köszönöm, pár ötletet megpróbálok beilleszteni :D A kalória tudom, hogy nem a legtöbb, de pár centivel vagyok csak magasabb nálad és nálam 2000 kalória nagyjából ahhoz elég, hogy megtartsam a súlyom. Ezt dobta a gép sajnos.


4

Nem akarok közel 0 szénhidrátot bevinni (jelenleg 150 van, ezt csökkenteném 100-120ra), de a zsírt nem tudom ennél lejjebb vinni és ha jól tudom egyébként sem túl egészséges a nagyon alacsony zsírbevitel. Így csak 1 opciót maradt, a szénhidráton spórolok.

febr. 9. 20:26
 6/35 anonim ***** válasza:
21%
Nem a fehérjétől fogsz fogyni, hanem a kalóriadeficittől. Amíg kalóriadeficitben vagy, teljesen mindegy, mit eszel.
febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
63%

6

Csakhogy ő az izmait szeretné megtartani a fogyás mellett, így nem mindegy hogy mennyi fehérjét eszik. Azoknak mindegy mit esznek akik amúgy sem sportolnak, és megelégszenek a vékony de löttyedt testtel. Heti 5 edzés mellé bizony kell a sok fehérje.

febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
0%
#7 Heti öt edzés mellett is kalóriadeficitben kell lenni. Az edzés senkit nem fog lefogyasztani. És a fehérje sem.
febr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
88%

8

Jajj de nehéz a felfogásod... Nyilván kalóriadeficitben kell lenni, nem a fehérjével fog fogyni, azzal csak az izmait szeretné megőrizni. Mert zsírból akár fogyni, nem izomból.

febr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Ne aggódjatok, tudom, mi az a fogyás, kb 40kg mínusz van a hátam mögött. Emiatt nem kell vitatkozni. Szimplán csak ötleteket kérek több feherjére, mert, igen: izmot szeretnék megtartani.
febr. 10. 11:33
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!