Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriát számlálok, már...

Virág 30 kérdése:

Kalóriát számlálok, már lassan 2 hónapja a yazioval, de egy ismerősöm szerint rosszul írtam be eddig. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nos én mindig úgy írtam be a recepjeimet, hogy nyersen. Aztan amennyi kalória volt annyi volt és kész. De most egy ismerősöm szerint, írjam le nyersen aztán, ha megfőztem, sütöttem stb akkor a nyers kalóriát osszam el a főtt súllyal és akkor amennyi ki jön az 1grnak a kalóriája.. Pld : 1000gr húsból lesz mondjuk 700gr sütés után ami legyen 800kcal. És akkor 1000÷800 az 1,25 és így ez 1gr=1,25kcal...tehát, ha ebből eszem 100gr akkor az 125kcal.

Szerintetek ez így jó lehet? Érdemi választ kérek!



febr. 19. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Az ismerösöd hülye!
febr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen helytelen amit mond. De az igaz hogy sülés után máshogy kell számolni.


1000 gr nyers hús 800 kcal

Ha azt a húst kisütöd, akkor 700 gramm lesz. Ez is 800 kcal mert csak víz sült ki belőle.

Tehát a kész sült hús 700 gramm és 800 kcal van benne. Ha 100 grammot eszel belőle az 800kcal/7 = 114.2 kcal.

Tehát a kisült hús 100 grammjában 114.2 kcal van.

Ezt a 114et úgy is megkapod, hogy a nyers hús 100 grammjában van 80 kcal.

Ezt a 80at megszorzod 1000rel és osztod 700zal. 80*1000/700 = 114.2

febr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is a nyerset vezetem. Csak arra figyelj, hogy az adagokat is a nyers súllyal vezesd be. Tehát ne az legyen hogy mondjuk a receptben van 100 gramm csirkemell, de te főzás után kiméred magadnak, és csak 70 gramm csirkemell fogyasztását könyveled be. De gondolom nem vagy hülye, és nem így csináldo. :)
febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2/3 lehet rosszul írtam... Tehát a yazioba nyersen felviszem azt amit főzök és ami ki jön ott kalória azt osztom a főtt súllyal. (mert ugye a kalória az ugyanannyi) szóval így csináljuk vagyis ő mondja, hogy szerinte így csináljam, mert most már kb 1,5 hónapja összesen 5 kiló ment le és mindig 2 hétig áll egy adott súlynál a mérleg.... Tudom sok minden állhat mögötte, de gondoltam most megpróbálom így számolni akkor... Tehát ahogy itt írtam így csináljuk akkor jó lehet? Köszi a segítséget!
febr. 19. 10:12
 5/13 A kérdező kommentje:
.... Úgy akkor ki jön h egy gramm hány kalória és azt szorzom fel annyival amennyit eszem.
febr. 19. 10:15
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem egészen egyértelmü, amit a 4-es válaszoban írtál.

Az addig teljesen rendben van, hogy nyersen lemérsz mindent, kiszámolod a kalóriákat - ezt így kell.

A következö lépés az, amiben nem vagyok biztos, hogy jól értem vagy hogy jól csinálod.

A kész ételt le kell mérni grammra, ebböl ki tudod számolni, hogy a kész étel 100 g-jában mennyi a kalória. A kész kajában van annyi kcal, amennyi a nyers hozzávalókban volt, de 100 g kész nem annyi kalóriát fog tartalmazni, mint a nyers 100-ban volt, mert közben veszített vizet (ha sütöd), illetve felvett (ha fözöd), tehát eléggé eltérö lesz.


A 2-es amit írt, az elvileg igaz, de a gyakorlatban az gond lehet, hogy a 1000 g nyers hús van, akinél 800 g lesz, másnál 600, attól függöen, mennyire vizes a hús és mennyire szárazta süti az illetö, ezért kell a nyers súlyra vonatkoztatott kalóriákkal számolni.

febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát... Ennél egyértelműbben nem tudom... Adott 1000gr hús ami 800kcal (h a példánál maradjak) ebből a lesz mondjuk 700gr ugyanúgy 800kcal...es akkor mi úgy csináljuk, hogy 800kcal osztjuk a 700al az 1,14 kcal lesz 1gr. 1gr=1,14kcal és akkor ha eszek 100gr akkor az 114kcal. Igazából ugyanaz jön ki először írtam rosszul a kérdésben elnézést. Csak ugye itt 1gr jön ki és ha én 100at eszek vagy 300at akkor annyival felszorzom. Tehát akkor igazából jó amit csinálunk. Igaz én most kezdtem így.

Tudom, hogy mindig más a kaja súllya mindig más a víz leadás és felvétel, de mindig merem és így számolom akkor jó lehet?!

febr. 19. 10:32
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így, ahogy most írtad, tökéletesen rendben van!
febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! 🫶
febr. 19. 10:47
 10/13 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy feldolgozás hatására nőhet a kalóriatartalom; pl. zsiradékban sütéskor.
febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!