Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A Feleségem engem okol azért...

A Feleségem engem okol azért mert el van hízva. Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés

Soha nem volt nádszál kisasszony az tény, az is tény, hogy nekem ezzel nem volt gondom…

Az elején kb 16 éve, én nagyon sportos voltam 183cm 74 kg semmi zsír, rengeteg sport. Akkor ismertem meg egy csinosan telt lányt 170 cm 69 kg (mostani feleség) mára ez teljesen megváltozott, nem mozog semmit pedig lenne rá lehetősége, 170 cm és mostanra átlépte a 3 számjegyet a súlya… persze én vagyok a hibás érte.. ha máshoz ment volna nem nézne ki így.. próbáltam segíteni: salátát készítettem erőn felül vacsira több hónapig de csak hízott ( nem is csoda! titkos nutella és csoki hegyek) én így közel a negyedik x-hez 183 cm vagyok és 80 kg, próbálok vigyázni. Szerintem nem én vagyok a hibás, h ennyire megcsúszott.. mondanom sem kell, h nagyon gáz a viszonyunk( több dolog miatt is, hasonló okolgatások az irányomba) ezen nem tudom lehet e változtatni? A gyerekekre tudok vigyázni és progizni velük amíg el tudna menni tornára stb.. a kaja rendelést is megtehetné.. de semmi.



2022. okt. 24. 20:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
63%
Persze, hogy igaza van. Nálunk is mindenért én vagyok a hibás. Bezzeg, ha Hufnágel Pistihez ment volna feleségül... (lásd Mézga család)
2022. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%
Versenysportoló vagyok, "egészséges" élelmiszereken élek, soha egy csoki, semmi péksüti, még egy kis gumicukor se, talán szökőévente egyszer egy hot dog. A feleségem nem túlsúlyos, de van mit rajta fogni (nem problémás mértékben, szerintem kimondottan szexi az alkata), hosszú évek óta eszi mellettem a chipset, a pizzát, a fánkot, mégis tartom az étrendem. Most akkor kezdjek el én is félrekajálni, aztán okoljam érte a feleségemet, hogy miért nem fértem be bajnokságon a súlykategóriámba? Nálatok mi a helyzet? Tudtommal ő kajálja magát kalóriatöbbletbe, nem te őt. Mindenki a maga testéért felelős.
2022. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ezt a te leírásod alapján sosem fogjuk tudni megmondani, mert meg kéne hallgatni a másik felet is.


De ha szeretnél tenni a házasságotokért és segíteni a feleségednek egészségesebben élni, akkor egyrészt keress szakirodalmat, fejleszd a kommunikációs képességed meg az önismereted. Ajánld fel neki, hogy együtt elmentek párterápiás pszichológushoz - egészséges kapcsolatnak is jót tesz. Ha pedig éppen téged okol a problémáiért, akkor tedd félre az egód, ne szólj vissza, hanem segítőkészen kérdezd meg, hogy mit segíthetnél. Ehhez kell az önismeret meg a kommunikációs készség, hogy ezt tényleg úgy tudd megtenni, hogy segítsen. Apróságokon elcsúszhat, és nem lesz érdemi segítség.


Persze megkérdezhetjük, hogy "na és a feleség mit tesz mindezért". De a te szempontodból ez mindegy. Ha te szeretnél tenni a házasságotokért, akkor a fentieket megteheted. Nyilván ha nincs fogadókészség, akkor egy idő után fel kell adni, fölösleges bele energiát ölni, mert hosszú távon úgy nem fog működni.

2022. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

#2

Köszi a Választ!

Ez most nem ilyen Norbi dolog nálam… én is imádom a zsíros magyaros kaját meg a jó söröket.

DE!! Egy nagy kaja után megfogom a dolgokat és teszek érte 1-2 hétig némi mozgás és diétás minőségi kaja.. én is imádom a telt nőket.. de az egészségtelen elhízást és az okolást nem díjazom.. teljesen kivagyok tőle.

2022. okt. 24. 20:42
 5/32 anonim ***** válasza:
18%
Már bocsi, de nem terhesség alatt hízott fel?
2022. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

Megkérdezted, hogy miért gondolja így?

Amit leírsz, annak alapján nyilván nem vagy hibás.

Egyébként is, amint már írták, mindenki a saját kajálásáért felelős.

Néha azért ez árnyaltabb: pl. az én párom pontosan tudta, hogy étkezési zavarom van, és ha akár egy kicsi édességet is eszem, akkor utána nagyon rá tudok kattanni. Ezért mivel ő igényelte minden vacsora után a desszertet, mindig volt is valami vacsi után, de én egyáltalán nem ettem, simán néztem, ahogy megeszi a sajátját, nem volt semmi baj. Örültem, hogy tartom a kiegyensúlyozott étrendemet, mennek le a kilók, közeledem a célomhoz. Aztán ő ezt megunta, és egyik nap vacsora után konkrétan elkezdte a számba tömni a tiramisut, hogy de hát egy kis desszert neked is kell stb., nem árt az, szükséged van rá. Egy pár napig sikerült ellenállnom, de aztán feladtam, én is ettem desszertet vacsi után. Aztán elszabadult a pokol, és már ebéd után is, uzsira is stb., szépen minden visszahíztam, amit nagy munkával sikerült lefogynom.

Itt sem ő volt a hibás, lehetett volna önkontrollom, de sajnos ezzel már régóta küszködöm, szóval lehetett volna támogatóbb, ahelyett, hogy töm édességgel. De akkor is az én döntésem volt.


Úgy gondolom, hogy te ilyesmit nem csináltál, szóval kétlem, hogy akár ennyire is "hibás" lennél - de esetleg kideríthetnéd, hogyan és miben tudod támogatni, ha egyáltalán akar fogyni a feleséged - mert ha nem, akkor erre sajnos nehéz lesz rávenni.

2022. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

5#


Köszi a kérdést!

Igen 2 gyerkőc van és utána szaladt el a ló…. Igyekszem rengeteg támogatást adni. A szülés után kezdett meglódulni a mérleg mutatója de idén lódult meg igazán. 3 éve született a kicsi…

2022. okt. 24. 20:56
 8/32 anonim válasza:
75%
Lehet, hogy depressziós, boztos, hogy kialvatlan. Lehet hogy nem veszed ki eléggé a részed a gyereknevelésből stb. És a bánatát fojtja evésbe.
2022. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
93%

Ne salátát készíts, hanem az egész család egyen minòségi ételeket. Neki elég legyen csak a mennyiségre figyelnie.

Ne azt várd el hogy egyedül menjen sportolni, hanem pl kiránduljatok családostul

2022. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
92%

Hát valszeg nem boldog az asszony és ezt érzelmi evésben vezeti le....


Amikor még csak pár kilóval lett nehezebb, már a kezdet kezdetén együtt kellett volna sportolnotok és nem csak kiadni neki a salit, hogy nesze edd meg!


Írtad is, hogy nagyon gáz a viszonyotok....


Hát, nyilván ebbéli bánatát fojtja az evésbe! És a két gyerek miatt nem is tud, nem is akar kilépni a kapcsolatból, ezért pótcselekvést folytat inkább.

2022. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!