Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egyszerre fogyni és izmosodni,...

Egyszerre fogyni és izmosodni, izmot felszedni lehet? Mi ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Van rajtam mit leadni, egesz sokat tudom hogy ido volt meg idejutottam es ido amig ez megvaltozik.

Egy ket honapja elkezdtem edzoterembe jarni, ott szepen fejlodok, igy a mozgas nagyabol rendben, rendszeresen tartom is.

Viszont az etkezest nem tudom hogy legyen, kene kicsi segitseg. Szamolnam a kalóriákat, makrókat milyen arányban ajánlanátok? és milyen deficit/ arany legyen hogy fogyjak de kozben izmosodjak is kicsit? Vagy hogy lenne szerintetek a legjobb megoldani?

Es a mozgast hogy ajanljatok? mennyi kardio es sulyzos edzes elott v utan jobb?


febr. 25. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Kezdőként kalóriadeficitben is lehet izmot építeni, ha adott a progresszív súlyzós edzés és az elegendő (1,5-2,0 g/tskg) fehérje. 400-500 kalóriás deficitnél drasztikusabbra nincs szükség. Kardiózni pedig súlyzós edzés után érdemes.
febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! És hogy mennyi kalóriát fogyasszak azt hogy számoljam ki? értem mi a deficit, csak hogy mihez képest legyen kevesebb?
febr. 25. 22:56
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Itt ki tudod számolni a súlytartási kalóriádat, ahhoz képest legyen kevesebb.

febr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
szerintem előbb le kell fogynia zsírt, utána lehet izmot növelni
febr. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 nem profi testépítőről van szó. Nem túl brutális kalóriadeficit és súlyzós edzés mellett lehetséges, de mindenesetre érdemes erre törekednie (vagy legalábbis az izom megtartására).
febr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én próbálkozom ezzel, nem tudom mekkora sikerrel... December elején kezdtem a projektetk, Kcal számolás + saját testsúlyos erősítő edzések, hetente olyan 4-5 órában, és e mellé természetesen magas fehérjebevitel. A mérleg 6 kilóval mutat kevesebbet azóta, és mintha kicsit izmosabb is lennék, de ezt lehet hogy csak azért érzem mert lement már majdnem az összes felesleges zsír, és ezért elkezdtek látszani az izmok... Az egésznek az eleján voltam egy Inbody mérésen, majd ha lement a maradék 2 kiló, elmegyek megint, akkor kiderül. Nő vagyok amúgy, a férfiak sokkal könnyebben izmosodnak. De Kcal deficitben mindenképpen nehéz, ha egyáltlán lehetséges.
febr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1esnek es 3masnak igaza van, 4esnek nem

Tarts kaloriadeficitet es legyen meg az 1.5 gramm feherje testtomegkilogrammonkent.


A bmr szamologepbe ird be az adataid. Kiirja a bmr-t, aktivitastol fuggoen a dulytartasi kaloriat. A bmr-nal sose egyel kevesebbet. A sulytartasinal viszont legyen kevesebb. Kiindulhatsz 400-500 minusszal a sulytartasi kaloriabol. De ha ez kisebb lenne a bmrnal akkor csak 300-400 minusz

febr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha bőven van rajtad felesleg, akkor lehet deficitben fogyni. Azok nem tudnak izmosodni deficit mellett, akiken alapból alig van zsír, illetve akiknek alapból sok izmuk van, tehát legalább fél éve következetesen edzenek, de inkább egy évet mondanék, ismerve az emberi természetet. Erre csak homályosan emlékszem, szóval kezeld fenntartásokkal, de emlékeim szerint 20%-os testzsír mellett még lehetséges ez. Fontos, hogy egyél elegendő fehérjét. Erről is vannak viták, hogy mennyi az elegendő. Ami a szintentartáshoz szükséges, az 0,8g/ttkg fehérje, de ez zsírmentes tömegre számolva (például, ha 70 kg vagy, 25%-os testzsírral, akkor a zsírmentes tömeged 52,5 kg, vagyis a fehérjeszükségleted 42 gramm/nap). Ha izmot akarsz építeni, akkor ez durván valahol 1-2 g/ttkg körül van (korábbi példánál maradva ez 52,5-105 g fehérje/nap, nyilván van, amikor többet tudsz enni, van, amikor kevesebbet). Ha nem tudod a testzsír százalékodat, én azt mondanám, hogy az 1 g/ttkg fehérje bőven jó megközelítés (továbbra is, ha a fenti példánál maradunk, az 70 g/ttkg, ami látható, hogy a fenti 1-2 g/ttkg-os határ kb közepén van. Vagyis minimális eltérés felfelé, vagy lefelé abszolút rendben van, így nem kell szentírásként ragaszkodni hozzá, ez ad némi rugalmasságot, ami kulcsfontosságú lehet egy egészséges diéta hosszútávú fenntartásához). Nyilván ha extrém módon elhízott vagy, akkor az 1 g/ttkg-mal is felélősz a szükséges fehérjének, szóval ez extrém példáknál nem alkalmazható jól.

A legfontosabb az életmódváltásban a következetesség. Tehát legyen rendszeres az edzés, tartható a deficit, és kellően változatos az étrend. Így biztosan lesz eredmény.

febr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is abban vagyok, amiben a 6-os. Kalóriadeficit, ellenállásos edzés. Én is izmosabbnak érzem magam, de valóban lehet az is, hogy a meglévő izmaim bukkantak csak elő. Pontos adatom nincs, de azt hiszem, hogy legalábbis megőrzöm az izomtömegemet és nem egy plöttyedt testet kapok, ha elérem a fogyási célomat.
febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Röviden: Nem, érdemben nem lehet, engedd el ezt a témát! Rövid ideig valóban lehet némi izmot felszedni full kezdőként, de ez az izommennyiség semennyire nem fog rajtad látszani.
febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!