Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Egy 16 éves egy nap hány...

Egy 16 éves egy nap hány kcal- t éget el, ha nem sportol semmit?

Figyelt kérdés

A pontos kérdés az, hogy tudom, hogy az emberi test akkor is eget el kalóriákat, ha csak ül, és hogy ez egy nap mennyi?


Nyilván sportolok is, de a különféle csodaórák meg az ilyen tárgyak nem mérik az ilyen féle kalóriaégetést, ezért nem tudom, hogyan számoljam.



Tehát ahhoz, hogy rendesen deficitben legyek, valójában sporttal nem kell annyit elégetni, mint amennyit megeszem? (Ha egy nap eszem 1500 kcalt, azt több óra lenne sporttal kiegyenlíteni...)


16 éves lány vagyok, 166 cm és 58 kg.



febr. 29. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt ki tudod számolni az alapanyagcseréder, ez a BMR :)

[link]

febr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen adatokkal sok felesleg nem lehet rajtad. Egyél 1500-at egy nap, akkor szépen, lassan fogsz fogyni.
febr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nagyon sok mindentől függ. Az ilyen internetes számolók adnak egy valamilyen szinten reális képet, de ez sem tökéletes. A magasságon és a súlyon kívül függ az anyagcseréd gyorsaságától is, illetve attól, hogy mennyi izom és mennyi zsír van rajtad, na meg persze az aktivitás sem utolsó. 1600-2000 kcal/nap szerintem nagyjából jó, ha a súly megtartása a cél. Ezt lehet csökkenteni vagy növelni pár száz kalóriával, de drasztikusan egyik irányba sem tanácsos.
febr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki jól írta, nincs mit hozzátenni már!

Ésszel!

márc. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!