Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor a kalória számít...

Most akkor a kalória számít vagy a szénhidrát vagy mindkettő?

Figyelt kérdés
Olvastam diétás sütirecepteket, ahol szénhidrátcsökkentett liszteket írnak, de ahogy néztem, a kalória majdnem ugyanannyi benne, mint a simában. Van akkor jelentősége? Érdemes megvenni drága pénzért?
ápr. 24. 14:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy érdemes. Fogyás szempontjából a kalóriaérték a mérvadó.
ápr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szénhidrátcsökkentett lisztekkel felesleges bajlódni, meg aztán elég drágák is, szóval ha csak nincs semmi egészségügyi bajod stb, ami miatt esetleg szükség lehet rá, felesleges. A kalória számít.
ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

na most csak a kérdésre válaszolva, eltekintve a sütis dologtól, a szénhidrátbevitel az egyik legfontosabb tényező a fogyásnál. Elég hosszú lenne elmagyarázni, ebben a videóban mindenre választ találsz: https://www.youtube.com/watch?v=k6Tt8vVicNI&list=WL&index=4


visszatérve a CH csökkentett lisztekre, itt inkább az összetétel lenne nagyon fontos. Ha ugyanúgy búzaliszt van benne, csak keverik valami mással, akkor totál felesleges. Nagyon sokféle CH csökkentett lisztkerevék van. Ha ilyen paleo termékekről van szó például, akkor természetesen sokkal jobb választás, mint a búzaliszt alapúak. Rosttartalmuk is magasabb általában, jobban eltelítenek stb. De ezt így teljesen lehetetlen megállapítani pontos összetevők nélkül.

ápr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%

A szénhidrátcsökkentés a cukorbetegeknek jó. Ha egeszseges vagy es fogyni szeretnel akkor kb rossz is mert ezlatal tobb zsirt eszel tehat nagyobb lesz a kaloroatartalma.


Csak a kaloria szamit

ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Mindenekelőtt a kalória számít. Ha van egészségügyi oka, akkor lehet értene a szénhidrát-csökkentett cuccoknak. Illetve még akkor, ha a kalória mellett a makrókat is nézed és esetleg mindig sok a szénhidrát-beviteled és szeretnéd csökkenteni.


De összességében azt gondolom ezekről a “csökkentett” termékekről, hogy érdemes a címkét megnézni, mert az ilyen termékek általában minimálisan tartalmaznak kevesebb cukrot/zsírt/szénhidrátot stb., cserébe olyan érzetet keltenek, hogy “ebből nyugodtan ehetsz akármennyit”.

ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Semmi. Semmi nem számít. Minden el van cseszve.
ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

4, 5 - eleve ott a hiba, hogy "ha egészséges vagy és fogyni szeretnél." Valószínűleg ha el van hízva valaki, akkor annak vannak egészségügyi gondjai, csak lehet még nem vizsgáltatta ki. Szinte biztos hogy befigyel az inzulin/leptin rezisztencia enyhébb vagy súlyosabb fokozata. Bizony, már akár 10 kg feleslegnél is simán.

Nyilván vannak olyanok, akik csak pár kg feleslegtől szeretnének megszabadulni, de kétlem, hogy mindig ők járnának fel ide segítséget kérni folyamatosan.

Ahol már jelentős súlyfelesleggel küzdenek, nagyon nagy eséllyel kialakul valamilyen anyagcsere zavar. Nagyjából az a kivételes, ha nem. Nekik aztán odavághatjátok, hogy dehát csak számold a kalóriát.

Különösen a nők hormonháztartása érzékenyebb a hízás-fogyás eseményekre.

Ennél a pontnál mikor már megborulnak a hormonszintek, tényleg nem elég a kalóriaszámlálás, és baromi fontos, hogy alapvetően mikro és makro tápanyagok alapján válasszon ételeket, ne csak kalória alapon.

És az éhség érzetével is tudjon kezdeni valamit, mert minél kövérebb vagy, annál zsírosabb és a zsírsejtek méretükkel arányosan termelnek leptint, ami az éhségérzetért felelős. Na akkor próbáld meg rendbe tenni a leptinrezisztenciát kalóriaszámlálással. Nevetséges...

Szóval nyugodtan számolja csak a szénhidrátot a kérdező és figyeljen oda arra, hogy milyen annak az összetétele.

További infó abban a videóban amit linkeltem a 3-as válaszomban.

ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

4, nem csak a kalória számít. Nem kályhaként működünk. A fogyás elsősorban hormonális kérdés, mindenkinél, nem csak azoknál, akiknek valamilyen anyagcsere betegsége van.

Alapvető biológiai tény, hogy zsírégetés akkor történik, ha az inzulinszint alacsony. A bevitt tápanyagok hatással vannak arra, hogy mennyire emelik meg az inzulinszintet. Tehát józan paraszti ésszel beláthatjuk, hogy a szénhidrát, ami jelentősen emeli, igencsak moderálást igényel minden fogyni vágyónál.

Szerencsére csak a kalória számít bullshittel nem csak én nem értek egyet: https://www.youtube.com/watch?v=hfmbhOFbdTo

Fehérjebevitelről már nem is beszélek... Az hol van a kalória az kalória elméletben?

ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Számolgattam én a szénhidrátot is, de sok helyen olvastam, hogy fölösleges. Amúgy sem sikerül minimalizálnom, mert ha egyáltalán nem eszek szénhidrátot, meghalok éhen. Nap végére nagyon sok szénhidrát összejön, átlagban olyan 50 gramm biztosan. Bár mostanában a kalória is több mint szeretném.
ápr. 24. 20:16
 10/18 anonim ***** válasza:

"Nap végére nagyon sok szénhidrát összejön, átlagban olyan 50 gramm"

50 gramm rohadt durván kevés. Ne viccelj már!

ápr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!