Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi a napi energiaszuksegle...

Mennyi a napi energiaszuksegletem?

Figyelt kérdés
Nehez igy beloni. Ha valaki itt ert hozza megkoszonnem a segitseget. 168 cm 65 kg vagyok, no, 27 eves. Nem zsiros, inkabb izmos. Mas ezzel a sullyal meglehet kover lenne. Szoval mindig sportolok vagy mozgok valamit. Itthon vagyok jelenleg, nincs munkam, de hazimunkat azt vegzek, takaritok, ami azert neha szinten nehany ora egy nap intenziven. Tehat hetente ugy aktivan h nem ulok le es csak takaritok az ugy 6- 7 ora. Ezenkivul napi fel orat intenziven setalok a friss levegon. Van egy cross trainerem, ami most elromlott, es lesz uj. Azon heti 3x szoktam ugy 20 percet, de majd emelem ezt is. Akkor nekem most mennyi a napi kaloriaszuksegletem?

#energiaszukseglet #kcal szukseglet
2012. szept. 20. 22:20
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit hozzatennek meg, hogy egy honapig 7300 kj- t ettem mindennap, es attol egy fogytam egy keveset, kiloba nem tudom mennyit, de latszott az eredmenye. Tehat elvileg annal tobbnek kell lennie az energiaszuksegletemnek.
2012. szept. 20. 22:28
 2/8 anonim ***** válasza:
2012. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszi igen, en is ismerem, csak nem tudom mennyire pontos hiszen az eetvitelem nem tartozik bele konkretan egyik kategoriaba se. de akkor beerem ezzel :-)
2012. szept. 21. 00:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Takarítani nem vagy lusta, akkor erre sem leszel.

Szerintem 2000-2200kCal

De számold ki inkább.

2012. szept. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen érték a gyakorlatban NEM LÉTEZIK.


Igen, régen elterjesztettük (Aczél) Igen, tévedtünk, hogy az uralkodó hiteles nézetre hallgattunk, és azt adtuk tovább. Ez van.


Nincs meghatározható energia igényed. Az anyagcseréd ismeretlen és változik, az emésztésed ismeretlen és változik!

Hogy egy makrotápanyag hogy hat a testedre, illetve egy adott élelmiszerre hogy reagálsz olyan egyéni, hogy nem lehet válaszolni a kérdésedre.


Általánosságban: Sok szénhidrát fogyasztás (kenyér, tk liszt, tészták, kukorica, burgonya) magas inzulin választ indukál, cukorbetegséget, elhízást, szívbetegséget okoz NEM IDEÁLIS TÁPLÁLÉK.

Tejfélék magas inzulin választ okoznak, elhízás, cukorbetegség..

Hús (fehérje, zsír) zöldségek (vitaminok, víz, kevés ch) nem terhelik meg a szervezetedet, egészséges működést biztosítják. Annyi kalóriával, amennyit megeszel hogy tele legyen a gyomrod. Mert akkora a gyomrod, hogy ha megtöltöd elég energiád legyen. Ha több, az nem raktározódik zsírba magas inzulin nélkül (szénhidrát, tej, joghurt nélkül).


Biológia óra 1. A többit kitalálod! :)

2012. szept. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszi mindekinek!

Igen nyilvan nem lehet ezt mindig pontosan kedves utolso! De azert kell lennie egy erteknek, hiszen valamennyi energiat csak elhasznal a szervezet.

Utolso elotti: nem vagyok lusta, tegnap mielott meg a kommentedet olvastam kiszamoltam, s vegul kijott a szam pontosan amit te is irtal: 2000- 2200 :-).

Inkabb csak azert fontos ez, hogy mindig tudjam ha nem is fogyozom, mi az a hatar amit semmikeppen nem jo atlepni. Bar szerencsere jol taplalkozom, es karcsu is vagyok.

2012. szept. 21. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Egen.. elméletben létezik egy érték, hiszen valamennyi energiát felhasznál a szervezet.

Viszont a szervezet energetikájának, az élelmiszerek hatásainak ismerete nélkül ez egy több ismeretlenes 'egyenlet'. Megoldás nélkül.


Ezért ér el eredményt, aki felismeri azt, hogy a húsok, alacsonyCH zöldségek nem növelnek inzulin szintet szemben a magas ch zöldségekkel (krumpli, kukorica), gabonákkal, vagy a tejjel. Ezek hiányában értelmetlen kalóriáról beszélni, úgy is optimalizálódik a testzsír az egészséges mértékre.

2012. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, ertem, es logikus is amit irsz. Megint egy visszaigazolas, hogy akkor egesz jo kajakat eszunk. Persze mert ugye en fozok, tehat uralom a konyhat :-) hihi. Azert reggelente becsuszik egy kis gabonapehely, de en ezt nem erzem rossznak, mert max mezzel edesitem ha egyaltalan edesitem. Amugy sok zoldseg foleg parolva, salatanak, hal, magvak stb... Bar en azt gondolom, idonkent pl egy jegkrem belefer, olyankor biot veszek.
2012. szept. 21. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!